Bahçeli'den flaş açıklama

Bahçeli'den flaş açıklama

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Diyarbakır'da yapılan 'Çözüm süreci Çalıştayı'yla ilgili flaş bir açıklama yaptı. Başbakan Erdoğan'ın MHP hakkındaki sözlerini eleştiren Bahçeli, 'Başbakan'ın söyledikleri siyasi dağılmanın, siyasi felç halinin göstergesid

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada, Diyarbakır'da yapılan "Çözüm süreci Çalıştayı" ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 3 Haziran 2014 Tarihli TBMM grup toplantısında MHP'ye yönelik yaptığı açıklamaları sert bir dille eleştirerek, "Başbakan Erdoğan'ın 3 Haziran'da yaptığı Meclis Grup konuşması; siyasi dağılmanın, siyasi felç halinin, ahlaki aşınmanın, örtülemez tenakuz ve tedirginliğin hâkim olduğu hakaret ve iftiraname örneğidir. Başbakan'ın MHP korkusu dilini ve üslubunu iyice kötürümleştirmiş, aklını ve vicdanını iyice köreltmiştir. Bu zihniyetin partimizi hedef alan asılsız, beyhude, yalan ve küstah sözleri aynısıyla kendisine dönmüş, kendisini vurmuştur. Başbakan Erdoğan; 1 Haziran 2014 Pazar günü 14 merkezde yapılan mahalli seçimlerde MHP'nin varlığını, siyasetini ve iddiasını inkâr ettiğini yüzsüzce söylemiş, esamesinin bile okunmadığını utanmadan açıklamıştır" ifadelerine yer verdi.


"PENSİLVAYA'NIN KAPISINDA KİMİN EL PENÇE DİVAN DURDUĞUNU HERKES BİLMEKTEDİR"

Bahçeli, "Açıkça partimizin elde ettiği başarıyı kıskanmış, karartmaya ve küçültmeye teşebbüs etmiştir. Ayrıca partimizin Pensilvanya'nın maşası, CHP'nin payandası olduğunu akıl almaz şekilde ileri sürmüştür. Bununla da yetinmeyen, bununla da kalmayan Başbakan; "MHP'nin mevcut yönetimi tüm ilkelerini, tüm sınırlarını çiğnemiş, adeta vagon partiye dönüşmüştür" diyerek edep ve haya noksanlığında yeni bir rekor kırmıştır. Daha düne kadar Pensilvanya'nın kapısında kimin el pençe divan durduğunu, Washington'nun kırmızı odalarında köhnemiş şekilde emir almak için kimin sıraya girdiğini herkes bilmektedir" açıklamasında bulundu.

"MHP'Yİ MAŞA OLARAK TARİF ETMESİ EN HAFİF TABİRLE SİYASİ KOKUŞMUŞLUKTUR"

Başbakan Erdoğan'ı sert bir dille eleştiren Bahçeli, "17 Aralık 2013 tarihine kadar Pensilvanya'dan dört gözle himmet ve hizmet bekleyenlerin, küresel cinayet örgütlerinin kuryeliğine talip olanların bugünlerde MHP'yi maşa olarak tarif etmesi en hafif tabirle siyasi kokuşmuşluktur. Başbakan Erdoğan kendi varlığını, kendi ikbal ve devamlılığını terör örgütlerini hoş tutmaktan, Türkiye aleyhtarı çevreleri memnun etmekten geçtiğini söz ve eylemleriyle defalarca ispatlamıştır. Bu kapsamda ne kadar usta ve maharet sahibi olduğunu bugüne kadar göstermiştir" ifadelerini kullandı.

"DİYARBAKIR'DA DÜZENLENEN PKK ÇALIŞTAYI"

Bahçeli, Diyarbakır'da yapılan "Çözüm süreci Çalıştayı"na ilişkin, "Diyarbakır'da düzenlenen ve İmralı canisiyle aynı masayı paylaşan malum bakanların da katıldığı "PKK Çalıştayı", Başbakan'ı hücrelerine kadar saran bölücülük hastalığının artık tedaviye cevap vermeyen bir sınıra geldiğini de kanıtlamıştır. Kanlı örgüt varlığımıza ve kardeşliğimize çok cepheli saldırırken, Diyarbakır ve mücavir alanları terör eylemleriyle sarsılırken, Başbakan'ın ısrarla çözümden, ısrarla müzakereden bahsetmesi PKK'yla kapalı kapılar arkasında yaptığı anlaşmanın eseridir" diyerek eleştirilerde bulundu.

"PARTİMİZLE İLGİLİ SPEKÜLASYON GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNDEN, BOŞBOĞAZLIKTAN ÖTE BİR ANLAM TAŞIMAYACAKTIR"

Gündemi cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilişkilendiren Bahçeli açıklamasına şöyle devam etti: "Cumhurbaşkanı seçimi öncesi ya da hemen sonrasında, Türk milletini daha büyük ödünlere ikna etmek için PKK'yla emel ve hedef birliği yapan, saldırıların kesilmesi için bir şeylerin verilmesi gerektiği algısını yerleştirmeye çalışan Başbakan Türkiye'yi içten içe çökermektedir. PKK'ya teslim olan, gıybet ve dedikoduda yıldızı parlayan, aldatma ve kandırmada marka haline gelen birisinin partimizle ilgili spekülasyon yapması, aslı astarı olmayan suçlamalarda bulunması elbette gürültü kirliliğinden, boşboğazlıktan öte bir anlam taşımayacaktır. Aziz milletimiz ihanet katarına, bölücülük konvoyuna, terörist kervanına hevesle katılan, heyecanla giren günahkâr yüzleri, kurumuş vicdanları iyice görmüş ve tanımıştır."

