1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli resti çekti: Beş bin ülkücü hazır bekliyor!
Bahçeli resti çekti: Beş bin ülkücü hazır bekliyor!

Bahçeli resti çekti: Beş bin ülkücü hazır bekliyor!

MHP Lideri Devlet Bahçeli'den Irak kuzeyindeki referanduma ilişkin son dakika açıklaması geldi. Bahçeli, Barzani’ye karşı 5 bin ülkücünün hazır beklediğini söyledi.

A+A-

Barzani için "ateşle oynadı" diyen Bahçeli, "en az beş bin Ülkücü gönüllü” başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir" ifadelerini kullandı.

MHP Lideri Devlet Bahçeli: - "En az 5 bin ülkücü gönüllü, başta Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir. Türkmenler sahipsiz ve yalnız değildir, acı verici etnik soykırıma, vatansızlığa da asla terk edilmeyeceklerdir. Kararımız kesin, duruşumuz net, sözümüz senettir"

- "Barzani ve çetesinin referandum kanalıyla bağımsızlık yolunda attıkları kirli ve karanlık adım felaket ve sıcak çatışma ihtimalini fazlasıyla gün yüzüne çıkarmıştır. Bundan sonra hiçbir şey 25 Eylül öncesi gibi olamayacaktır" - "Tartışmalı alanlar da dahil olmak üzere, Irak topraklarının yüzde 34'ünü ambargo altına alan ve dört ayaklı Kürdistan için bahane ve basamak görülen 25 Eylül komplosu, Türkiye'nin milli güvenliğine de büyük bir tehdit, hatta darbedir"

- "Kerkük, haydut inlerinden çıkan, terör kovuğundan fırlayan, zalim ve hain yuvalarında beslenip silahlanan insan müsveddelerine bırakılmayacaktır. Kerkük Türk kalacak, Türkmeneli huzura kavuşacaktır. Başka çıkar yol kalmamıştır"

İşte Bahçeli'nin yazılı açıklamanın tamamı:

Türkiye’nin ve komşu coğrafyalarda yer alan bölge ülkelerinin istikrar ve geleceğini yakından tehdit eden zincirleme rezalet ve hezimetler birbirine eklemlenerek içinden çıkılmaz bir hale gelmiştir.

Irak’ın Kuzeyinde, tüm tepki ve itirazlara rağmen 25 Eylül’de yapılan gayri meşru korsan referandum bölgesel dinamiklerin seyrini kaosa sabitlemiştir.

Üzerinde hassasiyet ve samimiyetle titrediğimiz Irak’ın toprak bütünlüğü, Türkmeneli’nin tarihsel hak ve hayati çıkarları daha da zedelenmiş, iyice zayıflamıştır.

“BUNDAN SONRA HİÇBİR ŞEY 25 EYLÜL ÖNCESİ GİBİ OLAMAYACAKTIR”

Barzani ve çetesinin referandum kanalıyla bağımsızlık yolunda attıkları kirli ve karanlık adım felaket ve sıcak çatışma ihtimalini fazlasıyla gün yüzüne çıkarmıştır.
Bundan sonra hiçbir şey 25 Eylül öncesi gibi olamayacaktır.

“BARZANİ ISRARLA ATEŞLE OYNAMIŞ, ELBETTE YANMAYI DA GÖZE ALMIŞTIR”


Tartışmalı alanlar da dâhil olmak üzere, Irak topraklarının yüzde 34’ünü ambargo altına alan ve dört ayaklı Kürdistan için bahane ve basamak görülen 25 Eylül komplosu Türkiye’nin milli güvenliğine de büyük bir tehdit, hatta darbedir.

Barzani ısrarla ateşle oynamış, elbette yanmayı da göze almıştır.

Tek taraflı, hukuksuz, gayri meşru ve yok hükmünde olan 25 Eylül korsan referandumunun vahim sonuçları pek yakında görülecektir.

Bu değerlendirme bir vehmin ürünü değildir.

Irak’ın Kuzeyinde ilan edilecek bağımsız terör devlet yapılanması ülkemiz ve bölgemizin dengelerini tamamen bozma riski taşımaktadır.

“IRAK’IN KUZEYİNDE KÜRESEL GÜÇLER TAVŞANA KAÇ, TAZIYA TUT POLİTİKASI İZLEMİŞTİR”

İsrail dışında hemen hemen tüm ülkelerin karşı çıktığı referandumun düşük katılım ve şaibeli bir şekilde gerçekleşmiş olması vahşi bir kurguya, vandal bir emele işaret etmektedir.
Irak’ın Kuzeyinde küresel güçler tavşana kaç, tazıya tut politikası izlemiştir.

Göstermelik, sanal ve sahte diklenmeler doğal olarak bir işe yaramamış, Barzani’yi durduramamıştır.

Karşımızdaki tablo her yönüyle düşündürücü ve kaygı vericidir.
Türkiye’nin askeri, ekonomik, siyasi ve diplomatik caydırıcılık vasıflarını kullanma ihtimal ve ilanının dikkate alınmaması bir diğer ağır sorundur.

“DEVLET YÖNETİMİNDEN YAPILAN KAFA KARIŞTIRICI AÇIKLAMALAR BARZANİ’NİN DEĞİRMENİNE ADETA SU TAŞIMIŞTIR”

Devlet yönetiminden yapılan kafa karıştırıcı ve çelişkili açıklamalar Barzani’nin değirmenine adeta su taşımış, elini güçlendirmiş, manevra alanını genişletmiştir.

Ekonomik yaptırımlardan askeri müdahale seçeneklerine kadar her ihtimalin masada olduğunun söylenmesi şu ana kadar somut bir mücadele şuuruna maalesef dönüşmemiştir.
Halbuki komşumuz Irak’ın bölünüp parçalanmasına yol açacak 25 Eylül hıyaneti Türkiye’nin bekasını, bin yıllık kardeşlik hukukunu olumsuz yönde etkileyecektir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.