36 Diplomatımızı ASALA şehit etti

36 Diplomatımızı ASALA şehit etti

"Cumhurbaşkanlığı seçimleri siyasi bir krize dönüştürülmemeli."

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ilgaz'da vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'de bugüne kadar olaylı seçimler yaşandığını, bunlardan ders çıkartmak gerektiğinin altını çizdi.

 

Bahçeli, "Cumhurbaşkanlığı seçimleri siyasi kriz haline dönüştürülmemelidir. Siyasi kriz haline dönüştürüldüğü dönemlerde yaşanan ara rejimlerin sıkıntılarını beraber çektik. Artık bunların, bu güzel ülkede yapılmaması, yaşanmaması lazımdır. Şimdi ise çok farklı bir hal vardır. O da halk tarafından seçilmiş olmasıdır. Ancak şimdiden Türkiye'yi kamplaştırmaya, cepheleştirmeye ve gerilim stratejisiyle alışkanlık haline getirenler, cumhurbaşkanlığı seçimini de böyle bir ortama doğru sürüklemektedirler. Bu oyuna düşmemek lazımdır. Eğer Türkiye'de kamplaşarak, cepheleşerek, çatışmayla, gerilimle bir Cumhurbaşkanlığını seçersek, veya bu Cumhurbaşkanlığını yüzde 51 oyla seçilmiş olsa da kamplaşmaya dayalı bir seçim olması halinde, artık o gerilim Cumhurbaşkanlığı seçilmiş olmaktan sonra da devam edecektir. Buna dikat etmek lazımdır" dedi.

 

TÜRKİYE BÖLÜNMENİN EŞİĞİNDE

 

Bahçeli, her 24 Nisan'da Türkiye'nin başının belası olduğunu belirttiği Ermeni soykırım safsatası ile yine başının ağrıtılmaya çalışıldığını söyledi. Türkiye'nin bir çok sorunları olduğunu belirten Bahçeli, "Türkiye bölünmenin eşiğinde. Türkiye 24 Nisan'da her sene başımızın belası olan Ermeni soykırım safsatası ile yine başımızı ağrıtmaya çalışılıyor ve Türkiye'de ilk defa bir Başbakan, Ermenilerle ilgili taziye mektubu gönderiyor. Böyle bir rezalet olabilir mi? Ama Türkiye bu hallere doğru götürülüyor. Onun için hangi partiden olursak olalım sabırlı, olmalıyız, sağduyu sahibi olmalıyız. Yanlışları bile bile kabullenme mecburiyetinde olmamalıyız" dedi.

 

36 DİPLOMATIMIZI ASALA DENİLEN ERMENİ CANİLERİ ŞEHİT ETMİŞTİR

 

Bahçeli konuşmasının devamında, "Hiç kimse bir şey bilmiyorsa, yakın bir tarihte 36'ya yakın diplomatımız Asala denilen Ermeni canileri şehit etmiştir. Bunu da mı bilmiyorsun Sayın Başbakan. Onun için ülkemizi daha felaketli bir ortama sürüklememek gerekmektedir. Bunu da dikkate alarak önce Cumhurbaşkanlığı seçimini, 7 Haziran 2015 yılında da 25'inci dönem miletvekililiği seçimini gerçekleştirmek durumunda olmalıyız. Bu mahalli idareler seçimleri bunun için bir başlangıçtır. Şimdi süreç devam ediyor. Bu süreci de yine hep beraber yaşayacağız. İnşallah milletiimz için hayırlara vesile olur" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.