"ERDOĞAN UYDURMA SÖZLERİYLE GAFLET ÇUKURUNUN DİBİNE YUVARLANMIŞTIR"

Başbakan Erdoğan'ın açıklamalarını eleştiren Bahçeli, "Başbakan Erdoğan MHP'yi şunun bunun yedeğinde yüzü kızarmadan göstermek yerine kimlerin yancılığına, yardakçılığına ve yoldaşlığına gönüllü ve istekli olarak soyunduğunu düşünmelidir. Şurası açıktır ki, Milliyetçi Hareket Partisi yalnızca Türk milletinin yanında, yalnızca Türkiye'nin safındadır. Hareketimizin temelinde, ilke ve ülkülerimizin özünde şaibe, çelişki, ve tutarsızlık kesinlikle vaki olmamış, vasat bulmamıştır. Bizim siyasetimizde, silahından şehit kanı damlayan canilerle barış ve çözüm çamuruna batmak, İmralı'nın kuytuluklarında şereften arınarak bölünme planları yapmak yoktur, olmamıştır ve olmayacaktır. Bu itibarla Başbakan Erdoğan uydurma ve mesnetsiz sözleriyle tarihi bir hatanın içine çakılmış, gaflet çukurunun dibine yuvarlanmıştır" ifadelerine yer verdi.

"PKK'YA İLİK NAKLİ YAPAN, TERÖRİSTBAŞINA KAN VE KALP TRANSFERİ GERÇEKLEŞTİREN BAŞBAKAN"

Bahçeli, "Şu aşamada, PKK'ya ilik nakli yapan, teröristbaşına kan ve kalp transferi gerçekleştiren Başbakan; Kandil'deki hısımlarıyla ve İmralı'daki birinci derece siyasi akrabasıyla kurduğu yıkım ortaklığından dolayı rezil rüsva olduğunu anlamalıdır. Bayrak yakan alçaklara, Türk milletine ölüm fermanı yazan uğursuzlara gösterdiği ilgi ve alakanın hesabını vermelidir. Eğer bir kukla varsa, eğer bir payanda aranıyorsa Başbakan Erdoğan'a bakılması yeterli ve gereklidir" dedi.

"MHP'Yİ HDP-BDP VE PKK'YLA TÜRKİYE SEVDALILARINI BİRBİRİNE KARIŞTIRMAKTADIR"

Bahçeli, "İstanbul'da "zulüm 1453'de başladı" diye yazı yazan derin yapılanmaların, Ankara sokaklarında Bizans kıyafeti giyip dolaştırılan Türk ve Türkiye hasımlarının nereden kumanda edildiklerini en iyi bilen Başbakan'dan başkası değildir. Başbakan AKP'yle MHP'yi, kader ortaklığı yaptığı HDP-BDP ve PKK'yla Türkiye sevdalılarını birbirine karıştırmaktadır. Zira şuurunu ve basiretini hepten kaybetmiştir. Türk kimliğini inkâr eden, milliyetçiliği aşağılayan, dürüstlüğü, doğruluğu ve helal kazancı yok sayan bir zihniyetin MHP'ye gönül vermiş milyonlara akıl daneliği yapma kurnazlığı da siyasi sahtekârlıktır. Hepsinden önemlisi buna inanacak hiç kimse yoktur" dedi.

"ERDOĞAN HESAP VERECEĞİNİ ANLADIKÇA ÇİRKEFLEŞMEKTE ÇİRKİNLEŞMEKTEDİR"

Bahçeli, "Başbakan Erdoğan 17-25 Aralık'tan ve PKK'yla gizli kapaklı ilişkilerinden dolayı hesap vereceğini anladıkça çirkefleşmekte, çirkinleşmektedir. Bilhassa cumhurbaşkanı seçiminde alacağı milli dersten dolayı ruhunda beliren gelgitler aynısıyla diline ve iradesine yansımıştır. Başbakan Erdoğan büyük bir fiyasko, iflah olmaz patolojik bir vaka olarak Türk siyasetinin karanlık sayfalarına adını çoktan yazdırmıştır. Bundan sonra Başbakan ve zihniyeti kaybetmeye mahkûmdur. Ne İmralı canisi, ne uluslararası tezgahlar, ne kiralık katiller, ne de devlet içine yuvalanmış AKP takviyeli çeteler Başbakan'ı kurtaramayacaktır" açıklamasında bulundu.

"ERDOĞAN KUMPASININ SON PERDESİ YAKINDA KAPANACAKTIR"

Bahçeli, "Recep Tayyip Erdoğan kumpasının son perdesi yakında kapanacaktır. Türkiye Cumhuriyeti'nin içine düşürüldüğü korku kapanı milletimizin müdahalesi ve mücadelesiyle kırılıp atılacaktır. Başbakan Erdoğan yolsuzluklardan, rüşvetten ve terör örgütüyle ihanet görüşmelerinden mahkeme önünde mutlaka hesap verecektir. Şurası iyi bilinmelidir ki, PKK'nın oyuncağı olan Başbakan ve hükümeti partimizin hızlanan, gücüne güç katan kutlu yürüyüşüne çomak sokamayacak, engel olamayacaktır. Allah'ın izni, milletimizin iradesiyle AKP gidecek; teslimiyet, zillet ve rezalet bitecektir. Dalga dalga büyüyen, gün be gün desteğini artıran, milletimizin yegane umut ve çaresi olan Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye'yi ayağa kaldıracak, zulüm elebaşlarına, hain korosuna son darbeyi indirecektir" ifadelerine yer verdi.

(DHA)

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.