1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. 18 bin TL'lik promosyon tepki çekmişti! Polislerin yeni maaş promosyonu belli oldu
18 bin TL'lik promosyon tepki çekmişti! Polislerin yeni maaş promosyonu belli oldu

18 bin TL'lik promosyon tepki çekmişti! Polislerin yeni maaş promosyonu belli oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü polis maaş promosyonunun güncellendiğini açıkladı. Emniyet, polis memurlarına tek seferde 27 bin lira promosyon ödeneceğini duyurdu.

A+A-

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre; polislere 36 ay için 27 bin lira promosyon ödemesi karara bağlandı.

27 bin liralık promosyon peşin ve tek seferde 1 Kasım 2022 tarihi itibarıyla ödenecek.

 

Emniyet tarafından yapılan açıklama şu şekilde:


"Teşkilatımızın maaş promosyon protokolü, 18.03.2022 tarihinde 5 yıllık süre için Türkiye Vakıflar Bankası A.Ş ile imzalanmıştı. Bahse konu protokol ile tüm personeli kapsayacak şekilde, aylık ödemelerin 300 TL olması ve enflasyon karşısında değer kaybetmemesi için her altı ayda bir memur maaş zammı oranında artırılması şartı getirilmişti.

Ancak 2022 yılında memur maaşlarında ortaya çıkan yeni durum üzerine, Vakıfbank ile yaklaşık 3 ay süren yeniden görüşmeler gerçekleştirilmiş ve maaş promosyonu ile ilgili bir değerlendirme sürecine girilmiştir.

Yapılan görüşmeler neticesinde protokol revize edilmiştir. Yeni promosyon protokolünün süresi 3 yıl olarak belirlenmiş ve tek seferde, peşin ve eşit olarak hiçbir kesinti yapılmaksızın her personele 27.000 TL ödenmesi karara bağlanmıştır.

Yeni protokol 1 Kasım 2022 tarihinde yürürlüğe girecektir.

Ayrıca Vakıfbank ile önceden yapılan ve süresi henüz tamamlanmamış olan promosyon protokolleri de iptal edilerek yeni protokole dahil edilecektir.

Vakıfbank dışındaki bankalarla devam eden protokoller ise sözleşmelerin bitiş tarihinde söz konusu yeni protokole dahil olacaktır.

Vakıfbank Yönetim Kuruluna, Vakıfbank Genel Müdürüne ve protokol görüşmelerini gerçekleştiren heyetlere, Türk Polis Teşkilatı adına çok teşekkür ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur".

 

18 BİN TL'LİK PROMOSYON TEPKİ ÇEKMİŞTİ

 

Vakıfbank'ın emniyet promosyonu için önerdiği 18 bin TL'lik promosyon, polisler tarafından tepkiyle karşılanmıştı. Polis memurları 50 bin TL talep etmişti ancak 27 bin TL'ye yükseltildiği açıklandı.
 


Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.