1. YAZARLAR

  2. Yekta YAKTI

  3. Ali Şener'in ardından!
Yekta YAKTI

Yekta YAKTI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Ali Şener'in ardından!

A+A-

Hakk'a yürüdü Ali Şener, Merhum Demirel'in kayın biraderiydi. Demirel'den bahsederken 'muhteşem Süleyman' derdi. Adalet Partisi döneminde yetişenler onu merhum Demirel'in evladı diye bilirler...

Ankara'da korona tedavisi görüyordu. Önceki gün kaybettik.

Allah rahmet eylesin...

Merhum Şener'in yükselişi 1991'den sonra, dönemin başbakanı merhum 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'le katıldığı yurt içi ve yurt dışı gezileriyle başladı. 

Türkiye Kalkınma Bankası eski Genel Müdürü Özal Baysal'ın göreve getirilmesini sağladığı dokunulmazlığını da sağladı. Şener'in gayrimenkul kralı olarak bilinen Nevzat Ak ile Fatih Orman arazileri işleri ise gündemi baya meşgul eden konular arasındaydı.

35 milyon buhar oldu

5 Nisan kararlarında yaşanan kriz'de Merhum Ali Şener'in kankası Özal Baysal'ın başında olduğu Türkiye Kalkınma Bankası, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Emlak Bankası yerine, paraları Impeksbank, TYT Bank, Marmara Bank gibi batık bankalara yatırdı ve devletin 35 milyon dolar buhar oldu gitti.

Her zaman ki; gibi olan millete oldu...

Merhum Ali Şener'in siyasi ve ekonomil alanlarda merhum Demirel'i etkilediği bilinirdi. DYP döneminin teşkşilatları bu konuda rahatsız olduklarını açık açık belli ederlerdi.

Merhum Demirel'in ebediyete intikalinden sonra, merkez sağ'ı bir araya toplamak için yapılan çalışmalarda merhum Ali Şener'in destek vermediği için eleştiren demokratlar, sosyal medya hesaplarında metiyeler düzüyor, üzüntülerini belirtiliyorlar...

Demokrat Parti'nin bugün yoklar listesinin başında olmasının da en büyük sebebi, vizyon sahibi kadrolar yerine baş olan ayaklar tarafından yönetilmesidir.

 


 

Önceki ve Sonraki Yazılar