1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Akşener'in 'kankisi' Ülkücüleri hedef aldı
Akşener'in 'kankisi' Ülkücüleri hedef aldı

Akşener'in 'kankisi' Ülkücüleri hedef aldı

İYİ Parti'de Burhanettin Kocamaz olayı ile patlak veren olumsuzluklar sadece Koray Aydın'a değil, partinin nüvesini oluşturan ülkücülere de kesildi.

A+A-

Yeniçağ Gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, Burhanettin Kocamaz olayı üzerinden sadece Koray Aydın'ı değil, İYİ Parti'deki ülkücülerin varlığını da sorguladı.  

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ahmet Çelik'in sahibi olduğu Yeniçağ Gazetesi, dün başladığı Koray Aydın aleyhtarlığına, bugün de ülkücüleri de dahil ederek devam etti.

Yeniçağ’da Orhan Uğuroğlu imzasıyla yayınlanan yazıda, İYİ Parti'deki olumsuzluklar sadece Koray Aydın'a değil, partinin nüvesini oluşturan ülkücülere de kesildi.

İşte Orhan Uğurlu’nun  İYİ Parti'de tartışma yaşatacak o yazı:

İYİ Parti ve ihanet

MHP Genel Başkanlık yarışında ve İYİ Parti'yi kurma aşamasında müthiş bir demokrasi mücadelesi veren Meral Akşener kimsenin gözünün yaşına bakmamalıydı. İYİ Parti kurulurken baktım ki bir çok kişi, "Merkez Parti olmayı hedefliyorsunuz sakın teşkilat başkanlığını Koray Bey'e vermeyin" diyor.

Teşkilatları kurdukça İYİ Parti'nin merkez parti olarak ANAP'lıları, DYP'lileri, CHP'lileri, AKP'lileri kucaklayacak yerde daha dar bir alana dayandırıldığını gördük. Daha MHP'den ümidini kesmediği günlerde Ankara'da bir otelde Türkiyem TV canlı yayını bitince, hatta daha sonra kendisini destekleyenlerle aynı otelde yaptığı toplantıda da Meral Hanım'a şunları söyledim: "Gazeteci olarak gözlemim şu ki, Türk siyasetinin en büyük boşluğu merkez parti olmamasıdır. Son seçimlerde oy kullanmayan büyük kesimler, alternatif olmadığı için AKP'ye oy veren ANAP'lılar, DYP'liler, dedelerinden kalan, "sola oy verirsem elim kırılsın" diyenleri kucaklayacak merkez parti kurmalısınız.

Merkez parti, Türk halkı için umut olmalı hatta bu da yetmez, iktidar alternatifi olmalı ki Özal'ın 4 eğilimi kucakladığı gibi kucaklayacak bir partiye lider olmalısınız." İYİ Parti'yi kurar kurmaz tüm itirazları bir kenara bırakıp teşkilatları Koray Aydın'a bağladınız. Erken genel seçim ve Cumhurbaşkanlığı seçimi 24 Haziran'a alınınca İYİ Parti için iki ayrı hedef ortaya çıktı.

Meral Akşener Cumhurbaşkanlığına aday gösterilip yollara düşünce İYİ Parti tamamen Koray Aydın'a kaldı. Genel merkez yöneticileri Koray Aydın başta olmak üzere milletvekili olma yarışına girince Meral Hanım'ı Cumhurbaşkanlığı seçiminde yalnız bıraktılar.

O kadar ki şu afişe bakar mısın? 24 Haziran seçiminde afişlere, panolara asılan şu afişte üstte Ankara milletvekili adayı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, altta ise İYİ Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener... Koray Aydın'ın adı var, Meral Akşener'in adı yok. Bu mudur siyaset, bu mudur lidere bağlılık, bu mudur siyasi etik, bu mudur güvendiğin ve partiyi teslim ettiğin zihniyet? 24 Haziran'da Akşener'in Cumhurbaşkanlığı oyunun yüzde 7,3'de kalmasının, İYİ Parti oyunun yüzde 10 olmasının nedeni başta Koray Aydın'ın kurduğu teşkilatların milletvekili seçimine ağırlık vermesi ve Akşener'i yalnız bırakmalarıdır.

Milletvekili listeleri açıklandığında görüldü ki çok büyük hatalar var. Örneğin Prof. Dr. Şengül Hablemitoğlu ve Sözcü Yazarı Ayşe Sucu seçilemeyecek yerlere konuldular. MHP içinde birlikte mücadele ederek İYİ Parti'nin kuruluşundan itibaren yanında olan Kurucu Üyeler Yusuf Halaçoğlu ile birlikte Nevzat Bor ve Özcan Yeniçeri Afyonkarahisar depremi sonrası ortak basın toplantısı düzenleyerek istifa ettiler. Afyonkarahisar depreminden sonra tüm teşkilatları yenileme kararı aldınız. İYİ Parti teşkilatlarını Koray Aydın'a bir kez yetmedi, ikinci kez de kurdurdunuz.

Şimdi İYİ Parti'de yaşanan ve İsmail Küçükkaya'ya söylediğiniz, "ihanete uğradık, bizi içeriden vurdular" sözüne yani Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz'ın saat 17.00'den önce adaylık başvurusunun yapılamaması konusuna gelelim.

Yani yüzde 99 kazanılacak bir büyükşehirde aday gösterilmemesinin sorumlusuna. "İhanet" dediğiniz Mersin skandalının tek sorumlusu vardır o da Genel Başkan Yardımcınız ve İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın'dır. Hemen istifa etmesi ya da görevden alınması gerekir ki açık ve net söyleyeyim parti teşkilatlarındaki dağınıklık da ortadan kalkacaktır.

Ve merkez parti olmak için eğer yerine 4 eğilimi kucaklayacak birisi atanacak olursa İYİ Parti'nin iyi günlere gitmesi de sağlanacaktır. Dağınıklık nedir diye soracak olursanız bir gazeteci olarak gördüklerimi de yazayım: Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ anayasayı çiğneyen TBMM Başkanı Binali Yıldırım'ın yemeğini protesto edeceğini açıklayınca İYİ Parti Meclis Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ı arayarak sordum: İYİ Parti Meclis grubu da bu protestoya katılacak mı? Türkkan, "Hayır, vakti uygun olan arkadaşlarımız katılacak" dedi.

Genel merkezde Genel Başkan Yardımcısı ayrı karar alıyor, Meclis Grup Başkan Vekili ayrı karar alıyor. Meral Hanım, 31 Mart yerel seçimlerine haftalar kala masaya yumruğu vurmalı ve İYİ Parti'yi, iyi bir yola acilen sokmalısınız ki teşkilatlar yeni bir heyecan ile Millet İttifakı'na büyük destek versinler.”

SİYASETCAFE.COM 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.