Adnan Oktar'a bir şok daha! DNA örnekleri alındı...

Adnan Oktar'a bir şok daha! DNA örnekleri alındı...

11 Temmuz'da düzenlenen operasyonla İstanbul'daki villasında gözaltına alınan Adnan Oktar, ilk açık görüşte sorgusundaki gibi hakkındaki iddiaları yalanladı.

A+A-

Adnan Oktar, cinsel istismar, saldırı, özel hayatın gizliliğini ihlal gibi birçok konuyla suçlanıyor. Adnan Oktar, şimdiye kadar atanan 7 avukatı beğenmediği gerekçesiyle reddetti. Şu an dosyasına 8'inci avukat bakıyor. Sorgusunda 353 soru yöneltildi. Sonrasında tutuklanarak cezaevine gönderilen Oktar, ilk açık görüşünde kardeşi ve yeğeniyle bir araya geldi.

1 saat süren görüşmeye, 2 infaz memuru da refakat etti. Oktar, İsrail ile ilişkilerinden ABD ile Türkiye arasındaki gerilime, FETÖ'den cinsel istismar konularına kadar kendisiyle ilgili iddialar hakkında açıklama yaptı. Görüş, kimsenin olmadığı alanda, diğer mahkum ve yakınlarıyla temas olmadan gerçekleştirildi.

HEM KADINLARA HEM OKTAR'A DNA TESTİ YAPILDI

Hakkındaki en önemli iddialardan biri de cinsel istismar. Oktar'ın, yanındaki kadınlarla herhangi bir temasta bulunup bulunmadığına dair hem kendisinden hem de kadınlardan DNA örneği alındı. Bunun dışında bazı biyolojik testler de yapıldı.

CEZAEVİ HAYATI

Adnan Oktar, 3 kişilik koğuşta tek başına kalıyor. Sabahları kahvaltıdan sonra spor yapıyor. Kendisine 3 öğün yemek veriliyor. Cezaevi yönetiminin belirlediği gün ve saatlerde banyosunu yapıyor.

Aylık 1200, haftalık 300 lira harcamasına izin veriliyor. Hesabına son olarak 500 lira yatırıldı, hesabında şu an 4 bin 70 lira var.

'İSRAİL BENİM TEVRAT'TA GEÇEN MEHDİ OLDUĞUMU DÜŞÜNÜYOR'

Oktar, İsrail'in kendisinin Mehdi olduğuna inandığını belirterek, "Bir Mehdi, Mesih inançları var. İsrail benim Tevrat'ta geçen Moşiyah olduğumu düşünüyor" dedi.

'MASONLAR DA BEKLENEN KİŞİ ADON DİYOR'

Oktar, kendisinin Masonların da beklediği kişi olduğunu iddia etti:  "Masonlar da beklenen kişi Adon diyor. Bu yüzden biz sana tabiyiz dedi masonlar."

'İSRAİL İLE GERİLİM İNGİLİZ DERİN DEVLETİNİN OYUNUDUR'

Adnan Oktar, İsrail ile ilişkileri için şu değerlendirmeleri yaptı:

"Bizim İran, Rusya ve Çin'le de ilişkilerimiz iyi. Sadece İsrail değil oralara da heyetler göndeririz. İsrail'den çantalar dolusu altın para geliyor deniyoruz. Misafir ettiğimiz hahamların uçak biletlerini bile biz alıyoruz. Eğer Türkiye'yi İsrail'e sevdirmeseydik, ABD 24 Haziran'dan sonra Ermeni Soykırımı'nı tanıyacaktı. Biz sempati kanallarını kullandık, İsrail'in güçlü bir devlet olduğunu kabul etmek gerek. Onunla gerilim İngiliz derin devletinin oyunudur. İsrail'le ilgili Kur'an-ı Kerim'de yakın, öldürün düşman olun diye bir emir yok. Bir Müslüman Yahudi kadınla evlenebilir."

Oktar, hakkındaki iddialar için beklenen gelişmeler diyerek "Hz. Muhammed ile ilgili de Ukas panayırında lehte ve aleyhte sözler sarf eden şairler vardı. Aslında bu haberler sayesinde herkes Adnan Oktar'ı tanımak ve kim olduğunu öğrenmeye çalışıyor" yorumunu yaptı.

'İSLAM'IN SEVİMLİ YÜZÜNÜ ANLATMAYA ÇALIŞIYORUZ'

Oktar, ABD'nin Türkiye hakkındaki skandal kararı için şunları söyledi:

'Bu süreçte İçişleri ve Adalet Bakanının mal varlıklarına el konması manidar. Eğer A9 kanalı açık olsaydı ABD’nin bu yaptırımlarına karşı yeri göğü inletirdim.'

Neden dekolteli kadınlarla program yaptığıyla ilgili de "İslam'ın sevimli yüzünü anlatmaya çalışıyoruz" yorumunu yaptı:  "Biz Konya'ya tebliğ yapmıyoruz, Miami’deki, sahildeki, diskodaki, kulüpteki kişilere yani dünyanın her kesimine tebliğ yaparak, İslam'ı sevdirmeye, onun sevimli yüzünü anlatmaya çalışıyoruz.'

siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler