1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Ahmet Hakan: Selahattin Hoca’dan çok açık biçimde özür diliyorum
Ahmet Hakan: Selahattin Hoca’dan çok açık biçimde özür diliyorum

Ahmet Hakan: Selahattin Hoca’dan çok açık biçimde özür diliyorum

Ahmet Hakan, köşe yazısında Türkiye’de Caferilerin lideri olarak bilinen Selahattin Özgündüz'e 'Esad'a Allah'ın aslanı' dediği konuşmayı gündeme getirerek yüklenmişti. Hakan bugün yazdığı köşesinde Özgündüz ve Caferilerden özür diledi.

A+A-

Ahmet Hakan, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz'ün 8 yıl önce yaptığı bir konuşmanın bir kısımını yayınlayarak yeni bir konuşmaymış gibi yazmıştı.

Özgündüz yazılı bir açıklama yaparak 2013 yılında yaptığı konuşmasını bugün olmuş gibi gündeme taşıyan Gazeteci Ahmet Hakan’ı sert sözlerle kınamıştı. Hakan bugün köşe yazısında Özgündüz ve Caferilerden özür diledi. 

 

ahmet-hakan1-005.jpg

 

İşte Ahmet Hakan'ın yazısının Özgündüz ve Caferilerden özrü ile ilgili olan kısmı;

SELAHATTİN ÖZGÜNDÜZ O SÖZLERİ YENİ SÖYLEMEMİŞ

TÜRKİYE’de Caferilerin lideri olarak bilinen Selahattin Özgündüz Hoca’nın bir konuşmasını dinlemiştim. Esad’a “Allah’ın aslanı” diyor, Esad’ın askerlerini övüyordu. Meğer o sözler, bugünlerde söylenmemiş. 2013’te yapılmış bir konuşmaymış bu.

*

Tabii ki 2013’ün konjonktürü ile bugünün konjonktürü çok farklı... Ve bu açıdan Selahattin Hoca’dan çok açık biçimde özür diliyorum ve kendisiyle ilgili yargılarımı geri çekiyorum.

*

Ve şu noktayı da vurgulamadan geçmek istemiyorum. Selahattin Hoca, bu tür mevzularda hep “Şia ya da Sünni fark etmez, kim mezhebinden dolayı birini öldürüyorsa Allah ona lanet etsin” diyormuş.

*

Devletin bekasını, vatanın bölünmez bütünlüğünü ve milletin birliğini kırmızı çizgi olarak kabul eden Türkiye Caferilerine selam olsun. 

 

NE OLMUŞTU?

 

Ahmet Hakan, Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz'ün 8 yıl önce yaptığı bir konuşmanın bir kısımını bugün yayınlayarak yeni bir konuşmaymış gibi yazdı.

Özgündüz yazılı bir açıklama yaparak 2013 yılında yaptığı konuşmasını bugün olmuş gibi gündeme taşıyan Gazeteci Ahmet Hakan’ı sert sözlerle kınadı.

 

caferi.jpg

 

İşte Ahmet Hakan'ın yazısının Özgündüz ile ilgili olan kısmı;

 

'ESAD’A ‘ALLAH’IN ASLANI’ DİYEN SELAHATTİN HOCA

SELAHATTİN Özgündüz’ü tanırım.

Caferilerin Türkiye’deki lideri olarak bilinir.

Kendisiyle sohbetlerimiz olmuştur.

*

Epeydir görüşmüyordum Özgündüz’le.

Dün bir konuşmasına rastladım sosyal medyada.

Hay rastlamaz olaydım!

*

Öyle bir Esadcı olmuş ki...

Yok böyle Esadcılık!

*

“Allah’ın aslanı” diyor Esad için.

Esad’ın askerlerine resmen selam çakıyor.

Öyle bir övüyor ki Esad’ı...

Söz konusu olan çoluk çocuk demeden sivillerin üzerine bomba yağdıran adam değil de sanki bir melaike!

*

Benim tanıdığım sıralarda vicdanlı, merhametli bir adamdı Selahattin Özgündüz.

Vicdanı gitmiş, merhameti tükenmiş.

*

O delikanlı Selahattin Özgündüz gitmiş.

Yerine İdlib’i kendi vatandaşları için cehenneme çeviren Esad iblisine temenna çeken vicdansız, merhametsiz Selahattin Özgündüz gelmiş.

*

Bir üzüldüm, bir üzüldüm, bir üzüldüm.

Sormayın.'

 

SERT SÖZLERLE KINADI

 

Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz 2013 yılında yaptığı konuşmasını bugün olmuş gibi gündeme taşıyan Gazeteci Ahmet Hakan’ı sert sözlerle kınadı.

 

Özgündüz, yazılı açıklamasında şunları söyledi:

 

“Sevgili Ahmet Hakan!

Şükür benim vicdanım erozyona uğramamış, tanıştığımız gün ne idiyse bu gün de odur. Fakat 2013’teki bir konuşmamın, orası burası kırpılıp montajlanıp bu gün yapılmış gibi sunulması, tam da vatan uğruna onlarca şehidimiz varken, milletçe içimiz kan ağlıyorken bunun yapılması çok mu vicdanlıca bir davranıştır? Ondan önce zamanın dönemin Başbakanı Sn. Erdoğan’ın o Esad’la ne kadar samimi olduklarını unuttunuz mu!?

Ben de Ahmet Hakan’ı vicdanlı, tutarlı, ilkeli ve mantıklı bir gazeteci olarak tanımıştım. Keşke bu yazısını kaleme almadan önce bizi bir arasaydı. Şimdi ki kaleme aldığı yazısı yaptığı bu vasıflara uydu mu!? Ben o tanıştığımız gün olduğum yerdeyim ya siz!?'

 

 

 

siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.