Bomba iddia! Gemicik Suriye'de

Bomba iddia! Gemicik Suriye'de

Erdoğan, balkon konuşmasında "Suriye ile savaştayız" derken oğlu Burak Erdoğan'ın gemisi Rusya ile Suriye arasında ticaret yapıyor.

Aydınlık - Başbakan Erdoğan, Esad hakkında demediğini bırakmaz ve devirmek için Suriye'deki terörist örgütleri desteklerken oğlu Burak Erdoğan'ın gemisi Rusya ile Suriye arasında ticaret yapıyor.

 

Aydınlık'ın iddiasına göre Başbakan Tayyip Erdoğan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad hakkında demediğini bırakmaz ve onu devirmek için Suriye'deki terörist örgütleri desteklerken oğlu Burak Erdoğan'ın ortak olduğu Manta Denizciliğe ait G.İnebolu gemisi Rusya ile Suriye arasında ticaret yapıyor. 


3 Nisan 2014 tarihinde Rusya'nın Novorossiysk Limanı'ndan hareket eden Manta Denizciliğe ait G.İnebolu gemisi 10 Nisan 2014 tarihinde saat 21:59'da İstanbul'a geldi. İstanbul'dan saat 23:29'da ayrılan gemi Ege ve Akdeniz'den geçerek 14 Nisan 2014 tarihinde saat 17:20'de Suriye'nin Tartus Limanı'na demir attı.

 

Mısır götürüyormuş

 

Geminin hala Tartus Limanı'nda beklediği belirlendi. Geminin Tartus Limanı'ndan ne yükü alacağı ve ne zaman ayrılacağı belirtilmedi. Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Manta Denizcilik yetkilisi,geminin Rusya'nın Novorossiysk Limanı'ndan mısır aldığını ve Suriye'nin Tartus Limanı'na götürdüğünü belirtti. 


Tartus şehri, Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Allah izin verirse, bu caninin, bu katilin, dünyada hesaba çekildiğini görecek ve bundan dolayı hamdedeceğiz, şükredeceğiz. Suriye'de, Şam'da, bu caniyle, bu katille fotoğraf çektirenleri Allah'a havale ediyorum'' dediği Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a bağlı Suriye Devlet Güçlerinin hakim olduğu ve 3 seneden beri hiçbir karışıklığın çıkmadığı yaklaşık 1 milyon kişinin yaşadığı Suriye'nin en büyük şehirlerinden biri.

 

Yüzde 99 hisse ona ait

 

Burak Erdoğan'ın yüzde 99 hissesine sahip olduğu MB Denizcilik'in yüzde1 ortağı olan Mecit Çetinkaya'ya ait Manta Ship isimli şirket, Burak Erdoğan'ın sahip olduğu gemileri tek bir çatı altında yönetiyor. Manta Denizcilik'in resmi internet sitesinde filomuz bölümünde Cihan, G.İnebolu, Bosna, Sakarya, Penyez ve Safran 1 isimli gemiler bulunuyor. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre MB Denizcilik ve Manta Denizcilik, Üsküdar'da aynı adreste faaliyet gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.