1. YAZARLAR

  2. Yekta YAKTI

  3. Çanakkale'nin Feneri Söndü
Yekta YAKTI

Yekta YAKTI

Yazar
Yazarın Tüm Yazıları >

Çanakkale'nin Feneri Söndü

A+A-

Çanakkale önemli bir değerini kaybetti...

Uzun süredir kalp rahatsızlığı tedavisi gören, Demokrat Parti Emekli İl Başkanı Melih Fenercigil'in ebediyete intikal ettiğini, yakın arkadaşı ve aile dostu olan 51.52. DYP Hükümetinin Çevre Bakanı Hamdi Üçpınarlar duyurdu. Acı haberi 'yakın arkadaşımı kaybettim' diye paylaştı.

Çanakkale'nin aydınlık yüzü Melih Fenercigil'in geçirdiği kalp krizi sonucu hayata veda ettiği haberi Kırat'ın temsilcilerinde büyük üzüntü yaratırken, Çanakkaleliler de 'fenerimiz söndü' dediler.

Çanakkale'nin Halileli köyünden bugün son yolculuğuna uğurlanacak, Çanakkale'nin Melih babası...

Allah'tan rahmet, eşi, ailesi ve tüm Çanakkalelilere başsağlığı diliyorum...

"SATTIRMAM!"

Çanakkale'deyim...Demokrat Parti İl Binasına gittim ve dedim ki: 

+ İl Başkanı Melih Fenercigil'le görüşeceğim..
- Kim geldi diyelim?
+ Yekta Yaktı dersiniz. (İl binasında bulunanların yüz şekilleri değişti)
- Hayrola bir sorun mu var?
+Evet var, il binasını satıyormuşsunuz?

İl Başkanı Melih Fenercigil'e ulaştılar. Başkan geldi ve “siyaseti yaşadığımız il, ilçe ve milletimize hizmet için yapıyoruz. Çanakkale'de Demokrat Parti'nin satılık bir mülkü olmaz, hiç kimse de satmaya cesaret edemez” dedi.
Uzun uzun sohbet ettikten sonra ayrıldık...
Ankara'dayız, Demokrat Parti'nin yapılacak olan kongre öncesi kulis çalışmalarını yapıyoruz...

 

canakkale-siyasetcafe-002.jpg

 

“SİYASETEN KAZANAN DEĞİL VEREN EL OLDUK”

Emekli bakanlar, milletvekilleri, il başkanları, ilçe başkanları ve 51. – 52. DYP Hükümetinin Çevre Bakanı Hamdi Üçpınarlar'ın çalışmalarını yürüttüğü ofisteyiz...
Emekli Orman Bakanımız Nevzat Ercan'ı ikna edebilirsek Kırat'ın yeniden küllerinden doğmasının yolunu açacağız.

Çanakkale DP sayfasında bir açıklama; “Gültekin Uysal'ı destekliyoruz!”
Herkes şaşkın, Bakan Hamdi Üçpınarlar'ın “kardeşim” dediği, siyasetten yol arkadaşı olan İl Başkanı Melih Fenercigil “nasıl olur da Uysal'ı destekler?” diye şaşkınız...

Fenercigil'in bulunduğu odaya gittim ve 'Sayın başkan siz emanete böyle mi sahip çıkıyorsunuz, Uysal size kaç para vaatte bulundu? dedim..

Sinirlendi ve oturduğu masadan ayağa kalktı, “Yekta Bey, siz nasıl benim para için Uysal'ı desteklediğimi söylersiniz? Çanakkale için, yaşayanlarımız için maddi ve manevi çalışan bizler asla ve asla bu davaya ihanet edenlerle el ele omuz omuza olmayız. Arkadaşlarımız partiye ait olan sosyal medyada adımızı kullanarak 'Uysal'ı destekliyoruz' açıklamasını yapan arkadaşı tespit etmeye çalışıyor” dedi...

 

canakkale-siyasetcafe1.jpg

 

KİMSESİZLERİN KİMSESİ

Melek Çalıkoğlu, İsmet Koyuncu ve Yurt Partisi İl Başkanı Numan Muntay'la Çanakkale'deyiz. Merhum Melih Fenercigil aradı ve “neredesiniz?” dedi. “Oteldeyiz” dedim ve 5 dakika geçmeden yanımıza geldi…
Sahile doğru birlikte yürürken, yürüdüğümüz caddede, sokakta kim görse “Melih baba nasılsın?” diye selam veriyor..

Muntay başkana sordum: “Yolda yürüyemiyoruz, çok seviyorlar başkan Fenercigil'i” dedim...

İsmet Koyuncu: “Melih abimiz burada siyaset üstü bir kişiydi. Maddi ve manevi sıkıntısı olan il binasına gelir, orada bulamazsa iş yerine gider orada da yoksa evine gider derdini anlatırdı. Kendi çözeceği sorunu çözer, çözemediği olursa, siyasetten öteye yakın arkadaş olduğu Üçpınarlar bakanımızı arardı ve sorun çözüldüğünde huzura ererdi” dedi.

Merhum Melih Fenercigil, memleketi ve insanları için siyasette yer alan, sosyal ve kültürel alanlarda birçok başarılı çalışmalar yapan örnek insandı.

Bugün ebedi istirahatine uğurluyoruz. Hayata veda eden muhterem ve saygın kişiliğiyle Kırat'ın temsilcileri ve Çanakkaleliler tarafından unutulmayacak saygın isimlerden biriydi.

Ruhu şad, mekanı cennet olsun.. Güle güle Melih baba!

 

canakkale-siyasetcafe023.jpg

 

Önceki ve Sonraki Yazılar