AK Parti'den istifa eden Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi'ne katıldı

AK Parti'den istifa eden Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi'ne katıldı

Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç geçtiğimiz gün AK Parti'den istifa etmişti. Kılıç'ın Yeniden Refah Partisi'ne katıldığı açıklandı.

Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan, eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın Yeniden Refah Partisi'ne katıldığını açıkladı.

AK Parti'de üç dönem milletvekilliği ve 2011-2013 yılları arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı yapan Suat Kılıç yaptığı açıklamada partisinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Suat Kılıç, Yeniden Refah Partisi'ne katıldı.

Suat Kılıç rozetini Yeniden Refah Partisi Başkanı Fatih Erbakan'dan aldı. Suat Kılıç, 14 Mayıs 2023 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde Yeniden Refah Partisi listelerinden Konya milletvekili seçilen Ali Yüksel'in damadı olarak da biliniyor.

Kılıç’ın seçim sürecinde kayınpederinin seçim çalışmalarına da katıldığı öğrenildi.

 

SUAT KILIÇ İSTİFASINI DUYURMUŞTU

 

Suat Kılıç gece geç saatlerde yaptığı paylaşım ile AK Parti'den istifa ettiğini duyurmuştu.

 

Kılıç istifasında şu ifadeleri kullandı:

 

'Değerli dostlarım;

3 Kasım 2002’den 7 Haziran 2015’e kadar önemli görev ve sorumluluklar üstlendiğim AKPARTi’deki üyeliğimi 3 Haziran 2023’te sonlandırdım.

8 yıllık aranın ardından, ilkelerim ve istikametime uygun bir zeminde, yerli ve milli siyasete katkı sağlamaya, ülkem ve milletim için çalışmaya, inşallah bundan sonra da devam edeceğim.

Öncelikle, milletimin emrinde ve hizmetinde olmanın büyük onurunu yaşadığım bu yıllar boyunca, içinde bulunduğum siyasi hareketten desteğini esirgemeyen kadirşinas halkımıza kalbi şükranlarımı sunarım.

Siyaset yoluyla millete hizmet etmemize elverişli bir zemin oluşturan, duyduğu güvenle en genç milletvekili, en genç grup başkanvekili ve en genç bakan olmamızın yolunu açan, Cumhurbaşkanımız (Başbakanımız) Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a içtenlikle teşekkür ederim.

22, 23 ve 24. Dönem boyunca Meclis’te, Parti’de, Bakanlık’ta ve Devlet’te, başta memleketim Samsun olmak üzere Türkiye’nin her köşesinden, yakından tanıdığım, birlikte çalıştığım, çok sevdiğim, özellikle de genç kardeşlerim, Allah hepinizden razı olsun.

Bütün başarıların bereket pınarı, isimsiz kahramanlar… Sizden de Allah razı olsun.

2002’de AKPARTi’de 2011’de GSB’de sizlerle buluşturan, nihayetsiz nimetleriyle halka hizmet fırsatları oluşturan, üstlendiğimiz her sorumluluğun altından alnımızın akıyla çıkmamızı sağlayan, genç yaşta yolumuzu millet ve memleket aşığı inanmış gençlerle kesiştiren, seven ve sevdiren Allah’a sonsuz şükürler olsun.

İyi ki bu geçmişi birlikte inşa ettik.
İyi ki…
Ve nihayet…

Niyet bozulmadıkça istikamet bozulmaz. Şimdi, yol ayrımında değil, milletimizin refahı için istikameti yeniden tahkim etme arzusundayız.

Allah bizleri Türk milletine sadakatten ve Türkiye Cumhuriyeti’ne hizmetten mahrum bırakmasın.

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da ufkumuzu açacak, yolumuzu aydınlatacak fikir, katkı ve dualarınızı beklerim.

Sevgi ve saygılarımla.'

 

Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.