1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP 3 Belediye başkan adayını açıkladı
CHP 3 Belediye başkan adayını açıkladı

CHP 3 Belediye başkan adayını açıkladı

Flaş Gelişme… Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 3 belediye başkan adayını açıkladı. İşte haberin ayrıntıları ve adaylar;

A+A-

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanı olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Akşehir, Doğanhisar ve Seydişehir’in belediye başkan adayları açıklandı.

CHP’nin Akşehir Belediye Başkan adayı Eyüp Oyan, Doğanhisar Belediye Başkan adayı İlyas Demiralay ve Seydişehir belediye Başkan Adayı da Mehmet Katlav olarak duyuruldu.

Belediye başkan adayları tanıtımı toplantılarına, CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, İl yönetim kurulu üyeleri, Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, ilçe başkanları, partililer, İYİ Parti ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkan adayı tanıtım toplantılarında konuşan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, “Bizim için Batı karargâhında bulunmak ve belediye başkan adaylarımızı tanıtmaya buradan başlatmak onur verecidir. Öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. AK Parti iktidarı Türkiye’yi yönetemiyor. Gelinen noktada sosyal belediyecilik ülkemizin bir ihtiyacıdır. Bu iktidarın belediye talanlarına, rantına, yolsuzluklarına dur demek için 31 Mart bir fırsattır. İnsanların en çok mutlu yaşadığı 30 belediyeden 25’şi CHP’li belediyelerdir. Buralarda partimiz CHP’nin sosyal demokrat belediyecilik anlayışı vardır. Konya’da iddialı belediye başkan adaylarımızla seçimlere katılıyoruz. Hepimize bir görev düşüyor. Vatandaşlarımıza ulaşıp, iktidarın yanlışlarını ve sosyal demokrat belediyecilik anlayışını anlatarak mücadele edeceğiz. İnanıyorum gibi bütün Türkiye’de olduğu gibi Konya’da çok sayıda belediye başkanı çıkaracağız. Bunun inancı içinde çalışacağız” ifadelerini kullandı.

ABDÜLLATİF ŞENER: BU SEÇİMLER, AYNI ZAMANDA BİR GENEL SEÇİMDİR          

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Abdüllatif Şener yerel seçimlerin aynı zamanda bir genel seçim olduğunu ifade ederek, “31 Mart 2019’da Türkiye’nin bütün illerinde seçim vardır. Bu bir genel seçimdir. Türkiye’de yanlış bir iktidar vardır. Bütün kesimleri mafetmiştir. Cumhuriyetin bütün kazanımları cumhurbaşkanı ve damadının kontrolündedir. Kriz yok diyorlar. Onlarda kriz olmaz. Vatandaşlarda kriz vardır. Sarayın üstüne saray yapıyorlar. 16 uçağı var. Bunlarda uçan saraylar var. Şu halimize bir bakın. Bir tarafta saltanat ve lüks var. Öbür tarafta vatandaş var. Onlarda da yanıyor. İflas ediyor. Umurlarında değildir.  En faizci iktidar bu iktidardır. Türkiye Cumhuriyetinde görülmemiş bir olaydır. Üreticiyi desteklemek yerine rantta çalışıyorlar. Rantçıya çalışan bir ekonomi vardır.  Bütün kesimleri yoksullaştıran ve yandaşlarını zengin eden bir iktidar var.  1929’dan 1940 yılına kadar sanayi ve üretime CHP destek vermiştir. CHP demek, üretimi destekleyip, kazandırmak demektir.  Kalkınmaya yönelik her şeyi bulursunuz. Milli gelirin azaldığı bir döneme hiç görmedik. Bu kötü gidişattan kendini sorumlu görmeyen bu iktidar, sorumluluğu başkalarına yüklüyor. Sorumluluğu iktidar üstelenecektir. Yoksa her seçimde iktidar olursa Türkiye yanar, vatandaşta daha çok yanacaktır. İktidar bu seçimde de başarılı çıkarsa bu millet yanlışı destekliyordur. Yanmaya da kaybetmeye de devam edecektir. Bu seçimlerde mutlaka CHP’nin başarılı çıkması lazımdır. Çünkü Türkiye’nin buna ihtiyacı vardır. Onun için çalışıp, mücadele edeceğiz” dedi.

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.