Bahçeli, Kamalak ile görüştü

Bahçeli, Kamalak ile görüştü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak ile görüşmesine ilişkin, "Bana göre görüşmeler olumlu olmuştur, olgunluk içerisinde bir seyir takip edeceğini tahmin etmekteyim. İnşallah memleketimiz için de hayırlara vesile

Bahçeli, "Çatı aday" arayışları kapsamında, Kamalak'ı makamında ziyaret etti.

Görüşmenin ardından Bahçeli ve Kamalak açıklama yaptı.
 
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresinin 28 Ağustos'ta tamamlanacağını anımsatan Bahçeli, 28 Haziran'dan itibaren seçim sürecinin başlayacağını belirterek, şöyle devam etti:
 
"Bu gelişme süreci içerisinde MHP olarak nasıl bir cumhurbaşkanılğı seçimi olması gerektiğini, bununla ilgili düşüncelerimizi başta cumhurbaşkanlarımız olmak üzere, dün de Meclis Başkanımız ile yaptığımız görüşmeler sonrası siyasi kurumları ziyaret ederek düşünceleri paylaşma yolunu izlemekteyiz. Bugün Türk siyasi hayatında önemli bir yeri bulunan Saadet Partisi'ni ziyaret etmiş durumdayız. Bu ziyaretimizde yakın bir tarihte yapılmış olan kongreleri sebebiyle görev üstlenmiş olan Sayın Genel Başkan ve yönetim kurulunu tebrikin yanında ayrıca cumhurbaşkanının seçimi ile ilgili düşüncelerimizi de arz etmiş bulunuyoruz. Bana göre görüşmeler olumlu olmuştur, olgunluk içerisinde bir seyir takip edeceğini tahmin etmekteyim. İnşallah memleketimiz için de hayırlara vesile olur düşüncesindeyim."
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak da ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, görüşmede Bahçeli'nin cumhurbaşkanlığı seçimi için nasıl bir yol takip edilmesi noktasında düşüncelerini aktardığını dile getirdi. Kamalak, şunları kaydetti:
 
"Bir isim üzerinde konuşulmadı ama vaka şudur, lkemizde belki yüzlerce, binlerce değil, belki milyonlarca insanımız cumhurbaşkanlığı yapabilecek niteliktedir ama en uygun isim nasıl olmalıdır, bu nokta üzerinde duruluyor. Kimin cumhurbaşkanı olmasından ziyade nasıl bir cumhurbaşkanı olmalıdır konusunda fikir teatisinde bulunduk. Genel kaatimiz şudur, milletin bütününü kucaklayıcı, milli menfaatleri her şeyin önünde tutan, ülke bütünlüğünü korumayı kendisi için asli vazife gören, anayasa çerçevesinde, anayasaya bağlı çalışacak olan bir kişinin cumhurbaşkanı olması, toplumumuz için, vatanımız için milletimiz için faydalı olacağı noktasında birleştiğimizi belirtmek isterim."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.