Yalçın TOPÇU BBP'den istifa etti

Yalçın TOPÇU BBP'den istifa etti

Muhsin Yazıcıoğlu'nun en yakın arkadaşı ve BBP eski Genel Başkanı Yalçın Topçu son günlerde Cemaat ile yakınlaşan partisinden istifa etti. Gerekçe ise...

BBP Eski genel başkanı Yalçın TOPÇU BBP'den istifa etti. Siyasi Kulislere göre TOPÇU AKP ve Cemaat yakınlaşması ile alakalı olarak bu kararı aldığı sanılıyor.

 

Yalçın Topçu istifasını şu sözlerle duyurdu:


"Kuruluşundan bu yana çatısı altında bulunduğum partimde, Parti Kurucusu, kurucu Ankara İl Başkanlığı, Başkanlık Divanı Üyeliği, Genel Sekreterlik ve Genel Başkanlık görevlerinde bulundum. Aldığım, atandığım ve seçildiğim her görevde partimin ve davamın emrinde yoğun gayret gösterdiğimi düşünüyorum. Siyasetimi ilkeler üzerinden, devletin ve milletin bekasını önceleyen bir anlayışla devam ettirdim.

MİLLETİN HİÇE SAYILDIĞI SİYASETTE YOKUM

Özellikle son zamanlarda vefanın, dostluğun devleti ebed, milleti esas alan anlayışın hiçe sayıldığı bir siyaset biçimini de tasvip etmiyorum. Kamuoyunun bildiği gibi 12 Haziran 2011 genel seçimleri öncesi "şayet yüzde 10 oy alamazsam genel başkanlık görevinden istifa ederim" diye deklare ederek seçim sonuçlarının açıklandığı gece; ilkelerime, partime ve de milletime olan sorumluluğun gereğini yerine getirerek istifa ettim. İstifa etmenin de bir erdem olduğuna vurgu yapmaya çalıştım.

MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ RAFA KALDIRILIYOR

Bugün gelinen siyasi atmosferde milli irade ve demokratik usullerin rafa kaldırıldığı, herkesin bel altı vuruş yaptığı bir ilkesizlik ortamını büyük bir hayal kırıklığı ve üzüntü içinde takip ediyorum.

ARTIK BBP'DE DEĞİLİM

Özellikle son zamanlarda vefanın, dostluğun devleti ebed, milleti esas alan anlayışın hiçe sayıldığı bir siyaset biçimini de tasvip etmiyorum. Bu sebeplerle Büyük Birlik Partisi yönetimi ile siyasi birlikteliğimin sona erdiğini beyan ediyor, Büyük Birlik Partisi üyeliğinden istifa ediyorum. Kamuoyunun ilgisi ve takdirine arz ederim."


HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.