1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Bilim insanları “Büyük Kavuşum” diyor, kahinler “Kıyamet”.. 21 Aralık’ta 800 yıl sonra bir ilk gerçekleşecek
Bilim insanları “Büyük Kavuşum” diyor, kahinler “Kıyamet”.. 21 Aralık’ta 800 yıl sonra bir ilk gerçekleşecek

Bilim insanları “Büyük Kavuşum” diyor, kahinler “Kıyamet”.. 21 Aralık’ta 800 yıl sonra bir ilk gerçekleşecek

En uzun gece 21 Aralık’ta 800 yıl sonra bir ilk yaşanacak ve Jupiter ile Saturn hiç olmadıkları kadar yakınlaşacaklar

A+A-

Bilim insanları, “Büyük kavuşum" olarak  adlandırdıkları olayı bekliyor. 21 Aralık’ta Jüpiter ve Satürn’ün birbirine en yakın mesafede olacakları olayda 800 yıl sonra ilk kez bu iki gezegen bir birine hiç olmadığı kadar yakın olacaklar.

Jüpiter ve Satürn, önümüzdeki günlerde çift bir gezegen gibi gözükecek. 21 Aralık’ta gün batımından hemen sonra yaşanacak bu olay her 20 yılda bir gerçekleşiyor. Independet'te yer alan habere göre, bu seferki 'Büyük Kavuşum'u diğerlerinden ayıran yaklaşık 800 yıl aradan sonra gerçekleşecek olması.

Rice Üniversitesi’nden Patrick Hartigan’a göre, önümüzdeki günlerde yaşanacak olay diğerlerinden bir hayli nadir.

"Bu nesneler arasında daha yakın bir hizalama yakalamak için 4 Mart 1226’ya gitmeniz gerekiyor" diyen Hartigan, yaklaşık 800 yıl aradan sonra iki gezegenin ilk defa bu kadar yakın konumlanacağının altını çizdi.

BİR SONRAKİ JÜPİTER SATÜRN KAVUŞUMU 2080'DE

Gökbilim Profesörü Patrick Hartigan, Jüpiter'le Satürn'ü gece gökyüzünde bir daha bu kadar yakın ve yüksekte görmek isteyenlerin, 15 Mart 2080'e kadar beklemesi gerektiğini belirtti. Harigan'a göre 2080'den 2400 yılına kadar böyle bir yakınlaşma olmayacak.

Bilim insanlarına göre, 21 Aralık'ta Jüpiter ile Satürn, birbirinden yalnızca 0,1 derece ayrı gözükecek. Gökbilimciler, hava koşulları uygun olduğu sürece olayın dünyanın her yerinden görülebileceğini söyledi

NASA, bilim insanları, din adamları aksini söylese de birçok kişi 21 Aralıkta kıyamet kopacağına inanıyor. Peki nerden çıktı 21 Aralık’ta kıyamet kopacağı teorisi ? Bu korkunun sebebi ne? Bütün dünyanın inandığı 21 Aralık kıyamet günü iddiası nereden çıktı? O gün ne olması bekleniyor?

Çin’den Orta Amerika ülkelerine kadar, kıyamet hazırlıklıkları yapılıyor, ayinler düzenliyor. Çin'de paniğe kapılanlar, Dünya'nın üç gün kararacağına inanıyor.

Bu büyük korkuyu başlatan Maya takvimi oldu. 21 Aralık, 144 bin gün içeren Haab takviminin son günü... Yüzbinlerce yıllık Maya takviminin o gün bitiyor olması da kıyamet söylentilerini ayyuka çıkarıyor.

MAYA TAKVİMİ NEDİR? MAYA TAKVİMİNDE 21 ARALIK NEDEN ÖNEMLİDİR?

Mayalar, Haab takvimini “baktun” adını verdikleri 394,26 yıllık bölümlere ayırdı. Baktun’lar, dünyanın sonunun 21 Aralık 2012’de sona ereceği düşüncesini oluşturdu.

Bu tarihte, 13’üncü baktun tamamlanırken, Dünya Beşinci Güneş Çağı’ndan, Altıncı Güneş Çağı’nda girecek. Bu çağda insanlığın "altın çağı" olacak. Bilinç olarak insanoğlu en üst seviyeye çıkacak.

MARDUK NEDİR?

Maya Kehanetlerine göre insanoğlu altın çağına girmeden önce bir felaketin eşiğinden geçecek.

İşte o felakette takvimin bittiği gün olan 21 Aralık'ta gerçekleşecek. Bu noktada devreye Sümerler'in MARDUK gezegeni giriyor. Namı diğer Niburu gezegeni...

O gün Niburu Jüpiter ile Mars arasına girecek ve Güneş Sistemi’ndeki dengeleri devasa çekim gücüyle alt üst edecek.

MARDUK GEZEGENİ EFSANESİ

Maya kehanetlerine dönmeden önce sizlere Marduk'la ilgili ayrıntılı bilgi aktaralım. Bu gezegenin ismi Sümer tabletlerinde geçiyor.

Bilim dünyası böyle bir gezegenin varlığını doğrulamıyor. Ancak Sümer yazıtlarına göre bu gezegen 3 bin 600 yılda bir dünyanın yörüngesinden geçiyor.

Her geçişinde de büyüklüğünün yarattığı çekim gücünden dolayı dünyada afetler meydana geliyor. Yeryüzü depremlerle sarsılıp, yanardağ patlamaları ile küçük kıyamet yaşıyor.

