Başbakan'ı Ankara korkusu sardı

Başbakan'ı Ankara korkusu sardı

Kulislerden yansıyan bilgilere göre ; Başbakan'ın önündeki ankette, Ankara'da Melih GÖKÇEK ve AKP seçimi kaybediyor

Erdoğan’ı Ankara korkusu sardı


Yaklaşan yerel seçim öncesinde, özellikle Ankara’da Melih Gökçek’in Mansur Yavaş’ın gerisine düşmesi, Recep Tayyip Erdoğan’ı paniğe sevk etti.

Önüne gelen anket sonuçlarında, Mansur Yavaş’ın Melih Gökçek’in bir puan öne geçmesine bir hayli sinirlenen Erdoğan, aldığı ani bir kararla Ankara’nın çeşitli ilçelerinde mitingler tertiplemeye başladı.

Ankara’nın kaybedilmesini büyük bir itibar kaybı ve AKP’nin dağılmasını başlatacak tetikleyici bir faktör olarak değerlendiren Erdoğan, duruma bizzat müdahale etme gereği duyarak, ilçe ilçe gezip Melih Gökçek’e oy toplayarak mevcut sıkıntıyı aşmaya çalışıyor.

Keçiören’den sonra Yenimahalle ve Etimesgut mitinglerinde konuşan Başbakan Erdoğan, Mansur Yavaş’ı hedefine koyarak ağır eleştirilerde bulundu.

CHP’nin MHP’li adayla seçime girmesini eleştiren Başbakanın, miting konuşmasının büyük bölümünü Mansur Yavaş’a ayırması, siyasi çevrelerde Başbakan Erdoğan’ın Ankara konusunda büyük bir tedirginlik yaşadığı şeklinde yorumlandı.

AKP’ye yakın çevreler, Başbakanın önüne gelen anket sonuçlarından sonra Melih Gökçek’e bir hayli öfkeli olduğunu ve eğer seçimi kaybederse Melih Gökçek’e bunun bedelini ödeteceğini çok ağır bir dille ifade ettiğini konuşuyor.

Melih Gökçek kendisine yakın çevrelerde Başbakan’ı kastederek “Bu seçimi onun yüzünden kaybedeceğiz. Eğer cemaatle bu şekilde bir kavgaya girmeseydi, seçimi çok rahat kazanırdım. Kaybedersem bunun tek suçlusu Erdoğan’dır.” dediği Ankara’da bir hayli konuşulan bir iddia.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.