AKP'de 'paralel avı' istifası

AKP'de 'paralel avı' istifası

AKP Gaziemir İlçe Başkanı Sabır Telingün partiden, yönetimindeki 20 üye de görevlerinden istifa etti.

İZMİR'de AK Parti Gaziemir İlçe Başkanı Sabır Telingün partiden, yönetimindeki 20 üye de görevlerinden istifa etti.

 

Telingün, partide paralel yapının tespiti için cadı avına çıkıldığını, teşkilatın birbirini ispiyonladığını belirterek, bu yapı içinde siyaset yapamayacağını bildirdi. Telingün, "Onurumuzla oynandı. Partinin 'uç beyleri' olan ilçe başkanları suç beyleri haline getirildi. İnsanlar ötekileştirildi" dedi.

 

20 KİŞİ DE GÖREVLERİNDEN İSTİFA ETTİ

 

İzmir AK Parti Gaziemir İlçe Başkanlığı yapan Sabır Telingün partiden, 30 kişilik yönetim kurulunun 20 üyesi de görevlerinden istifa etti.

 

SEN 17 ARALIK'TAN SONRA ÇOK DEĞİŞTİN

 

Telingün istifasında, İl Başkanı Ömer Cihat Akay'ın, "Sen 17 Aralık'tan sonra çok değiştin", "Cemaatçileri işe alıyormuşsun" gibi sözlerinin etkili olduğunu söyledi. Telingün, istifa gerekçelerini şöyle açıkladı:

 

"Mezun olduğum okul gerekçe gösterildi ki Özel Yamanlar Koleji bana bu ithamda bulunan kişinin oğlunun da mezun olduğu okuldur. Bana '17 Aralık'tan sonra çok değiştin' denildi. Bu partide üyeler, mezun olduğu okul ve üye olduğu STK nedeniyle teşkilata emek verseler bile dışlanıyor, ötekileştiriliyorBir cadı avı yaşanıyor. Paralelcilikle suçlanıyor, tehlikeli ve zararlı gibi gösterilmeye çalışılıyor. Darbe dönemlerini aratmayacak şekilde telefonlar, elektronik postalar, yazılı raporlarla birbirini 'şucu-bucu' diye ayrıştırmayı görev edinmiş bir teşkilat haline geldik. İl koordinatörüne, bölge başkanına, genel merkez teşkilat başkan yardımcılarıma ulaşmaya gayret ettim.Ulaşabildiklerime sıkıntıyı anlattım. Ancak gelinen noktada artık seçime çok az bir süre kala aylardır partiye zarar vermeme adına içimize attığımız meseleler bizi, kendimize olan saygımızı bile kaybettirme noktasına getirdi. Bu ülkenin dünyanın her coğrafyasında milleti için fedakarlık yapan insanlarına yapılan bu muamelenin artık parti içine de parti teşkilatlarına kadar inmiş olması ve bununAK Parti'yi oluşturan farklı mozaiklerdeki insanları bile ötekileştirir hale gelmesini üzüntü ile izlemekteyiz. Onurumuzla oynandı. Partinin 'uç beyleri' olan ilçe başkanları suç beyleri haline getirildi. İnsanlar ötekileştirildi. Belediye meclis üyesi listesi hazırlanırken adayları istedikleri gibi yazdılar. Teşkilatın çalışması ve emeği yok sayıldı."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.