1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bakanlıkta 'Aslan bacanaklar' dönemi
Bakanlıkta 'Aslan bacanaklar' dönemi

Bakanlıkta 'Aslan bacanaklar' dönemi

Bakanlık bürokrasisinde değişime giden Çevre Bakanı İdris Güllüce en kritik iki koltuğa Sivaslı bacanaklar Kayapınar ve Satılmış'ı atadı

A+A-

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrasında bürokrat değişimine uğrayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda iki kritik atama yapıldı. Genel Müdürlük koltuğuna oturan iki bürokratın bacanak olması, bakanlıkta “Aslan bacanaklar iş başında” esprilerinin yapılmasına neden oldu.

 

Erdoğan Bayraktar’ın olaylı istifasının ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koltuğuna oturan İdris Güllüce, bakanlık bürokrasisinde değişime gitti. 17 Aralık operasyonunda gözaltına alınıp serbest bırakılan Mekansal Planlama Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman’ın yerine Yavuz Erdal Kayapınar atandı. Çevresel EtkiDeğerlendirme İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü görevine vekaleten devam eden Çağatay Dikmen’e de görevden el çektirildi. Yerine bakanlık müşaviri Mustafa Satılmış atandı. Satılmış, daha önce bu görevi yürütürken Baytaktar tarafından kızağa alınmıştı.

İki kritik göreve getirilen Mustafa Satılmış ve Yavuz Erdal Kayapınar aslen Sivaslı ve bacanaklar. Satılmış ve Kayapınar’ın arka arkaya atanmaları “Bakanlıkta bacanak dönemi başladı” yorumlarına neden oldu.

Nitelikli gençlerin peşinde

Çevre Ba­kan­lı­ğı­’na, 100 çev­re ve şe­hir­ci­lik uz­man yar­dım­cı­sı ile mi­mar, mü­hen­dis ve şe­hir plan­cı­sı 117 söz­leş­me­li per­so­nel alı­na­cak. Ba­kan Gül­lü­ce, ye­ni gö­re­ve baş­la­ya­cak uz­man per­so­nel ile bir­lik­te Çev­re ve Şe­hir­ci­lik Ba­kan­lı­ğı­nın özel­lik­le çev­re ko­nu­sun­da far­kın­da­lık ya­ra­ta­cak pro­je­le­re im­za ata­ca­ğı­nın al­tı­nı çiz­di. Gül­lü­ce, iyi eği­tim al­mış, ni­te­lik­li genç­le­ri ara­la­rın­da gör­mek is­te­dik­le­ri­ni be­lirt­ti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.