1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. CHP'ye flaş transfer
CHP'ye flaş transfer

CHP'ye flaş transfer

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, partisinin CHP'li 15 vekilin istifa ederek İYİ Parti'ye geçmesine tepki göstermesi üzerine istifa kararı aldı.

A+A-

Bugünkü grup toplantısında Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yaşar Okuyan'ı kürsüye davet ederek tebrik etti. Kılıçdaroğlu, Okuyan'a rozet taktı. Kılıçdaroğlu ayrıca, partisinin grup toplantısında dikkat çeken ifadeler kullandı.

Yaşar Okuyan, "Bu zor döneminde içten ve dıştan yönelmiş ihanetlerin karşısında bir araya gelmek zorunluluğu açıkken başka kulvarlarda Türkiye'yi daha fazla belalara sokulma çabası karşısında bugün CHP'ye kaydımızı yaptırmış bulunuyorum" diye belirtti.

chp-siyasetcafe-002.jpg

Yaşar Okuyan, ANAP, MHP, DEĞİŞİM Vatan Partisi (İP)’den sonra yeni adresi CHP’de siyaset yapma kararı aldı. Vatan Partisi Eski Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Okuyan, Vatan Partisi'nin CHP'li 15 vekilin istifa ederek İYİ Parti'ye geçmesine tepki göstermesi üzerine partisinden istifa etmişti.

Yaşar Okuyan kimdir?

'ALLAH'A İNANIYORSANIZ...'

CHP'nin 68 bin İhlaszedeler için hazırladığı kanun teklifi ve araştırma önergesi Meclis gündemine geliyor. Partisinin grup toplantısında bu konuya değinen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "70 bin kişinin günahı kimin boynuna? Kanun teklifini getiriyoruz. Bugün geliyor. Parlamentoda görev yapan vicdan sahibi AKP, MHP, HDP, İYİ Parti vekillerine sesleniyorum; Eğer siz kul hakkından yanaysanız eğer emeği savunuyorsanız, Allah'a inanıyorsanız bu kanuna evet diyeceksiniz" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

- Enflasyonun olduğu bir ülkede huzur olmaz, üretim olmaz. Pek çok sorun enflasyondan kaynaklanır. Türkiye bunu yaşadı. Ne diyorlardı? Tek haneli rakama inecek. 2004’ün rakamını yakaladılar. Dünyanın en yüksek enflasyonunu yaşayan ülkeyiz.

- AKP'li kardeşlerime sesleniyorum. Her yetkiyi verdiniz yetmedi. Bana yetki verin tek adam olayım her şey düşecek dedi; verdiniz yine yetmedi. Kalkmış şimdi esnafı, çiftçiyi suçluyor. Sanki bunlar uyuşturucu satıyormuş gibi baskın yapıyorlar. Değerli arkadaşlarım ne oldu da bu zamlar geldi? Bakın bir yıllık değişimi veriyorum size. Bir yılda ne oldu? Kuru soğanda artış yüzde 231. Biberde artış yüzde 155, pırasada yüzde 116, patateste yüzde 111. Böyle gidiyor liste.

- Elektriğe zam, doğalgaza zam, köprü geçişlerine zam, otoyollara zam, her şeye zam. Sonra dönüp esnafı suçlayacaksınız, sanayiciyi suçlayacaksınız, berberi manavı suçlayacaksınız. Zamları yapan kendileri. Bütün zamları onlar yapıyorlar, fiyat artışlarını da şikayet ediyorlar. Bütün bunlar olurken, en büyük rantı sağlayan inşaat sektörüydü. İstanbul'a 76 gökdelen diktiler. 76 gökdelenin yandaşlarına sağladığı rant 240 milyar lira. Bunun için her şey. Bir avuç insana sağlanan rant yüzünden her şey pahalı.

- Yaklaşık 170 ilacın piyasada bulunmadığını söylemiştim. Bugün piyasada bulunmayan ilaç sayısı 170'ten 417'ye çıktı.

