1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli net konuştu: Kerkük neyse İstanbul odur. Kuru sıkı atmıyoruz, sözlerimizin arkasındayız
Bahçeli net konuştu: Kerkük neyse İstanbul odur. Kuru sıkı atmıyoruz, sözlerimizin arkasındayız

Bahçeli net konuştu: Kerkük neyse İstanbul odur. Kuru sıkı atmıyoruz, sözlerimizin arkasındayız

MHP lideri Devlet Bahçeli, "Kerkük Sevdalıları" toplantısında yaptığı konuşmada “Kuru sıkı atmıyoruz. Kerkük’ü yağmalatmayacağız. Sözlerimizin arkasındayız” dedi.

A+A-

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Ankara’da gerçekleştirilen “Kerkük Sevdalıları” toplantısında, "Biz Türk Milliyetçileriyiz, Biz Türkçüyüz” diyerek, “82 Kerkük, 83 Musul dedik, 84’ü söyleseydik, kaçacak yer ararlardı” dedi.

Bahçeli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Biz Kerkük sevdalısıyız. Biz, Türkmeneli'nin kalp atışıyız. Selam olsun Kerkük sevdalılarına. Selam olsun Türkmen kardeşlerimize! Selam olsun aziz Türk milletine."

Emperyalizmin vahşi iştahı doymak bilmiyor. Sözde medeni ülkeler insaf bilmiyor. Asırlardır devam eden kanlı ve koordineli kuşatmaya gözümüzü yumacağımızı zannediyorlar.

Barzani yıllarca Türkmenlerin kanını dökmüş, PKK'ya destek vermiştir. Akan her şehit kanında bu peşmerge çıbanının parmak izi, silinmeyecek vebali vardır. 25 Eylül korsanlığı kesinlikle yok hükmündedir. Eğer Irak'ın kuzeyinde referandum bahanesiyle bağımsızlık ilan edilecek olursa Irak'ın bölünmesi ve dağılması anlamına gelecektir."

"Kerkük Türk'ündür"

"Irak'ın kuzeyindeki Kürdistan provası Türkiye'nin güvenliğini tehlikeye sokacaktır. Fitneyi ocağında kurutmak Türk milletinin en doğal hakkıdır. Türkmenlerden vazgeçmeyiz. Kerkük Türk'tür, Türk'ündür. Türkmeneli, Türk'ün öz yurdudur. Bunun tam tersini iddia edenler eğer zeka özürlüsü değilse, biliniz ki küresel zalimlerin gölgesine sığınan Türk düşmanlarıdır!"

BAHÇELİ: DAHA 84’Ü SÖYLEMEDİK

MHP Lideri Devlet Bahçeli, "Zulme sessiz kalmadık. Sesimizi yükselttik. Feryatları bitirecek irade sefer için hazırdır. 81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul demenin hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır. Acizler kalbi kararmışlar hemen pusudan başını çıkardı, korkaklar anında gözlerini fal taşı gibi açtı. 84'ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecekti" dedi İdlib operasyonu ile ilgili de konuşan Bahçeli, sonraki hedef Afrin olmalıdır.

 

KUZEY IRAK'TA OYUN OYNANIYOR

Irak'ın kuzeyinde bir oyun oynanmaktadır. Senaristleri, failleri, figüranları çok belirgin. Bilinen bu rezil oyun komşu coğrafyaların alt üst oluşuna hizmet etmektedir. Peşmerge başı Barzani 25 Eylül'de korsan referandumunu gerçekleştirmiştir. Türkiye'nin milli güvenliğini sağlamak için harekete geçmiştir.

Irak anayasasına göre tartışmalı olan bölgelerde sandık kuruldu. Kerkük dayatma ve tehditle kirli referanduma dahil edildi. Barzani'nin 25 Eylül komplosu Sevr'i canlandırma teşebbüsüdür. Barzani yıllarca Türkmenlerin kanını dökmüştür. 25 Eylül korsanlığı kesinlikle yok hükmündedir. Türkmenler, Türkmeneli bütün tarihsel kimliği ile birlikte tasfiye edilecek, esaret altına girilecektir. Kerkük'ün geçmişi silinecektir. Buna izin vermeyiz. Buna onay veremeyiz. Böyle bir alçaklığa buyur diyemeyiz. Zelzele son yurdumuza kadar ulaşacak mezhep kıvılcımı her tarafı saracaktır. Korsan referandum tümüyle iptal edilmezse karşımıza çok ciddi, zincirleme sorunlar peyderpey gelecek, önüne geçilmezse bizi yutacaktır.

