1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Atina, Roma ve Washington’un Eşcinsel Tanrıları Doğu Akdeniz Sularında
Atina, Roma ve Washington’un Eşcinsel Tanrıları Doğu Akdeniz Sularında

Atina, Roma ve Washington’un Eşcinsel Tanrıları Doğu Akdeniz Sularında

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Atina ve Roma dönemi analizini yazılı bir açıklama şeklinde sundu.

A+A-

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, eşcinselliğin hâkim bir kültür olarak Atina ve Roma dönemi tanrılarında ve yöneticilerinde görülmesi arasındaki sınıfsal ilişkiyi, bununla bugünkü emperyalist-kapitalist toplumlardaki ortak yönleri analiz ettiği yazılı bir açıklama yaptı.

 

İşte o açıklama:

Atina ve Roma’nın köle sahipleri, Tanrılarını niçin eşcinsel yapmışlar, hiç araştırdınız mı? Bu soru şöyle de dile getirilebilir: Eşcinsel tanrıları kimler yarattı ve gökyüzüne çıkarttı?

Belki şöyle yanıtlayacaksınız bu soruyu, “Atina ve Roma’nın efendiler sınıfı mı Tanrıları eşcinsel yaptı, yoksa Tanrılar mı Atina ve Roma aristokrasisini eşcinsel yaptı?”

 

GÖKTEN Mİ İNDİRİLDİ, YOKSA GÖĞE Mİ ÇIKARTILDI?

 

Tavuk mu yumurtadan çıktı, yoksa yumurta mı tavuktan gibi bir tarih sorusu!

Bu soruya Anadolu’nun Millet ve Efes felsefe okullarının Demokrit gibi filozofları ile Yunan filozofları farklı yanıtlar vereceklerdir.

 

Platon (Eflatun), Anadolu filozoflarını şöyle eleştirir:

 

“Bu adamlar tanrıların doğal olmadıklarını, biraz yapay ve talimat ürünü olduklarını ve tanrıların değişik yerlerde çeşitli türden olduklarını, her yerde ve her halka göre yasa koyucular tarafından saptandıklarını iddia ediyorlar.” (Platon, ’den aktaran , c.1, VEB Deutscher Verlag der Wissenschaften, Berlin 1960, s.90).

Demokritler’in görüşünü dikkate alırsanız, Atina tanrıları yasa koyucu efendilerin, başka deyişle Köle sahiplerinin talimatıyla eşcinsel yapılmış oluyor. Anadolu’nun yükselen tüccar sınıfının bakış açısı bu.

Platon türünden köle sahiplerinin filozoflarına kalırsa, Atinalı efendiler tanrıların talimatıyla eşcinsel olmuş.

Olayın kökenine inerseniz, önce köle sahipleri eşcinselliğe yönelmiş ve tanrılarını da eşcinsel yapmışlar. Atina ve Roma Tanrıları da köle sahiplerinin talimatına hizmette kusur etmemişler. Göğe çıkarılan eşcinsellik, gökten aşağı köle sahiplerinin cinsel aşkını ve ahlâkını belirliyor.

 

e.jpeg

 

TEORİ DERGİSİNDE BİLİMSEL KATKI

 

Teori dergisinin bu sayısını okumanızı hararetle öneririm. Atina, Roma ve Washington tanrılarının niçin  eşcinsel oldukları sorusunu ortaya atıyor ve yanıtlıyor.

Bildiğimiz kadarıyla bugüne kadar bilim alanında bu soru böyle yalın biçimde ortaya atılıp yanıtlanmamış. İbn Haldun’un deyişiyle “Bilimlerin anası olan” tarih, Yunan ve Roma tanrılarının eşcinselliğini bütün ayrıntılarıyla ortaya koymuş, ancak niçin sorusuyla pek ilgilenmemiş.

Bilimin bugüne kadar ihmal ettiği başka sorular da var.

Örneğin:

Bir: Atina, Roma ve bugünkü Washington ve Paris’in tanrıları eşcinsel de, örneğin Türklerin Tengri’si ve Cermenlerin Odin’i niçin eşcinsel değil?

İki: Eski Atina, Roma ve günümüzde Washington merkezli toplumların ortak yönleri nedir? Eşcinsel tanrılar hangi sınıfsal ilişkilerin ürünüdür?

 

WASHINGTON TANRILARI

 

Washington tanrılarının ne ilgisi var Atina ve Roma tanrılarıyla diye sorabilirsiniz.

İlgisi var! İlgi, köleci toplumların aşırı sınıfsal sömürü ve baskı sistemleri ile emperyalist-kapitalist toplumların çürüme dönemindeki küresel ve ulusal sömürü sistemleri arasındaki benzerlikte.

Daha önemlisi, aşırı sınıfsal eşitsizliklerin cinsel eşitsizliklere yansıması. Eşcinselliğin gökten yere indirilmesinin hikâyesi burada başlıyor.

 

BİLİMİN SAFSATA İLE SAVAŞI

 

Konu, eşcinselliğin doğal olduğu safsatası ile ideolojik olduğu gerçekliği arasındaki tartışmaya kadar uzanıyor.

Doğu Akdeniz’de sular ısınırken, bu soruların ne önemi var?

Önemi var. Çünkü Doğu Akdeniz’den ABD-İsrail-Fransa-Yunanistan-Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin namlularının dayattığı toplum modeli de, Washington tanrılarının programıdır.

Türkiye’ye yalnız milletçe boyun eğme değil, kadını kafeslere tıkmaya hizmet eden bir toplum modeli dayatılıyor. Eşcinsellikten kadının payına düşen, kafeslerde sevişmek oluyor!

Yalnız Türkiye mi bu dayatmayla karşı karşıya?

Hayır, bütün yeryüzü!

 

es.jpeg

 

İSTANBUL NOT CONSTANTINOPEL

 

Dayatmanın merkezleri Washington, Paris, Londra, Berlin, Amsterdam…

Cilası da var: Özgürlük! Cinsel tercih özgürlüğü! Toplumsal cinsiyet…!

Eşcinsel Tanrıların gökten indirdikleri sözleşmeleri de var: İstanbul Sözleşmesi!

Atina, Roma ve Washington’un eşcinsel tanrıları, kadına aşık olmuyorlar. Ama kadını doğurma aracı olarak kullanıyorlar ve bu suretle peydahladıkları hayırsız evlâtlarına “İstanbul” adını veriyorlar.

1950’lerde bir şarkı vardı: İstanbul not Constantinopel!

Uzatmayalım. En iyisi Teori’nin Eylül sayısını inceleyiniz ve lütfen görüşlerinizi yazınız. Evet tartışalım. Ve tartışmayı Rota köşesinden açıyoruz.

 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

Siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.