1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'li vekiller İYİ Parti'ye katıldı: İşte o vekiller!
CHP'li vekiller İYİ Parti'ye katıldı: İşte o vekiller!

CHP'li vekiller İYİ Parti'ye katıldı: İşte o vekiller!

CHP adına açıklama yapan Engin Altay, 15 CHP'li vekilin istifa ederek İYİ Parti'ye katıldığını açıkladı.

A+A-

CHP ile İYİ Parti anlaştı… 15 CHP’li Milletvekilin istifa ederek İYİ Parti’ye katıldı. Böylece İYİ Parti’nin grup kurarak seçime girmesi sağlanacak.

İYİ PARTİ’YE GEÇEN CHP’Lİ VEKİLLER

CHP’den İYİ Parti’ye geçecek 15 isim arasında; Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Anakara Mv. nihat Yeşil, Aydın Mv. Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Mv. Mehmet Göker, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Bursa Mv. Erkan Aydın, Çorum Mv. Tufan Köse, İzmir Mv. Tacettin Bayır, Kayseri Mv. Çetin Arık, Kocaeli Mv. Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Mv. Ömer Fethi Gürer ve Zonguldak Mv. Ünal Demirtaş.

vekil.jpeg

ENGİN ALTAY: KUTUPLAŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ

Demokrasimizin daha fazla tahrip edilmesini doğru bulmuyoruz. Toplumun daha fazla kutuplaşmasına izin vermeyeceğiz.

CHP olarak demokrasi ayıbına karşı demokrasi arayışımız sürdüreceğiz.

Demokrasinin kazanması için bu adımı atıyoruz15 milletvekilimiz CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye katıldılar. Demokrasimiz için İYİ Parti'ye katılma kararı aldılar. Türkiye ve demokrasimize hayırlı olsun. Arkadaşlarımız demokrasi gaspına zırh olmuşlardır.

vekiller.jpg

BÜLENT TEZCAN: DEMOKRASİYİ KURTARAN KAHRAMANLAR

15 arkadaşımız bir parti göreviyle CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçmişlerdir. Bu, tarihi bir sorumluluk tarihi bir görevdir. tarih onları partilerinden ayrılan değil partisinin verdiği görev nedeniyle demokrasiyi kurtaran kahramanlar olarak yazacaktır.

Bu, zor bir görevdir. Bu attığımız adım demokrasinin önüne kurulan tuzağı temizleme adımıdır.

Bu tuzak dünkü YSK'daki tartışmayla açığa çıkmıştır. Kurul bir karar veremedi. Çok basit bir karar her seçimde kolaylıkla verilir. Kurul'un bu kararı pazartesiye ertelemesi sinsi planlar olduğunu göstertiyor.

81 milyon vatandaşın sorumluluğunu omuzlarımızda taşıyoruz. Kavganın bile mertçe olanı makbuldür. Ve şimdi bu noktada mertliği bozacak adımlar atmanın peşindesiniz er meydanı şartların yaratmak bizim görevimiz.

15 arkadaşımız fedakarca bu adımı attılar. Bu karar Türkiye'yi demokrasiye taşıma kararıdır. 24 Haziran'a kadar başka tuzakların da kurulabileceğini biliyoruz. Bu halede olduğu gibi bundan sonraki süreçte de CHP büyük demokrasi davasını zafere ulaştırmak için CHP gerekli her adımı atacaktır.

İYİ PARTİ AYTUN ÇIRAY'IN TBMM BAŞKANLIĞI'NA VERDİĞİ DİLEKÇE

dilekce.jpg

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.