AKP'nin kendi yaptırdığı ankette oyu yüzde 29

AKP'nin kendi yaptırdığı ankette oyu yüzde 29

AKP'nin kendi yaptırdığı ve aralarında tartışma çıkaran anket sonucunun yüzde 29 olduğunu açıklayan ünlü program yapıcısı Tayfun Talipoğlu, gündeme ilişkin de önemli değerlendirmelerde bulundu.

 

Yazar ve program yapımcısı Tayfun Talipoğlu, son dönemde Türkiye gündemine bomba gibi düşen yaşanan yolsuzluk ve rüşvet operasyonundan, Berkin Elvan ve Burak Karamaoğlunun ölümlerine; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kullandığı nefret söylemi dilinden, 30 Mart yerel seçim lerine kadar pek çok konuyu Samanyolu Haber TV canlı yayınında değerlendirdi.


"YOLSUZLUK VE RÜŞVET OPERAYONU, TÜRKİYE'NİN MİLADI"

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun Türkiye Cumhuriyeti'nin miladı olarak niteleyen Tayfun Talipoğlu, Hükümete seslenerek ''İstediğiniz kadar savcıları değiştirin, istediğiniz kadar polisleri değiştirin, istediğiniz kadar fezlekeleri değiştirin, bu saatten sonra bu üstünüzden kalkacak töhmet değildir. Bu bir tek şekilde temizlenirdi, bu bakanları yargılatacaktınız.. Kimse saf değil.'' dedi.

"BU KADAR KORKUNÇ BİR ZENGİNLİK OLAMAZ."

Hükümetin sahip olduğu 'biz gidersek istikrar biter' anlayışının yanlış olduğunu belirten Talipoğlu, 'yolsuzluk ve rüşvet, istikrarla örtülemez' şeklinde konuştu. Yolsuzluk meselesinde 'beni tapeler bağlamıyor, beni bağlayan yaşama biçimleri' diyen Yapımcı Tayfun Talipoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

''Başbakan 'çarıkla girdim siyasete' diyor. 'İl Başkanı kirasını biz ödüyorduk' diyor. Şimdi servete bakıyorsunuz bunlara ana rahminden beri müsteşar maaşı verseydik yine de bu servetlere ulaşma şansı yoktu. Bu kadar korkunç bir zenginlik olamaz."

"SİZİN TOPLUMU GERMENİZ YÜZÜNDEN GENÇLER ÖLÜYORSA, PROBLEM BU HÜKÜMETTEDİR."

Protestolar sırasında meydana gelen son ölümlerle de değinen Tayfun Talipoğlu, hükümetin, polisi halka polis gibi değil hasım gibi davrandırttığının altını çizerek, ''Gazdan ölmedi de taştan öldü. Neden ölürse ölsün, bu gencecik insanlar sizin toplumu germeniz yüzünden ölüyorsa, problem bu hükümettedir. Burada birilerine suç atamazsın.'' dedi...

"YA BAŞBAKAN, ALLAH AŞKINA SUSUN. BİLAL'İ DE YARGILAMAYALIM, ALDIKLARINIZ DA SİZİN OLSUN.."

Yarın yayınlanacak yazısının bitiş sözünü de programda paylaşanTalipoğlu, Başbakan Erdoğan'a seslenerek, ''Ya Başbakan, Allah aşkına susun. Bilal'i de yargılamayalım, aldıklarınızda sizin olsun. Ama susun bu kadar germeyin toplumu.." sözleriyle sitem etti.

"AKP'NİN KENDİ YAPTIRDIĞI ANKET SONUCU YÜZDE 29'DUR. TELAŞ BUDUR"

Gazetecilik gereği kaynağını açıklamayan Tayfun Talipoğlu, önemli bir bilgiyi de katıldığı programda dile getirdi. AKP'nin kendi yaptırdığı anketin sonucunun yüzde 29 çıktığı söyleyen Talipoğlu, ''Telaş budur. Bu seçimi yaptırmama derdinde. Türkiye'de askeri vesayet kalkmıştı, şimdi AKP vesayeti var.'' ifadelerini kulandı.

"İŞTE BU ŞU AN TÜRKİYE'NİN İÇİNDE BULUNDUĞU DURUMU EN İYİ ANLATAN HİKAYEDİR"

Yazar ve program yapımcısı Tayfun Talipoğlu, hükümete, ''Siz neyi ar sayarsınız? Bana, ar sayacağınız bir şey söyleyin. Rüşvet, yolsuzluk, yalan hiçbirini kabul etmiyorsunuz. Neyi ar sayarsınız? Deyin onu bilelim" sözleriyle seslendi ve çarpıcı bir hikaye ile şöyle devam etti:

''Küffeli bir adam, Hz. Ali'nin yanından ayrılarak devesiyle Şama gidiyor. Şam'lının birisi diyor ki Küffe'liye, -bu dişi deve benim. Küffe'li cevap veriyor -Kardeşim deve erkek ne dişisi? kadı falan, kavga Muaviye'ye kadar gidiyor. Muaviye bu dişi deve mi diye meydanda ki kalabalığa soruyor. Kalabalık hep bir ağızdan evet diyor. İşte bu şu an Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu en iyi anlatan hikayedir."

"DEMOKRASİ VE HUKUK HERKESE LAZIM"

Dershaneleri kapatan yasanın Meclisten geçmesini de değerlendiren Talipoğlu, "Başbakan yarın dershaneler açılsın dese 300 milletvekili de açılsın der. Siz, 'bizim gibi düşünmüyor' diye dershaneleri kapatırsanız serbest piyasa ekonomisine inanmıyorsunuzdur" şeklinde konuştu. Dershanelerin neticede bir ticarethane olduğunu söyleyen Talipoğlu, "Bir ticarethaneyi Başbakan istiyor diye kapatamazsınız. Demokrasi ve hukuk herkese lazım.'' sözleriyle konuşmasını tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.