Cemaatten Gülerce'ye sert cevap!

Cemaatten Gülerce'ye sert cevap!

Hüseyin Gülerce'nin açıklamalarına Pensilvanya'dan cevap geldi.

İşte Osman Şimşek'in o açıklamaları;

 

İnternethaber'e konuşan Zaman gazetesi yazarı Hüseyin Gülerce'ye cevap geçikmedi. Fethullah Gülen ile birlikte Pensilvanya'da yaşayan Herkul.org editörü Osman Şimşek, Gülerce'nin açıklamaları için "yakıştıramadım" yorumu yaparken, Gülerce'nin dört itirazına dört cevap verdi.

 

OSMAN ŞİMŞEK'TEN CEVAP

Herkul.org editörü Osman Şimşek açıklama yaptı, Gülerce'nin CHP için oy istediği iddialarını yalanladı. Açıklamalara inanmak istemediğini; ancak Gülerce'den tekzip veya tashih olmadığı için açıklama yapmak zorunda kaldığı anlatan Şimşek, o açıklamaları Zaman yazarına yakıştıramadığını, hangi endişelerle bu tür açıklamalar yaptığını anlamlandıramadığını yazdı. İşte Gülerce'nin İnternethaber'deki açıklamaları ve Şimşek'in Herkul.org'tan yaptığı itirazları;

 

(HÜSEYİN GÜLERCE) 1- Hizmet baştan beri yanlış yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı'na savaş açtı. Gezi'den itibaren Başbakan'a hakaret etmeye başladılar.

 

(OSMAN ŞİMŞEK) 1- Camia hiçbir zaman kavga taraftarı olmamıştır; hele kendi hükümetine savaş açtığı iddiası gerçekleri ters yüz etmekten ibarettir. Aslında, aylardır Hizmet hareketine yönelik yoğun bir linç kampanyası yürütüldüğü açıktır. En üst düzeydeki yetkililer ve hükûmete yakın medya tarafından ortaya konan öfkeli itham, hakaret ve iftiralarla nefret suçu işlenmiştir/işlenmektedir.

 

(HÜSEYİN GÜLERCE) 2- Üslubumuzu kaybettik. Namus bildiğimiz üslubumuz. Biz bunu bıraktık hükümetle savaşa girdik, diyaloğu bıraktık çatışmacı dil kullandık.

 

(OSMAN ŞİMŞEK) 2- Camia’ya gönül verenler, dün olduğu gibi bugün de nezih üsluplarını namusları gibi koruma gayretindedirler. Maruz kaldıkları tahrik edici dile ve provokatif söylemlere rağmen akl-ı selimden asla ayrılmamışlardır/ayrılmayacaklardır. Yaptıkları açıklamalar, kanuni haklar çerçevesinde, isnat ve iftiralara cevap sadedinde olmuştur. Kimin nasıl bir dil ve üslup kullandığı miting meydanlarında ve seçim konuşmalarında da açıkça görülmüştür.

 

(HÜSEYİN GÜLERCE) 3- Siyasallaştık. CHP için kapı kapı dolaşıp oy istedik.

 

(OSMAN ŞİMŞEK) 3- Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın ve Hizmet gönüllülerinin defalarca açıkladıkları gibi; Camia’nın herhangi bir partiyle ittifakı kesinlikle söz konusu olmamıştır; bu iddia büyük bir yalandır.

 

(HÜSEYİN GÜLERCE) 4- Hizmet hep çoğunlukla hareket etti. Hep öyle yoluna devam etti. İlk defa çoğunluğun karşısına çıktı ve kaybetti. Orjinalini kaybetti, yara aldı.

 

(OSMAN ŞİMŞEK) 4- İlk günden beri Hizmet’in felsefesi çoğunlukla beraber hareket etmek değil hep doğrunun ve makulun yanında yer almaktır. Dünden bugüne Camia’nın desteği ya da eleştirileri, manevi buudlu demokrasi, evrensel insan hakları, özgürlükler, şeffaf ve hesap sorulabilir bir devlet gibi değerler etrafında olmuştur; bundan sonra da destek ya da tenkitler değerler üzerinde olacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.