1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. AK Partili Selçuk Özdağ'dan şok eleştiri: Sefalet nasihatle bastırılamaz
AK Partili Selçuk Özdağ'dan şok eleştiri: Sefalet nasihatle bastırılamaz

AK Partili Selçuk Özdağ'dan şok eleştiri: Sefalet nasihatle bastırılamaz

Adalet ve Kalkınma Partisi eski Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, Türkiye’de ciddi bir ekonomik krizin olduğunu ifade etti.

A+A-

Ak Partili Selçuk Özdağ, partisine yönelik eleştirilerde bulundu. Anketlerin AK Parti adına iç açıcı olmadığını söyleyen Özdağ, kaleme aldığı yazıda gündeme ilişkin değerlendirmeler yaptı.

Ak Parti'nin Manisa'dan aday çıkarmamasına tepki gösteren ve kararı eleştiren Özdağ, "Çok ciddi bir ekonomik kriz var, bunu görmezden gelmek bu gerçeği ortadan kaldırmaz. Sefalet nasihatle veya dini telkinle bastırılamaz" dedi.

Eski Manisa Milletvekili Özdağ Enpolitik'te kaleme aldığı "Dost acı söyler" başlıklı yazısında partisine yönelik uyarılarda bulundu.

Anketlerin iç açıcı olmadığını söyleyen Özdağ, AK Parti'nin inandırıcılığını kaybettiğini liyakatin yerini tek meziyeti alkış çalmak olan kişilerin aldığını belirtti.

Özdağ'ın yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Çok ciddi bir ekonomik kriz var, bunu görmezden gelmek bu gerçeği ortadan kaldırmaz. Gözleri kapatınca gerçekler yok olmuyor. Doğru olan, görmezden gelmek değil, gerekli tedbirleri almak, vatandaşın bu krizden ezilmeden çıkmasını sağlamaktır.

ÜLKEYİ YÖNETENLER TOPLUMA ÖRNEK OLMALI

…Bugün sokakta en çok ekonomik kriz konuşuluyor. Bu ülkenin insanlarının imkanları bu kadar pahalılığı kaldırmaya müsait değil. Ancak, vatandaşı rahatsız eden aşağıdaki daralmanın yukarı yansımamasıdır. Türk insanı merttir, her türlü, yokluğa, sıkıntıya tahammül eder. Ama başındakilerin de aynı sefaleti, yokluğu paylaşmasını ister. Kendisi açken yöneticilerinin hayat tarzlarından hiç taviz vermemelerine katlanamaz. Eğer kemerler sıkılacaksa önce ülkeyi yönetenlerin topluma örnek olmaları gerekir. Vatandaş bunu görmezse istismar edildiğini, siyasetin yanlışlarının faturasının kendisine kesildiğini düşünürüz. Ve tabi bunu kabullenemez.

AK PARTİ İNANDIRICILIĞINI KAYBETTİ

AK Parti uzun yıllar bir inandırıcılık sorunu yaşamadı. Ancak son yıllarda bu inancın gittikçe aşındığını görüyoruz. İnandırıcılığın devamı sözle eylem arasında bir uyumun varlığına bağlıdır. Sözüyle ameli örtüşmeyenler toplumu kendilerine inandıramazlar. Bu aşınma sürdüğü takdirde yerel seçimlerde beklenmedik sonuçlarla karşılaşmak mümkündür. Eskiden AK partide birçok ikinci adamın varlığından söz edilirdi. Öne çıkan birçok değerli isim vardı. Bugün ikinci, üçüncü, dördüncü adamlar bile kalmadı. Liyakatin yerini -tek meziyeti- alkış çalmak olan kişiler aldı."

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.