Bu devlete savaş ilanıdır!

Bu devlete savaş ilanıdır!

Bugün, devlet sırlarının ortalığa saçılmasıyla ilgili konuşan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, bunun bir savaş ilanı olduğunu, suçlular için en şiddetli cezanın verileceğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, vatana ihanetle ilgili basın toplantısı düzendi.


Açık bir siber saldırıdır. Türkiye Cumhuriyeti devleti ve aziz milletimize yönelik olarak bir saldırı gerçekleşmiştir. Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve milletine savaş ilanıdır. Bunu bu şekilde ortaya koymak bir zarurettir. Çünkü söz konusu eğer ülkenin istikbali ise aziz milletimizin bekası ise bu konuda tedbir almak hükümetimizin, devletimizin bütün birimlerinin bir görevidir. 

Bir ülkenin sınırlarının ihlal edilmesi (uçak olayında gördüğümüz gibi) nasıl bir ülke için güvenlik tehdidi ise ve tedbir alınmasını gerektiriyor ise aynı şekilde MGK’ndan aldığı yetkilerle ve Başbakan’ımızdan almış olduğu talimatlarla kurulmuş olan bir kriz masası yönetimi ki içinde devlet en üst yetkilileri vardır. Benim başkanlığımızda, MİT Müsteşarımızın, Dışişleri Müsteşarımızın, Genel Kurmay İkinci Başkanı’mızın ki o anda ilgili birimlerimizin bütün temsilcileriyle birlikte bu toplantı sonrasında da Süleyman Şah Türbesi’ne dönük olarak alınabilecek askeri tedbirler, güvenlik tedbirler ele alınmıştır. Şimdi bu saldırıyı gerçekleştirenlerin hedefi açıktır. 

Bu saldırıyı gerçekleştirenler Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni zaaf içinde gösterme çabası içerisindedirler. Bu saldırıyı gerçekleştirenler açık bir şekilde bir vatan toprağı olan Süleyman Şah Türbesi’nin korunmasına dönük çalışmalarımıza sekte vurmak istemektedirler ve hatta oradaki askerimizin güvenliği ile ilgili ciddi bir tehdit oluşturmuş bulunmaktadırlar. Türkiye Devleti güçlü bir devlettir. Geleneği vardır, kurumları vardır ve kendisine dönük her türlü saldırıya gerekli cevabı verir. Kimse Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin geleceğiyle, istikbaliyle, istiklaliyle ve aziz milletimizin huzuruyla oynama cüretine yönelmemelidir. Bu konuda kamuoyumuzun olayı sûkunetle ve bilinçle, şuurla değerlendirmesini bekliyoruz. Hiç kimse tereddüt içinde olmasın ki bu saldırıyı gerçekleştirenler en açık ve net tavrı göreceklerdir. 

Bu tür çabalar akamate uğratılacaktır. Devletimizin ve milletimizin bekası anlamında bütün kurumlarımız gerekli her türlü tedbiri alacaktır. Milletimize ve bütün vatandaşlarımıza (hangi siyasi görüşten olursa olsun) şunu ifade etmek isteriz ki: Bu ülkenin itibari hepimizin itibarıdır. Bu ülkenin güvenliği hepimizin güvenliğidir. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.