Atatürk'e saldıran saldırana!

Atatürk'e saldıran saldırana!

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın ziyaret ettiği Kadir Mısıroğlu'nun hakaret kervanına bir profesör ve bir sporcu da katıldı.

Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 80. yıldönümünde anarken, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş tepki çeken bir ziyaret gerçekleştirmişti.

Erbaş, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “Hocam” dediği, Kadir Mısıroğlu’na “Geçmiş Olsun” ziyaretinde bulunmuştu. Kadir Mısıroğlu, kendi YouTube hesabından yayımladığı bir videoda ziyareti anlattı.

Mısıroğlu “Ben Türkiye Cumhuriyeti’nde en itibarsız adamdım. Beni görüp de yolunu değiştiren ahbaplar biliyorum” dedi ve şu ifadeleri kullandı: “Bir yatakta yattığım talebelikte arkadaş, bakan oldu beni tanımadı. Birisi tanıştırdı. O da hâlâ hayatta. Bunları hep gördüm. Şimdi de Reisi Cumhur ziyaretime geliyor. Hele hele Diyanet İşleri. Şeyhülislam geliyor ziyaretime. En korkak müessese Diyanet’ti. Şu Şeyhülislam’ın beni ziyarete gelmesi var ya tarihi bir hadisedir. Ben vebalıydım. Kemal ilah. Ona karşı laf söyleyen birisini nasıl ziyaret edersin?'

Konuşmasında, ulu önder Atatürk’e saldırmayı ihmal etmeyen Mısıroğlu, “Irk için mi dövüştük Yunan’la? Sen bir imparatorluk bakiyesisin. Sen ırk üzerine bir devlet kuramazsın. Zaten Mustafa Kemal bir devlet kurmuş değildir. Devlet kurucuları lafı da yalan. Rejim değiştirmiştir. Bizim devletimiz vardı. O devletin rejimini değiştirmiştir. Rejimi şeriattı gavurluk yaptı” dedi.

Erbaş'tan manidar açıklama: Kişileri itibarsızlaştırmak kul hakkını ihlal etmektir

Diyanet İşleri Başkanlığı’nda, Kayıtlı İstihdamın Desteklenmesi Projesi kapsamında SGK ve Diyanet İşleri Başkanlığı ile ortaklaşa yürütülen “Ankara Din Görevlileri Bilgilendirme Faaliyeti Toplantısı” düzenlendi. 10 Kasım öncesinde Atatürk’e hakaret eden “fesli” Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret ettiği için eleştirilen ve muhalefetin istifasını istediği Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın toplantıdaki sözleri dikkat çekti. En önemli hususlardan birinin “kul hakkı” olduğunu belirten Erbaş, “Farklı mülahazalarla ve beklentilerle kişileri itibarsızlaştırmak kul hakkını ihlal etmektir. En açık şekliyle emeğin gasp edilmesi kul hakkı ihlalidir. Kuranıkerim’de bu konuya çeşitli ayetlerde dikkat çekilmekte ve özellikle insanın insanı sömürmesine yönelik vasıtaların ortadan kaldırılması için mücadele teşvik edilmektedir” ifadelerini kullandı.

CHP, Mısıroğlu’nu Meclis’e taşıdı

CHP, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın Kadir Mısıroğlu’nu ziyaretini Meclis gündemine taşıdı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde şunları sordu:

“Ziyaretin amacı nedir, ziyarette nasıl bir kamusal yarar vardır, ziyarete ilişkin fotoğraflar niye 10 Kasım günü paylaşılmıştır, bundan Diyanet İşleri Başkanı’nın bilgisi veya izni var mıdır, ziyaret, Diyanet İşleri Başkanı’nın kişisel bir ziyareti midir? Yoksa resmi midir, eğer resmi bir ziyaret değilse niye başkan cübbesiyle ziyarete gidilmiştir, resmi bir ziyaret ise Atatürk’e ağır hakaretler eden bir kişinin resmi olarak ziyaret edilmesini doğru buluyor musunuz? Erbaş hakkında bir idari işlem düşünülmekte midir?”

Saldırılar bitmek bilmiyor

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 80. ölüm yıldönümünde sevgi seline dönen etkinliklerle anılırken, gericilerin de hedefi olmaya devam ediyor. Tekirdağ Çorlu’da kimliği belirlenemeyen bir kadın baltayla Atatürk heykeline saldırdı. Sosyal medya üzerinden Atatürk’e hakaret eden Kayseri Erciyes Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Veysel Aslantaş ve Dünya Şampiyonu bilek güreşçi Engin Terzi hakkında soruşturma başlatıldı.

Heykele saldırı

Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Omurtak Caddesi üzerinde bulunan Atatürk Anıtı’na gelen bir kadın, üzerinde taşıdığı baltayı çıkarıp Atatürk heykelinin ayak kısmına vurdu. Kadın, daha sonra alandan uzaklaştı. Polisin yaptığı incelemede baltalı saldırıyı gerçekleştiren kadının, Atatürk Anıtı’na bir yazı da bıraktığı görüldü. İçeriği açıklanmayan yazı, polis tarafında alınırken, kaçan kadının yakalanması için çalışmalar sürüyor.

siyasetcafe.com

mine.jpgakparti-004.jpgmhp-020.jpg

sapik.jpgdarbe-002.jpgtaksici.jpgbanka-001.jpg

bkk.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.