'Birinci elden' FETÖ içinde başlayan büyük kavga...

'Birinci elden' FETÖ içinde başlayan büyük kavga...

FETÖ’de “abiler” kavgası olduğunu ifade eden firari FETÖcü Emre Uslu, kendisine gelen mesajlar üzerinden kavganın ayrıntılarını aktardı.

“Cemaati abileri sattı. Başka hiçbir gruptan Gülen cemaatinin hiyerarşik yapısında yer alan ‘abileri’ kadar çok koffik çıkmadı” diyen Uslu şunları yazdı:

“Demek ki vaaz izleyip sahte gözyaşı dökmekle olmuyormuş bu iller. Dahası halen bu “abilik” sistemiyle yok almaya çalışıyorlar. Hiç bir yere gidemezsiniz

‘Abilerin bir bildiği vardı’ ya işte bilmeleri gereken şey buydu. Şimdi ‘nerden bilebilirler’ diye ellerini yıkayıp çıkamazlar. Beraber çalıştıkları kişilerdi. Çoğu itirafçının nasıl karaktersiz olduğunu bileniyorsa niye insanlara ‘dava adamı’ hikayesi anlatıyorlar?

Edirne Tekirdağ ve Kırklareli’nde Murat Kola isimli Cemaat sorumlusu hapiste ‘karısını özlediği için’ 500 kişinin ismini verip ailelerini perişan etmiş. Ey Cemaatin karar vericileri ‘Abileri bir bildiği vardır’ diye size sonsuz itimat eden tabana söyleyecek bir sözünüz yok mu?”

İşte o mesajlar:

FETÖ İÇİNDE KAVGALAR

15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olması sonrasında terör örgütü içinde yaşanan çatışma, kamuoyuna açık alanlarda da devam etti. Öyle ki 2020 yılının Mayıs ayında firari FETÖ’cü Tuncay Opçin, sosyal medya hesabından açık bir şekilde FETÖ lideri Gülen’in yakın çevresini eleştirdi. Öte yandan terör örgütü içinde liderlik kavgası yaşandığı da basına yansımış, hatta FETÖ’nün yayın organı Herkul.org sitesinde, 2020 yılının Haziran ayında “Vifak ve İttifak” başlıklı yayınlanan yazı, örgüt içindeki kavganın göstergesi olarak yorumlanmıştı.

Fetullahçı Terör Örgütü elebaşı Fetullah Gülen'in “özel sekreteri” olarak bilinen Cevdet Türkyolu ile sosyal medya yöneticisi olan Osman Şimşek arasında da kavga çıkmıştı.

Türkyolu'nun "örgüt parası ile kendine servet biriktirdiği" iddiasını taşıyan mektubu Gülen'e okunması sebebiyle yaşanan örgüt içinde servet kavgası büyüdü.

Para tartışmasını gündeme getiren FETÖ’nün kapatılan yayın organı Zaman gazetesi muhabiri Ahmet Dönmez ile onu eleştiren Zaman’ın Genel Yayın Yönetmeni Ekrem Dumanlı arasında da tartışma yaşanmıştı.

Dumanlı, eski muhabiri Dönmez'i "fitne çıkarmakla" suçlamıştı. Dönmez ise eski müdürüne “Bu yaptığın gazetecilik değil” deyip “gazeteci etiğine yakışmayan” tutumlarını hatırlatmıştı.

FETÖ içinde başlayan para kavgası Ekrem Dumanlı tartışması başlatmış, FETÖ’nün firari isimlerinden Tuncay Opçin, FETÖ içindeki Ekrem Dumanlı kavgasını anlatmıştı. Opçin kavgaya ilişkin, “İçinde bulunduğun grupla felsefi anlamda kopuş yaşamışsın. Çeker gidersin. Hem ayrılıyorsun hem kapı önünde olay çıkartıyorsun. Hizmet'in sistem değil, bazı gönüllülerinin karakter sorunu var. Bugün Ekrem Dumanlı'yı, Zaman'ı eleştiren bazı isimleri görünce gülüp geçiyorum. Zaman'da yazabilmek için kimleri kimleri devreye sokup, başarılı olamayınca şimdi hakperestlik adına, intikam alıyorlar” diye mesaj yazmıştı.

Siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.