1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Celal Eren Çelik yazdı! THY görevden aldı
Celal Eren Çelik yazdı! THY görevden aldı

Celal Eren Çelik yazdı! THY görevden aldı

THY yönetim kurulu üyesi olan Ogun Şanlıer’in yerine Melih Ecertaş getirildi.

A+A-

Siyasetcafe yazarı Celal Eren Çelik, sosyal medya hesabı Twitter'dan THY yönetiminde yapılan değişikliği duyurdu.

Çelik, daha önce yazdığı yazısında THY yönetiminde bulunan THY Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Şanlıer ile ilgili flaş iddialarda bulunmuştu.

 

İşte Çelik'in aylar önce Şanlıer ile ilgili yazdığı o yazı:

 

'Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu üyesi Ogün Şanlıer'in ismi son olarak taciz ve tehdit iddiaları ile gündeme gelmişti. Şanlıer hakkında açılan taciz ve tehdit davasında mahkeme Şanlıer için uzaklaştırma kararına hükmetmişti.

İsmi skandallar ile anılan THY Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Şanlıer'in sahibi olduğu şirketi aracılığı ile TRT'yi de adeta "Arka bahçesi haline" getirip,milyonlarca liralık iş aldığı ortaya çıktı.

ŞANLIER'İ "UÇURAN" ŞİRKET...

Ogün Şanlıer'in TRT'de adeta imparatorluk kurmasını sağlayan şirketinin ismi ise  İSTANBUL MEDYA AKADEMİSİ ANONİM ŞİRKETİ.

Şirket İstanbul Ticaret Odası'na 879839 Oda Sicil numarası ile kayıtlı.02/08/2013 tarihinde İstanbul Ticaret Odası'na kaydı yapılan şirketin sermayesi ise 2 milyon TL olarak gözükmekte.

İstanbul Medya Akademisi şirketinin sahibi ve yönetim kurulu başkanı olan Ogün Şanlıer, TRT ile son derece sıkı ilişkiler kurmuş durumda.,

TRT HABER kanalında yayınlanmış olan ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin ALTUN'un sunduğu "AYRINTI" isimli program İstanbul Medya Akademisi tarafından kanala yaptırılmış.

Yine TRT ÇOCUK kanalında yayınlanan BERABER YAPALIM isimli program da THY Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Şanlıer'in sahibi olduğu İstanbul Medya Akademisi tarafından yapılan bir program.

TRT TÜRK kanalı da boş geçilmemiş..DİJİTAL BAKIŞ isimli program İstanbul Medya Akademisi'ne yaptırılmış.

TRT ARAPÇA kanalı da kapılarını İstanbul Medya Akademisi şirketi için sonuna kadar açmış ve TRT ARAPÇA'da yayınlanan DEDLİU ASSAHA isimli program bu şirkete verilmiş.

Yine TRT ARAPÇA için hazırlanan SHARE PLUS isimli programın da yapımcısı İstanbul Medya Akademisi

TRT'de yayınlanan "FETRET" isimli belgeselin yapımcılığını da yine Ogün Şanlıer'in sahibi olduğu İstanbul Medya Akademisi üstlenmiş.

TRT OKUL kanalı da İstanbul Medya Akademisi şirketinin müşteri portföyüne "GENÇLER UÇUYOR" isimli program ile katılmış.

Yine TRT OKUL kanalında yayınlanan KISA FİLM AKADEMİSİ isimli program da İstanbul Medya Akademisi'n yaptırılmış.

TRT KURDİ kurulur kurulmaz ilk iş alan firmalardan bir tanesi de İstanbul Medya Akademisi.Firma TRT KURDİ kanalına LİSTİKA PEYVAN programını yapıyor.

TRT HABER'de yayınlanan NUH'UN GEMİSİ isimli tarih programı da İstanbul Medya Akademisi imzası taşımakta.

Şimdilerde müstakil bir kanal olarak yayın hayatına sürdüren DİYANET TV hatırlanacağı gibi 2012 yılında TRT ile gerçekleştişrilen iş birliği ile yayına TRT DİYANET TV olarak başlamıştı.

İşte o dönemlerde yani DİYANET TV halen TRT'ye bağlı bir kanalken İstanbul Medya Akademisi şirketi ile Ogün Şanlıer'in Diyanet TV'ye el atarak program yapım işleri aldığını görüyoruz.

DİYANET TV'de yayınlanan EMİNE BEDER İLE 1001 PÜF NOKTASI, PROF.SARAÇOĞLU İLE RUH VE BEDEN SAĞLIĞI isimli programlar bu dönemde İstanbul Medya Akademisi'nin DİYANET TV'ye yaptığı işler oluyor.(İstanbul Sanat Akademisi kendi "portföyü" içerisinde gösterdiği PROF.SARAÇOĞLU İLE RUH VE BEDEN SAĞLIĞI programına "stüdyo hizmeti" ve ekipman desteği veriyor)

TRT'nin 15 Temmuz'u anlatan ve TRT HABER için hazırlatılan iddialı belgeseli O GECE isimli yapımı da İstanbul Medya Akademisi yapmış.

İstanbul Medya Akademisi şirketinin TRT için yaptığı bir başka program ise TRT KURDİ kanalında yayınlanmakta olan MEDYAYA CİVAKİ...

DİZİLER DE DE AYNI ŞİRKET...

Öte yandan TRT'nin son dönemdeki en iddialı dizilerinden birisi olan ve yayınlandığı ilk bölümleri ile reyting sıralamasının zirvesine oturan Doğu Demirkol'un baş rolünü oynadığı "TUTUNAMAYANLAR" isimli komedi dizisinin yapımcılığını da Ahmet Tarık Güven ile birlikte üstlenjen ismin yine THY Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Şanlıer olduğu ortaya çıktı.

,Öte yandan 2019 yılında TRT 1 kanalında yayınlanan DENGİ DENGİNE isimli dizinin yapımcısı da Ogün Şanlıer'in sahibi olduğu İstanbul Medya Akademisi...

BALLI İŞLERDEKİ KARTAL İMAM HATİP LİSESİ "TESADÜFÜ"

Öte yandan THY Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Şanlıer pek çok üst düzey THY yöneticisi giibi BilalErdoğan'ın da mezun olduğu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun...

Bu arada Ogün Şanlıer'in medya sektöründeki tüm işlerini yaptığı TRT'nin Genel Müdürlüğü görevini yürüten İbrahim Eren de Kartal İmam Hatip  Anadolu Lisesi'nden Bilal Erdoğan'ın sınıf arkadaşı.

FİRMANIN "İŞ YAPTIĞI" KURUM GİZLENİYOR

Ogün Şanlıer'in şirketi İstanbul Medya Akademisi'nin resmi sitesinde "Portföyünde" bulunan ve yapını gerçekleştirdiği programların isimleri verilirken, bu programların hangi kanal yahut kurum için çekildiği bilgisi ise özenle "saklanmış" durumda.

Zira İstanbul Medya Akademesi'nin "Portföyünde" yer alan yapımların tamamı TRT'ye yapılmış.Firmanın bu durumun dikkat çekmemesi için yapımların yayınlandığı kanalı yazmadığı görülüyor.'

 

GÖREVDEN ALINDI

 

Çelik, Twitter hesabından Şanlıer'in görevinden alındığını duyurdu.

İşte o paylaşım:

 

'Kısa süre önce THY Yönetimine girdikten sonra TRT'den sahibi olduğu Medya Akademisi'ne nasıl ballı kaymaklı işler aldığını ve ilişkilerini kaleme aldığımız THY Yönetim Kurulu Üyesi Ogün Şanlıer görevinden alındı.
Kalemimizin nefesi talancıların ensesinde olmaya devam edecek.'

 

YERİNE GETİRİLEN İSİM BELLİ OLDU

 

THY yönetim kurulu üyesi olan Ogun Şanlıer’in yerine Melih Ecertaş getirildi.

 

MELİH ECERTAŞ KİMDİR?

 

1987 Bursa İnegöl doğumlu olan Melih Ecertaş, 2004 yılında Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 2009 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Bölümü'nü birincilikle bitirdi.

Lisans eğitiminin ardından kazandığı Fulbright bursuyla Amerika'nın Boston şehrinde Emerson College'da Pazarlama İletişimi alanında yüksek lisans yaptı. MIT/Sloan School of Management'ta araştırma asistanlığının ardından, Gebze Teknik Üniversitesi'nde İnsan Kaynakları alanında doktora çalışmasına devam etmektedir.

2011-2019 yılları arasında Çilek Mobilya'da Kurumsal Gelişim Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlenmiştir.

2015-2017 yılları arasında İnsan Kaynakları ve Yönetim Danışmanlığı alanında faaliyet gösteren Mental HR'da Kurucu ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

Yurt içi ve yurtdışı pek çok organizasyonda "İnsan Kaynakları Sistem Tasarımı, Performans Yönetim Sistemleri, Çalışan Ödüllendirme Modelleri, Stratejik Planlama, Yetenek Yönetimi, İK Dijital Dönüşümü ve diğer Organizasyonel Gelişim" projelerinde görev almıştır.

2018 yılında uluslararası yatırım danışmanlığı şirketi Eurasia Invest'in kurucuları arasında yer almıştır ve halen Yönetim Kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Orta öğretim yıllarından bu yana sivil toplum ve gençlik çalışmalarının içerisinde yer alan Ecertaş, 2012-2018 yıllarında AK Parti Gençlik Kolları'nda İl Teşkilatı'ndan Genel Merkez'e kadar çeşitli kademelerde önemli sorumluluklar üstlenmiştir. Halen gençlikle ilgili çeşitli STK'larda gönüllü faaliyetlerde bulunmaya devam etmektedir.

İleri derecede İngilizce, orta düzeyde Almanca ve Arapça bilen Melih Ecertaş, evli ve iki çocuk babasıdır. 


siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.