- İşsizlik sorunu... Bir ülkede milyonlarca insan işsizse o ülkede huzur olmaz. 32 kişi alınacak işe binlerce kişi başvuru yapılıyor. 2 bin kişi alınacak işe 8 bin kişi başvuru yapıyor. 300 kişi alınacak 3 bin kişi başvuru yapıyor. 500 kişi alınacak işe 4000 kişi başvuruyor. Stadyumda kura çekimi yapılıyor. Şanlıurfa'da, AKP'ye silme oy veren bir şehirde. 17 yıldır yönetiyorlar."

İHLASZEDE AÇIKLAMASI

- İhlaszedeler 70 bin kişi... 70 bin kişi "Faiz haramdır" diye buraya yatırdılar.

- İhlader tam 18 yıldır, haklarını arıyorlar. BDDK dedi ki, "İhlas Finans'ı kapatıyorum." Kim tasfiye edecek Ören ailesi. Ören Ailesi 5 yıl içinde tasfiye edeceğim herkesin parasını vereceğim. 70 bin mağdura sesleniyorum, sana söz verdiler ve bu sözlerin arkasında durmadılar. Ören'i desteklediler. Kaçtı ABD'ye gitti. Döndü burada televizyon açtı kimseye hesap da ödemedi.

- Biz o zaman TMSF'ye İhlas Holding'in devredilmesini istedik. Sağolsun o zaman AKP'li olan arkadaşlar destek verdi. Kanun genel kurula geldi bu madde çıkarılmadı. Kimin talimatıyla Erdoğan'ın talimatıyla.

- 70 bin kişinin günahı kimin boynuna? Kanun teklifini getiriyoruz. Bugün geliyor. Parlamentoda görev yapan vicdan sahibi AKP, MHP, HDP, İYİ Parti vekillerine sesleniyorum; Eğer siz kul hakkından yanaysanız eğer emeği savunuyorsanız, Allah'a inanıyorsanız bu kanuna evet diyeceksiniz.

- ABD'de gidip keyif çatacaksın, burada insanlar rezil olacak.

- İhlaszedeler'e de izin verilmiyor tıpkı Cumartesi Anneleri gibi. Eylemlerine izin verilmiyor. İhlaszedeler 18 yıldır hak arayışı peşindeler. Bir parti devleti ile karşı karşıyayız.

FETTAH TAMİNCE DOSYASI...

-Bir kişi var. FETÖ'nün mali ayağında, eğitim ayağında, medya ayağında, sivil toplum ayağında görevli. Adı ne? Fettah Tamince! On binlerce kişi tutuklandı. Apartman ödentilerini Bank Asya'ya yatırdı diye memuriyetten atılanlar oldu. Beyefendiye hiçbir şey yapılmıyor. Fettah Tamince 17/25 'ten sonra Zaman'ın %10'unu satın alıp büyük paralar yatırıyor. Dokunuluyor mu? Dokunulmuyor. Niçin? Arkasında birileri var.

-Fettah Tamince 15 Temmuz darbesinden sonra Gevher Sultan Vakfı'nın da aralarında olduğu çok sayıda örgütün yöneticisi. Kimse dokunmuyor.

- Fettah Tamince hakkında Emniyet’in raporu var. Tık yok. MASAK’ın raporları var, bir şey yapılıyor mu hayır!

- MASAK Raporlarında bu Tosun’un örgüt elebaşlarına para gönderdiğine dair ifadeler var, dokunulmuyor. Garibanlar hapiste, askeri öğrenciler hapiste bu beyefendiye dokunan yok. Polis raporlarına göre Fettah Tamince Pensilvan’ya gidiyor. 17-25 Aralık sonrasında ziyarete gidiyor. Soruyorlar niçin gittin, kimlerle gittin diye “Kimsenin adını hatırlamıyorum” diyor, gittim pişman değilim diyor.

- Bank Asya’ya 5 lira yatırdı diye insanları memuriyetten atıyor. Kim koruyor bu adamı kim! Bunun avukatlığını yapanlarla Erdoğan’ın avukatlığını yapanlar aynı kişiler mi? bu avukatlar güçlerini nereden alıyorlar? Tamince’nin gücü nereden geliyor. Bu adamın özelliği ne?

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.