3 bin AKP'li CHP'ye geçti

3 bin AKP'li CHP'ye geçti

Yerel seçim sürecini oldukça hareketli geçiren Esenyurt'ta AKP'den istifa eden kalabalık bir grup CHP'ye katıldı.

Yunus Kalkan ve Savaş Taşkın'ın organize ettiği katılım töreninde 3 bin kişinin CHP'ye geçtiği ifade edildi.

 

Esenyurt Cumhuriyet Meydanı'ndaki Seramoni Düğün Salonu'nda 1 Mart akşamı gerçekleşen toplu katılım törenine Esenyurt Kurucu Belediye Başkanı Dr. Gürbüz Çapan, CHP Esenyurt Belediye Başkan Adayı Çetin Çapan, CHP Esenyurt İlçe Başkanı Erdal Akyol, kısa süre önce AKP'den istifa eden Yunus Kalkan ve Savaş Taşkın ile kalabalık bir grup katıldı.

 

"ESENYURT SİYASETİNE MÜDAHALE ETTİLER"

 

Törende ilk sözü Yunus Kalkan aldı. Her şeyin normal gittiği bir sırada Esenyurt siyasetine siyaset dışı bir müdahale geldiğini ve Dr. Gürbüz Çapan'ın adaylığının 2009'daki gibi engellendiğini belirten Kalkan, "15 yıldır Yargıtay'ın kozalaklarında duran bir dosyayı sayın Gürbüz Çapan'ın adaylığının açıklamasının üzerinden sadece 4 gün sonra o raflardan indirerek Esenyurt siyasetine müdahale ettiler" dedi.

 

"BİNLERCE ÇAPAN YARATTILAR"

 

Bu duruma istifa ederek tavır koyduklarını belirten Kalkan, siyasete müdahale edenlerin Esenyurt'ta binlerce Çapan yarattığını söyledi. Kalkan, "Bu hareketi yapanlar zannettiler ki biz Gürbüz Çapan'ı siyaset dışına atarsak Esenyurt'u yeniden kazanırız.  Ama bir şeyi hesap edemediler; eğer Gürbüz Çapan'ı siyaset dışına atmasalardı sadece 1 tane Gürbüz Çapan'la mücadele edeceklerdi. Ama şimdi tam 3 tane 5 tane belki de bin tane Gürbüz Çapanla mücadele edecekler. Şunu çok iyi bilsinler ki; Gürbüz Çapan aynı zamanda Çetin Çapan'dır. Gürbüz Çapan aynı zamanda Yunus Kalkan'dır. Gürbüz Çapan aynı zamanda Savaş Taşkındır" şeklinde konuştu.

 

"BUNLAR BİZE YARIŞMA HAKKI VERMİYOR"

 

Kalkan'ın ardından Dr. Gürbüz Çapan da bir konuşma yaptı. "Bunlar bize yarışma hakkı vermiyorlar" diyen Çapan, "Biz sadece yarışmak istiyoruz ama yarışmayı savaşa çeviriyorlar. Yani yarın öbür gün birimizi vurmayacakları ne malum bunların? Nihayet  goygoycuları toplamışlar sağa sola çatapat attırıyorlar. Buradaki her şeyden sorumlu benim muhatabınız benim, eğer birinize zarar gelirse, bir telinize zarar gelirse sorumlusu benim. Burada örgütümüzün başı Erdal Akyol  adayımız da Çetin Çapan'dır. Ama bende Yunusta adayız" dedi.

 

"BENİ VURUP KENARA ATTIKLARINI ZANNEDİYORLAR"

 

Adaylığına engel olanların şimdi keyif yaptığını belirten Çapan, "Şimdi beni vurduklarını ve kenara attıklarını zannediyorlar. Hani ben öldüm, "Fıstı gibi gel keyfim gel" gırgır yapıyorlar. Esenyurt yoksuldur ama onurlu bir yerdir. Bakacağız şimdi ak tavuk, kara tavuk neymiş göreceğiz. O şey zannediyor, "Çetin aday oldu yayılalım" diyor. Aday Gürbüz Çapan'dır! Çetin Çapan da Gürbüz Çapan'ın tabutudur." ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.