Çocuklara özel film yarışması

Çocuklara özel film yarışması

10-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 16. TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali kapsamında düzenlenen ‘Filmimin Hikâyesi’ Yarışması’na başvurular kabul edilmeye başlandı

A+A-

TÜRSAK Çocuk Filmleri Festivali her sene olduğu gibi 16. senesinde de T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü işbirliği ile film gösterimleri ve atölyeler vasıtasıyla ülkemizin farklı bölgelerinde yaşayan binlerce çocuğu sinema sanatıyla buluşturacak.

Çocukların sağlıklı bir hobi edinmelerine, sanatsal üretim gerçekleştirmelerine ve hatta gelecek mesleklerine bir katkı sağlamak hedefi ile yola çıkan festival bu sene İstanbul, Ankara, Samsun, İzmir ve Urfa illerine yeni bir çağrı yapıyor. Bu yıl 16.sı düzenlenecek olan festival kapsamında düzenlenen ‘Filmimin Hikâyesi’ Yarışması’nın amacı sanatsal alanlarda yeteneği olan çocukları üretime teşvik etmek ve sinema sanatını uygulamada öğretmek.

5 HİKAYE FİLME ÇEKİLECEK

Bu sene ‘Filmimin Hikâyesi’ İstanbul, Ankara, Samsun, İzmir ve Urfa illerinde yaşayan 8-12 yaş arası ilkokul ve ortaokul çocuklarının katılımına açık bir hikâye yarışması. Bu seneki konusu ‘Geleneksel Eyüp Oyuncağı’ olarak belirlenen ve çocukların kendi hayallerindeki filmin hikayesini yazdıkları bu yarışmada Ön Jüri ‘Filmimin Hikâyesi’ kitabında yer almak üzere ilgili illerden 10’ar hikâye seçecek. Daha sonra bu 50 hikâye profesyonel sinemacılar ve yazarlardan oluşacak Ana Jüri’ye gidecek ve Ana Jüri ‘Filmimin Hikâyesi’ Kısa Film Yapım Atölyesi’nde filme çekilecek 5 hikâyeyi belirleyecek.

 

Basılan kitaplar, festivale katılan çocuklara ve ilgili illerdeki okulların kütüphanelerine dağıtılacak.

 

Yarışmayı kazanan çocuklar, ödüllerini 16. Çocuk Filmleri Festivali’nin Ödül Töreni’nde teslim alacaklar. Ayrıca Ödül Töreni’nde ‘Filmimin Hikâyesi’ Kısa Film Yapım Atölyesi’nde çekilen kısa filmin gösterimi de gerçekleştirilecek.

 

siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.