1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. CHP'li Başarır'ın dolar operasyonu iddiasına Demirören Grubu'ndan yanıt!
CHP'li Başarır'ın dolar operasyonu iddiasına Demirören Grubu'ndan yanıt!

CHP'li Başarır'ın dolar operasyonu iddiasına Demirören Grubu'ndan yanıt!

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Demirören Grubu ile ilgili dolar bozdurma iddiasına, Demirören Şirketler Grubu'ndan yanıt geldi.

A+A-

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Demirören Grubu ve 5 şirketin, 20 Aralık günü 18'den çok yüklü miktarda dolar bozdurup 3-4 gün içerisinde 10.30'dan geri aldığını iddia etmişti. Demirören Şirketler Grubu'ndan bu iddia ile ilgili açıklama yapıldı.

Demirören Şirketler Grubu'ndan yapılan açıklamada, "Temelleri 71 yıl önce atılan DEMİRÖREN ŞİRKETLER GRUBU’na yönelik belli odaklar tarafından uzunca bir süredir sistematik bir karalama ve itibarsızlaştırma kampanyası yürütülmektedir." denildi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ı iddiasını ispat etmeye davet eden Demirören Grubu yönetimi; iddianın belgelenememesi durumunda Başarır'ın istifa etmesini istedi.

 

Demirören Grubu'ndan yapılan açıklamanın tamamı şöyle:

 

"CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır bu karalama kampanyasının son ayağı olmuştur. Kutsal meclis çatısı altında milletin vekili olarak bulunan ve önceliği doğruluk, dürüstlük ve onurla milleti temsil etmek olan Başarır maalesef asılsız iddialarla DEMİRÖREN ŞİRKETLER GRUBU’nu hedef almıştır. Hukuk kaidesine göre müddei iddiasını ispatla mükelleftir. CHP milletvekili Başarır’ı “kesinlikle biliyoruz” dediği İtibar suikastı niteliğindeki iddialarını ispata davet ediyoruz.

Ali Mahir Başarır, eğer iddialarını belgeleyemezse gereğini yapmasını ve milleti temsil görevinden istifa etmesini bekliyoruz. DEMİRÖREN ŞİRKETLER GRUBU konuyla ilgili hukuki süreci başlatma kararı almıştır. Sn. Başarır’ı mesnetsiz ve iftira niteliği taşıyan iddialarını yüce yargı önünde ispat etmeye davet ediyoruz. Milletin bir vekilinin basın ve kamuoyu önünde müfteri durumuna düşmesi en son tercih edeceğimiz bir durumdur. Eğer sn. Başarır basın ve kamuoyu önünde DEMİRÖREN ŞİRKETLER GRUBU’ndan asılsız ve karalama amaçlı olduğu açık olan iddiaları nedeniyle özür dilerse konuyu yargıya taşımaktan vazgeçeceğiz.

DEMİRÖREN ŞİRKETLER GRUBU tamamen yerli ve milli sermaye ile yurtiçinde ve yurtdışında yasalara sıkı sıkıya bağlı olarak iktisadi faaliyetlerini sürdürmektedir. Tıpkı diğer alanlarda olduğu gibi medya alanındaki faaliyetlerinde de milli davranmaktadır. Bu nedenle aleyhinde yapılan tüm karalama kampanyalarına ve aleyhteki algı yönetim çalışmalarına karşı bugüne dek gösterdiği ilkeli duruşu bundan sonra da aynı şekilde sürdürecektir. Kamuoyuna duyurulur."

 

Siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.