1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Abdullah Gül’e şok suçlamalar! 'PARA KAÇIRDI'
Abdullah Gül’e şok suçlamalar! 'PARA KAÇIRDI'

Abdullah Gül’e şok suçlamalar! 'PARA KAÇIRDI'

Şok gelişme… 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e para kaçırma ve naylon fatura suçlaması yöneltildi. İşte flaş haberin ayrıntıları;

A+A-

Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül hakkında çok konuşulacak iddialar ortaya atıldı ve yurtdışına para kaçırdığı ileri sürüldü.

FETÖ terör örgütü davasında yargılanan Hacı Murat Gülcan İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’ne bir yazı yazarak kendisini savundu. Gülcan'ın yazısında Abdullah Gül ve ailesi hakkında dikkat çeken ithamlar yer aldı.

Odatv yazarlarından Barış Pehlivan'ın aktardığı yazıya göre; FETÖ davasında yargılanan Hacı Murat Gülcan mahkemeye şunları yazdı:

 “Sn. Abdullah Gül’ün hükümete muhalif siyasi kanatta olduğu aşikardır. Zaten hem kendisi, hem eniştesi M. S. Tekelioğlu imza toplamak veya çatı aday olmak suretiyle seçimlere girmek niyetinde olduklarını beyan etmişlerdir. Seçimler öncesi / yapılanma öncesi malvarlıklarını koruma endişesi ile naylon fatura işlemi yaptılar. Bu işlem iş prensiplerime aykırı olduğu için hem yazılı hem sözlü itiraz ettim. Bu itirazlarım, belgeleriyle dava konusu olmuştur. Tarafım bu işlemlere dava açtığı için, DDK üyesinin nüfuzunu kullanması sonucu haksız olarak tutuklandım. Eğer bu sahte işlemlere itiraz etmeseydim, bugün tutuklu olmayacak ve mal varlığım gasp edilmeyecekti.”

Pehlivan'ın yazısından ilgili bölüm şöyle;

Gülcan verdiği ifadelerde; hakkındaki suçlamaların bir kısmını reddetti, bir kısmının ise iddia edildiği gibi FETÖ üyeliği motivasyonuyla yapılmadığını ileri sürdü. Yargılamanın sonucunda nasıl bir karar çıkar bilinmez ama, Gülcan’ın tutukluluğuna asıl gerekçe olarak gösterdiği iddialar çok konuşulacağa benziyor.

Gelin, yakından bakalım...

“GÜL AİLESİ GİZLİ ORTAK”

İddiaların odağındaki şirketin adı; Tema Teknik.

İnşaat, elektrik ve mekanik sistemler alanında proje, mühendislik, müşavirlik ve taahhüt hizmetleri veriyor.

2007 yılında, 3 ortak tarafından kuruldu: Hacı Murat Gülcan, Ali Ekrem Tekelioğlu, Sefa Özçelik.

Gülcan’ın iddiasına göre; kendisi dışındaki iki ortağın arkasında başkaları vardı.

Zira...

Ali Ekrem Tekelioğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün ablasının ve eniştesi Mehmet Tekelioğlu’nun oğluydu.

Tutuklu ortak Gülcan “Ortaklardan Ali Ekrem aslında Gül Ailesi’ni temsilen ortaktır. Gül Ailesi firmanın gizli ortağıdır (Sn. Abdullah Gül, Macit Gül ve Tekelioğlu Ailesi)” diyordu.

Diğer ortak Sefa Özçelik ise, Cumhurbaşkanlığı’na bağlı Devlet Denetleme Kurulu (DDK) Üyesi Abdurrahman Özçelik’in oğluydu. Baba Özçelik bu göreve, Abdullah Gül tarafından 2012 yılında getirildi. Abdullah Gül, bugün Sakarya Üniversitesi’nin çekirdeğini oluşturan akademide asistanken, öğrencilerinden biri de yıllar sonra DDK’ya atayacağı Abdurrahman Özçelik’ti.

ON MİLYONLARCA DOLARLIK GASP SUÇLAMASI

Tutuklu ortak Hacı Murat Gülcan, avukatı Vasfi Sedat Küçükyılmaz aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’na başvurdu. Kendisini “baskılarıyla” tutuklattığını ileri sürdüğü ortakları Ali Ekrem Tekelioğlu ve Sefa Özçelik hakkında suç duyurusunda bulundu. 16 Temmuz tarihli o suç duyurusunda şu satırlar yer aldı:

“10 yıllık geçmişi olan firma, bu süre içinde 70.000.000 USD miktarlı bir varlığa ulaşmıştır. Gül Ailesi firmada bulunan 1/3 hissesini elden çıkarıp nakte ulaşmak isterken, müvekkil Hacı Murat Gülcan’ın hissesini küçültmek isterler. Murat Gülcan durumu kabullenmeyince, sahte / naylon faturalarla şirket nakdini azaltma işlemleri yapmak istemişlerdir. Müvekkil bu işe karşı çıkmasına rağmen, Abdullah Gül ile birlikte hareket eden eski milletvekili Tevhid Karakaya Ailesi’ne ait İKK Gıda Limited ŞTİ’ne naylon faturalar karşılığı büyük miktarda nakit aktarılmıştır. Şirket kayıtlarına el konulup incelendiğinde para trafiği de ortaya çıkacaktır. Bu ve benzeri işlemlerden sonra Ali Ekrem Tekelioğlu kendisine ait şirket hisselerini Sefa Özçelik’e devretmiştir. Yine sahte sözleşmeler ile yurt dışına büyük miktarlarda para kaçırmışlardır. Firmaya ait gayrimenkulleri kendi aralarında paylaşıp, sahte fatura işlemlerine devam ederek firmanın içini boşaltmışlardır.”

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.