1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BBP’de neler oluyor? Yazıcıoğlu taraftarları tasfiye mi ediliyor
BBP’de neler oluyor? Yazıcıoğlu taraftarları tasfiye mi ediliyor

BBP’de neler oluyor? Yazıcıoğlu taraftarları tasfiye mi ediliyor

BBP Çankırı teşkilatı istifa etti. İstifa açıklamasında “Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinden giden arkadaşlarımız tasfiye edilmeye başlandı. Partimiz, AKP’nin vagonu haline getirilmek istendi” denildi.

A+A-

Büyük Birlik Partisi (BBP) Çankırı İl Başkanı Murat Çiftçi, yönetim kurulu, kurucular kurulu üyesi Ethem Şen ve ilçe başkanları istifa etti. Çiftçi yaptığı açıklamada istifa neenini “Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinden giden arkadaşlarımız tasfiye edilmeye başlandı. Partimiz, AKP’nin vagonu haline getirilmek istendi” diye açıkladı.

PARTİMİZ AKP’NİN VAGONU HALİNE GETİRİLMEK İSTENDİ

Çiftçi, istifaya ilişkin yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

“Gönül verdiğimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun bizlere emaneti olan Büyük Birlik Partisi’nde, çocuklarımızın rızkından harcayarak, tüm imkansızlıklara rağmen siyaset yapmaya çalıştık, doğru bildiğimiz yolda dik durarak Muhsin başkanımızın izinden gitmeye çalıştık. Davamızdan, amacımızdan hiç taviz vermedik.

Son dönemde, bizim yuvamız olan Büyük Birlik Partisinden, Muhsin Yazıcıoğlu’nun izinden giden arkadaşlarımız tasfiye edilmeye başlandı. Partimiz, AKP’nin vagonu haline getirilmek istendi. Bu durumun karşısında her zaman duruşumuzu koruduk, yanlışları her platformda dile getirdik. Ancak gelinen aşamada anladık ki bazı kişiler Muhsin başkanımızın üzerinden kendilerini pazarlama derdine düşmüş.

CUMHUR İTTİFAKINA SADIĞIZ DENDİ

Partimizin tabanının tüm özverili çalışmaları birilerine peşkeş çekilmiş, samimi partililerimizin çabaları, bazılarının çıkarlarına tahvil edilmiştir. Hiçbir teklif gelmediği halde, genel başkan tarafından cumhur ittifakına sadığız diye açıklama yapıldı. Aradan geçen 2 ay sonunda kendi adaylarımızla seçime girme kararı alınmış, geldiğimiz noktada ise yeniden ittifak görüşmeleri başlamıştır. Bu omurgasızlık teşkilat olarak bizi rencide ediyor.”

PARTİYE YILLARINI VERMİŞ KİŞİLER TASVİYEYE BAŞLANDI

Çiftçi açıklamasında ayrıca şunları kaydetti:

“Bizim BBP olarak kimseye diyet borcumuz olmadığı gibi, aksine bir Muhsin Yazıcıoğlu alacağımız var. Verilen bu tavizlerin sebebini anlayamıyoruz.

Muhsin başkanımın bizlere emaneti, göz bebeğimiz olan ailesine bile saygısızlıklar yapıldı.  

Demokrasinin, milli duruşun son kalesi olan BBP birkaç zavallı, yönetici tarafından pazarlanma çabasına alet olmuştur. Bir köy bakkalının bile emanet edilemeyecek insanlar yönetim kadrolarına getirilmiş, bu davaya yıllarını vermiş insanlar tasfiye edilmeye çalışılmıştır.

Gelinen noktada, 26 yıllık şanlı maziye sahip olan partimiz, Bir futbolcu, bir motorsikletçi kadar değer görmemiş olmasına rağmen ısrarla yok sayıldığımız bir ittifakın içinde olma çabası verilmiştir...  

ALTI GENEL BAŞKAN YARDIMCISI İSTİFAYA ZORLANMIŞTIR

Muhsin başkana namus borçlarını ödemeyenlerle aynı safta yer almaya zorlanmıştır. Bugün itibari ile bu utanç verici, ahlaksız siyasete tepki gösteren 6 genel başkan yardımcısı ve onlarca MKYK üyemiz istifa etmiş, partimizin getirildiği duruma tepki göstermiştir.

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde aday çıkarma çabalarımız genel merkez tarafından engellenmiş, bu utanç veren duruma karşı geldiğimiz için genel merkez, teşkilatımızı YSK’ya şikayet edilecek kadar küçülmüşlerdir. Parti tüzüğünü bir kere okuma zahmetine girmeyen, Siyasi partiler yasasından bihaber hatta okuduğu iki satırı anlayamayan birine teşkilatlar emanet edilmiştir.”

MUHSİN BAŞKANIMIZIN İZİNDEN YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Murat Çiftçi'nin açıklaması şöyle son buldu:

“Bizler samimi duygularımızla Muhsin başkanımızın izinden yürümeye devam edeceğiz. Doğru bildiklerimizi her platformda söylemeye, vatanımız ve milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz. Ancak bu basiretsiz ve beceriksiz kişiler, parti’yi ticarethaneye çeviren ve partiyi pazarlama çabası içinde olan grupla çalışma imkanımız kalmamıştır.

Bundan dolayı tüm yönetim kurulu üyelerimiz, kurucular kurulu üyemiz sayın Ethem Şen ve ilçe başkanlarımızla birlikte istifa kararı almış bulunuyoruz.

Bağımsız olarak, Muhsin başkanımızın izinden yürümeye devam edeceğiz. Her zaman Hakkın ve haklının yanında olma çabası içinde olacağız. Devletimizin, milletimizin bekası için Türk-İslam davası için son nefesimize kadar İnşallah bu yolda ömür tüketeceğiz.'

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.