Türkiye'nin hükümranlık gücünü kaybedeci, stratejik çözülme ve siyasal dağılma sorunudur. Türk milletini kaynaklarını kullanmaktan uzaklaştıracak, bağımsızlık ve kalkınma sorunudur. Irak'ın toprak bütünlüğünü Türkiye için hayati niteliktedir. Aynı durum Suriye için de geçerlidir. İki ülke bizim sınır komşumuzdur.

"KERKÜK'ÜN GÜVENLİĞİ ANKARA'NIN GÜVENLİĞİ DEMEKTİR"

Kerkük'ün güvenliği Ankara'nın güvenliği demektir. Fitneyi odağında kurutmak Türk devletinin en tabii hakkı, ertelenemez görevidir. Onlar bizim namusumuza emanettir. Türkmenlerden vazgeçmeyiz. Kerkük'ün Türklüğünü, Türkmeneli'nin Türk kimliğini sadece biz söylemiyoruz. Coğrafya adeta kükrüyor, adeta dile geliyor. Türkmeneli Türk'ün öz yurdudur. Bunun tam tersini iddia edenler eğer zeka özürlüsü değilse biliniz ki peşmergenin ağında kıvranan, küresel zalimlerin gölgesine sığınan Türk düşmanlarıdır. Biz Kerkük dedikçe birileri rahatsız olmaktadır. Onların rahatsızlığı bizim için memnuniyettir.

"Kerkük ne ise İstanbul odur" diyoruz anlamıyorlar. "Musul, Ankara'dır" diyoruz kalın kafaları almıyor. En az 5 bin ülkücü hazır bekliyor diyoruz. TSK ne güne duruyormuş? Neredeymiş hazır bekleyen ülkücüler? Gelsinler ve bu salondaki korkusuz yüzleri görsünler. Gelsinler de Kerkük sevdası ile yanıp tutuşan yüreklere şahit olsunlar.

"'5 BİN ÜLKÜCÜ HAZIR' DEMİŞSEK KARAR VERİLMİŞ, SÖZ AĞIZDAN ÇIKMIŞTIR"

Köksüz aydınlardan, kimliksiz kalem sahiplerinden alacak bir şeyimiz de yoktur. Herkes bildiğini kendine saklasın. Herkes ayağını denk alsın, sözlerinin nereye varacağını iyi tartsın. 5 bin ülkücü hazır demişsek karar verilmiş, söz ağızdan çıkmıştır. Boş konuşmuyoruz. Barzani'nin gönüllü ajanlarına tavsiyem kendi çamurlarında oynasınlar.

"84'Ü SÖYLESEYDİK ÇILGINA DÖNECEKLERDİ"

81 Düzce'den hemen sonra 82 Kerkük, 83 Musul demenin hakkının önünde hiçbir güç duramayacaktır. Acizler kalbi kararmışlar hemen pusudan başını çıkardı, korkaklar anında gözlerini fal taşı gibi açtı. 84'ü söyleseydik herhalde bunlar çılgına dönecekti. PKK kamplarına tekrar soluklarını alacaklardı. Biz Türk milliyetçisiyiz. Türkçüyüz.

KERKÜK'TE OLMAZSAK, O ZAMAN DİYARBAKIR'I VERİRİZ

Irak'ın toprak bütünlüğü bizim için asıldır, önemlidir. Türkiye olarak Irak'ın tartışılmaz toprak bütünlüğünü muhakkak suretle müdafaa etmemiz zorunludur. Hepsinin insanca hayatlarını idame etmesi şarttır. Irak merkezi yönetimi ile ilişkilerimizi ilerletmeliyiz. Eski bir Türkmen atasözünde denildiği gibi; Domuz derisinden post, eski düşmandan dost olmayacağını aklımızdan çıkarmayacağız. Barzani aklını başına almazsa bir gece orada görünmek, bağımsızlıkla ısrar ederse misakı millinin namusunu çiğnetmemek bizim boynumuzun borcudur. Irak parçalandıktan sonra ya Türkmeneli devletleşmeli ya da 82 Kerkük, 83 Musul olmalıdır. Biz Kerkük'te olmazsak işte o zaman Diyarbakır'ı veririz.

İDLİB OPERASYONU

İdlib'de yeni bir operasyon başlatılmıştır, sonra Afrin'de de gerçekleştirilmelidir. Aynı siperdeyiz. Aynı cephedeyiz, aynı safadayız. Türk düşmanlarına karşı biriz, beraberiz, çok güçlüyüz. Bu kaleyi aşamayacaklar.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.