TANRILARIN GEZEGENİ

Sümer yazıtlarındaki efsanelere göre Marduk gezegeni olağanüstü yeteneklere sahip insanların gezegeni. Bu insanlar Marduk dünyaya yaklaştığı dönemlerde insanoğl ile de temas kuruyorlardı. İnsanlar onları teknolojik üstünlükleri sebebiyle "TANRI" diye niteliyorlardı.

Bu gezegendeki neslin 3600 yılı bizim 1 yılımıza denk olarak efsaneleştiriliyor. Yani onların ömrü insanoğlunun hayallerinin ötesinde bir uzunluğa sahip. Gezegene dair bir diğer efsane de dünyadan kat be kat büyük olması ve çift güneş sisteminin bulunmasına dair.

3 GÜN 3 GECE KARANLIK OLACAK

21 Aralık kıyamet kehanetini bu kadar etkin bir şekilde dünyaya salan konuşmalardan birini Japonya Prensesi Kaoru Nakamaru yaptı. Kehaneti dile getiren bir prenses olunca da insanlar çok ciddiye aldılar. Peki prensesin 2012 yılı başında, hayli ciddi bir konferansta dile getirdiği kehanet neydi?


İşte Prensesin 21 Aralık gününe dair ürküten iddiaları:

Japonya prensesinin dediğine göre o gün yani 21 Aralık günü büyük bir dönüşüm olacak.

Güneş kaybolacak, 3 gün boyunca gökyüzündeki yıldızları dahi görmeyeceğiz.
Bütün yaşam 3 gün süresince duracak.

Prenses bu durumu şöyle izah ediyor;

"22 aralıkta dünya 5.boyuta geçerken nuru adlı bi yerde olacağız. 3 gün 3 gece karanlık olacak.

Prenses'in iddiasına göre önde gelen liderler bu olayı biliyor. Kendileri için özel sığınaklar hazırlatmış haldeler. Gidecekleri ülkeleri dahi belirlemişler. Prensesin iddiaları şöyle;

"Bu sürece girdiğimizi televizyonlar çok vermiyor gizli hükümet insanları bu konuyu biliyor kendilerine belirli yerler bulmuşlar oralara sığınabileceklerini düşünüyorlar. Atlanta, Norveç, Hollanda, İsviçre ve Avustralya'da yeraltı şehirlerine sığınacaklar. Ancak çok da güvende olacaklarını sanmıyorum".

ŞEKERLİ SULAR İÇMEYİN

Prenses dünyada büyük yankı yaratan konferansta 21 Aralık 2012'e hazırlanmak için bazı tavsiyelerde veriyor. Diyor ki;

"Fiziksel ve ruhsal temizlik yapmamız gerekiyor. 22.12.2012'ye kadar vaktimiz var. Fiziksel olarak vücudunuzu arındırın. Herşeyden önce şekerli meyve suları ya da bira içmeyi bırakın. Bunlar vücut için son derece zararlı. Tüm madde içerikli yiyecek ve içeçeklerden uzak durun!"

MAYA MEZARINDAKİ KEHANET

21 Aralık'ı körükleyen bir diğer kehanette Mayalara ait en büyük tapınaklardan biri olan Palanque'de bulunan bir mezar taşında yazanlar.

Bu mezar taşında yazanlara göre 22 Aralık 2012 tarihi dünya için çok önemli. Çünkü bu dönemde içinde yaşadığımız çağ sona erecek ve yeni bir çağ başlayacak.

Bu yeni çağda büyük bir tufanla gelecek. Ardından da insanoğlunun ruhsal anlamda en üst seviyeye ulaşacağı altın çağ başlayacak. Mezar taşındaki kehanette bunun için 21 Aralık 2012'yi işaret ediyor.


NASA NE DEDİ?

Dünya böylesi bir çılgınlığa kapılmış 21 Aralık için son sayarken, bilim dünyası bu iddialara gülüp geçiyor. NASA'dan gelen açıklama "O gün de her günkü gibi bir gün olacak" şeklinde oldu.

NASA'nın iddiaları çürütmek için yaptığı açıklama şöyle;

"Eğer bu gezegen gerçek olsaydı ve Dünya ile çarpışacağı bir rotada bulunsaydı, bunu en az 10 yıl öncesinden bilebilirdik. Aynı zamanda gerçekten 21 Aralık'ta Dünya'ya çarpacak olsaydı Nibiru'yu şimdiden gökyüzünde çıplak gözle görebilmemiz gerekirdi".

CERN’DEN KORKUTAN AÇIKLAMA
 

NASA'nın açıklaması ortalığı az biraz yatıştırmışken 'Tanrı Parçacığı' deneyini yapmaya hazırlanan CERN'den gelen açıklama bütün korkuları bir kez daha ayaklandırdı.

Zira CERN üzerine komplo teorileri yazılan "Büyük Çarpışma" deneyini 17- 21 Aralık tarihi arasında yapacağını açıkladı.

CERN bu açıklamaya ürküden bir uyarı ekledi;

"CERN deneyinde bir aksaklık çıkması durumunda kıyamet kopabilir".

DİYANET AÇIKLAMA YAPTI

Maya kehanetlerine Diyanet'ten gelen açıklama ile noktayı koyalım. 21 Aralık çılgınlığı için Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez şahsen açıklama yaptı.

Görmez, batıl, sahte, hurafe kıyamet senaryolarına itibar edilmemesini istedi ve 21 Aralık için şunu söyledi;

''Gelen yoğun sorular üzerine derim ki batıl, sahte, hurafe kıyamet senaryolarına itibar etmeyelim. Ebedi aleme hazırladıklarımıza bakalım.''

 

YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLMAYI UNUTMAYIN!

 

Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler