1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Celal Eren Çelik'ten Melih Gökçek'e 70 milyonluk ihale sorusu
Celal Eren Çelik'ten Melih Gökçek'e 70 milyonluk ihale sorusu

Celal Eren Çelik'ten Melih Gökçek'e 70 milyonluk ihale sorusu

Gazeteci Siyasetcafe.com yazarı Celal Eren Çelik, eski Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Melih Gökçek ile ilgili sosyal medya hesabından bir yazı paylaştı.

A+A-

Gazeteci Siyasetcafe.com yazarı Celal Eren Çelik, eski Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Melih Gökçek ile ilgili sosyal medya hesabından bir yazı paylaştı.

Çelik, Gökçek'e, Erenköy Cemaati'ne bağlı Muradiye Okullarının sahibi olan Muradiye Kültür Vakfı'nın kurduğu 20 paravan şirketinin Ankara Büyükşehir Belediyesinden 1994-1995-1995 yıllarında aldığı 70 milyonluk ihalelerin hesabını sordu.

 

İşte Çelik'in kaleme aldığı o yazı;

 

'Melih Gökçek geçtiğimiz aylarda yaptığı bir paylaşımda Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin asfalt faaliyetlerini küçümseyerek, "Bizim yaptıklarımızın zekatı olamaz" demişti...

SORU:Mansur Yavaş, kullanım ömrü 15 sene olan "sıcak asfalt" döküyor.Siz kullanım ömrü 1 sene olan "soğuk asfalt" döküyordunuz ve o asfaltlar niyeyse her yıl değişip duruyordu. E "birilerine" de iş çıkıyordu değil mi Melih Bey?

Ankaralıların ve Ankaralı gazetecilerin çok iyi tanıdığı "Kapıcı Burhan"kimdir? Son olarak Büyükşehir Belediyesi Asfalt Koordinatörü yaptığınız lakabı da değişip "Asfalt Burhan" olan Burhan Yazar'ın muhteşem başarı hikayesini(!),özel ve bulunmaz(!) niteliklerini anlatır mısınız?

 

'70 MİLYONLUK İHALELERİN HESABINI VER'

 

Melih Bey, Ankara'ya "bedava" dağıttığınız ama milleti zehirleyen kalitesiz kömürlerin geldiği Black Diamond şirketi var mesela hani Cayman Adaları tarafında...Onun da "zekatını" ödemeyi düşünür müsünüz bir ara...Ha bu arada kim getiriyordu o kömürleri?

Şimdi size bir "Cemaat-Vakıf" sorusu geliyor. Hazır mıyız Melih Bey,"uzmanlık" alanınızdan soracağız...

Erenköy Cemaati'ne bağlı Muradiye Okullarının sahibi olan Muradiye Kültür Vakfı'nın kurduğu 20 paravan şirket aracılığı ile sizin imzanız ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden 1994-1995-1995 yıllarında aldığı 70 milyonluk ihaleleri nasıl açıklayacaksınız?

Söz Cemaatlerden açılmışken...

Fethullah Gülen'e Prezantasyon yapmak için Pensilvanya'ya gittiniz mi?

Ankara'da tam 500 tane afiş ilan panosunu usülsüz olarak kiraladınız mı?

Otobüs alımı yapılması için Hazine Müsteşarlığı'ndan izin almanız gerekmekte...

 

'GÖREV SÜRESİNCE TÜRK BAYRAĞI TÜZÜĞÜNE AYKIRI DAVRANDI'

 

Peki siz Hazine Müsteşarlığı'ndan izin almadan otobüs ihalesi açıp alım yaptınız mı? İhaleyi kazanan firma ile ile özel bir pazarlık yaptınız mı?

Melih Bey, eski ANAP'lı "Terzi Seyfi"nin özelliği nedir?

Seyfi Saltoğlu sizin arkanızdan "TKP'den kazanacağını bilse yarın TKP adayı olur" demesine rağmen nasıl 20 yıl sizin sağ kolunuz olarak belediye meclis üyeliği yapmıştır? Seyfi Bey'in evinin önündeki bulvarın adı ne olmuştur?

Görev yaptığınız süre boyunca ısrarla Türk Bayrağı Yasası'na ve Türk Bayrağı Tüzüğüne aykırı davrandınız mı? Bu konuda alınan mahkeme kararlarını hiçe sayarak uymamakta direndiniz mi?

Ankara'nın en fazla ranta açık yerlerden birisi olan Eryaman Güzelkent Toplukonut Alanı, nasıl belediye şirketi Metropol İmar A.Ş'ye verildi? Bu bölgede iş yapan taşeron firmalar size yakınlığı ile bilinen firmalar mıydı?

 

'BAŞKANLIK KONUTUNA ALINAN EŞYALARIN İHALESİNDE DE YOLSUZLUK YAPILDI MI?'

 

Ankara Dikmen Vadisi Projesindeki inşaatlara sizin de izniniz ile usulsüz inşaat ruhsatı verildi mi? Sizin evinizin de aynı Dikmen Vadisi'nde oluşu tesadüften ibaret mi?

Melih Bey, başkanlık konutunuza aldığınız eşyaların ihalesinde yolsuzluk yapıldı mı? Bu konuda soruşturma geçirdiniz mi?

EAS firması kimindir? Bu firmaya ihalesi yapılan 25 bin adet elektronik kartlı su ölçme sistemi alımı ihalesinde Atlas-Manas konsorsiyumunun haksız olarak elenmesi yoluyla ihale kazandırılıp haksız rant sağlandı mı?

Geçtiğimiz yıllarda kapanan KANAL A televizyonu ve ardından kurulan SES TV belediye şirketleri eli ile finanse edildi mi?

Sizin "özel konuk" olarak saatlerce ekranda kaldığınız KANAL A için Ankara'daki afiş ve ilan panoları usulsüz olarak kullanıldı mı?

Meşrutiyet Caddesi üst geçidinde ihale ve imara aykırı 5 ayrı konuda usulsüzlük yapıldı mı?

İçişleri Bakanlığı usulsüz ve yolsuzluk yapılarak malzeme alımı yapılmasından dolayı hakkınızda soruşturma açtı mı?

Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne ait 11 otopark,2 sosyal tesis,1 halı saha,tenis kortu, otopark ve müştemilattan oluşan kompleks yapının "İşletme hakkı" ihalesiz olarak ve mevzuata aykırı biçimde ANFA A.Ş'ye verildi mi?

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürü olduğunuz yıllar ile ilgili SHÇEK teftiş kurulunu 1994 yılında tamamladığı raporda hakkınızda hakkınızda milyarlarca liralık (o dönemin parası ile) yolsuzluk yaptığınız iddiası olduğu doğru mu?

Belediye başkanlığınız döneminde imar planlarında usulsüz uygulamalar yapıldı mı? Bu konu devletin resmi kayıtlarına ve raporlarına nasıl girdi?

Menzil Tarikatı'na ait Semerkant Radyo –TV–Dergi grubuna Batıkent Başkent Çarşısı 2 nolu Sağlık ocağı arası adresteki 15 dönümlük arsayı verdiniz mi? Verdiyseniz hangi şartlarda ve hangi yöntemle verdiniz?

FETÖ'nün okul,yurt,hastane,üniversitelerine "Parsel parsel" arsa tesisi yaptınız mı? Türkçe Olimpiyatlarına desteğiniz ne ölçüdeydi?

 

'CHP UZMANLIĞINIZ NEREDEN GELİYOR?'

 

ŞAM İnşaat firması kimdir,sahibi kimdir? Bu firmaya verilen ihaleler ile CHP'li üst düzey bir yönetici ve milletvekilinin "yakın akrabalık" durumları söz konusu mudur?

Ankara'nın 4 girişine yaptırdığınız kapıları hangi CHP'li vekilin kardeşine yaptırdınız? "CHP uzmanlığınız" buradan mı geliyor,CHP içindeki kritik bilgileri bu ilişkiler üzerinden mi sağlıyordunuz?

Ama her şeyden ve bu sorulardan daha da önemli olan soruya gelelim: ,

Melih Bey... Sürekli "Bizim dönemimiz şöyle iyi,böyle süperdi" diyorsunuz...

Madem o kadar başarılıydınız.Sahi neden görev sürenizin dolmasına 2 sene kala sizi zorla istifa ettirdiler?

Bakalım cevaplar bu kez gelecek mi,yoksa yine mi engelleneceğiz...

Ama bilin ki peşinizdeyiz Melih Bey,siz her muhalefeti "gömmeye çalışan" tweet attığınızda size bu soruları ve fazlasını hatırlatacağız bilesiniz...'

 

siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.