ADP Üyeleri acımasızca dövüldüler ...

ADP Üyeleri acımasızca dövüldüler ...

Azerbaycan'da cumhurbaşkanlığı seçimleri yaklaştıkça ister muhalif cephede gerekse iktidar cephesinde hareketlilik gözlemlenmekte. Birçok muhalif partiler kendi seçim propagandasını   daha da yeterli daha da güçlü düzenlemek için, kendi üyelerini bu hususta yönlendirmişıler.Onu da belirteyim ki muhalefetin seçim propogandası  Azerbaycan hükümetini kışkırtıyor.

 

Bu günlerde Azerbaycan Demokrat partisınin açıklamasında belirtildi  ki ADP - nin üç aktif üyesi olan Ramil Zeynalov, Eldar Raşidov, ve Tamella Semedova sivil giyimli kişiler tarafından saldırıya uğramışlar .


Azerbaycan Demokrat Partinin  yaydığı habere göre, parti üyeleri olan Ramil Zeynalov, Eldar Raşidov, Tamella Semedova 20 Ağustos 2013 tarihinde metronun "Elimler Akademyasi" yakınlığında  kalabalığın yoğun olduğu bölgede parti lideri Serdar Celaloğlunun propaganda kampanyasını yapmakla birlikte insanlara mintinqə çağrı bukuletləri paylamışlar  .Olayın tanığı diğer ADP üyesi olan Osman Ahmedov basın hizmetine verdiği bilgiye göre bu zaman siyah "minibus" ten  inen alti sivil giyimli kişi ADP üyelerine yakışıksız sözlerle hakaret ederek ,saldırmışlar.

Aktivislərin dayak  yemesine dayanmayan etraftaki  geçen insanlar müdahale edince ,saldırganlar ,biz  "Başkanımızın" adamlarıyız  bunlar cumhurbaşkanı aleyhine  propaganda yapıyorlar diyerek ,saldırıya devam etmişler.Olayta tanıklık eden  birinin  verdiği bilgiye göre yakında  "polis post devriye" hizmeti çalışanları olsada olaya müdahale etmediler.
 
Hatırlatalım  ki her üç parti üyesi Azerbaycan Demokrat partisinin aktif üyeleridir.Eldar Raşidov ve Tamella Semedova, Ramil Zeynalov birkaç mitingin  organizatörleri olmuşlar. Aynı sebepten de defalarca polis ve sivil giyimli kişilerin  saldırısına  meruz kalmışlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.