1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Cumhur İttifakı’na bir partiden daha destek
Cumhur İttifakı’na bir partiden daha destek

Cumhur İttifakı’na bir partiden daha destek

Ak Parti ile MHP’nin kurduğu Cumhur İttifakı’na flaş bir partiden destek geldi. İşte ayrıntılar;

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan'ın yaptığı "ittifak" çağrısına Osmanlı Partisi'nden bir destek geldi.

AKP ile MHP'nin "ittifak" konusunda anlaşmasından sonra, konuyla ilgili olarak birçok parti de açıklama yapmıştı.

"BATI YANLISI İKTİDARLAR TARAFINDAN HAFIZAMIZDAN SİLİNDİ"

Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye ise yapmış olduğu basın açıklamasında, ittifakı destekleyerek şunları söyledi:

"Türk milleti ciddi bir diriliş mücadelesini verirken, devlet başkanına icabet etmemek, vatana ihanetle eş değerdir. Biz Osmanlı Partisi olarak, Türk İslam aleminin izzetli bir devlete sahip olmasını dileyerek bu mücadeleye baş koyduk. Sayın Cumhurbaşkanımız bu uğurda fiili bir harekâtı başlatmışken, kendi nefislerimizi ve eleştirilerimizi bir kenara koyarak, onun yanında olmayı, ona icabet etmeyi bir mecburiyet kabul ettik. Çünkü dava aynı dava, dert aynı dert, hedef aynı hedef. Biz, yüz yıldır idealleri çalınmış bir topluma dönüştürüldük. Osmanlı imparatorluğunun İlay-ı kelimetullah davası, Batı yanlısı iktidarlar tarafından hafızamızdan silindi yıllarca..."

Erdoğan'ın emperyalizme baş kaldırdığını ifade eden Ünye, "Türk milletinin önderi bu davayı yeniden insanımızın zihnine ve gönlüne koyarak, dünya emperyalizmine başkaldırıyorsa, Onun yanında olmak bizim için kaçınılmazdır" dedi.

"GÖMÜLMEYE ÇALIŞILAN HİLAFET MAKAMINI DA..."

Erdoğan'ı yalnızlığa düşürmeyeceklerini belirten Ünye, sonuna kadar Erdoğan'ın yanında olduklarının altını çizdi. Ünye, "Bir ve beraber olmak, küresel güçlere verilecek en büyük cevaptır. Anadolu bir ve beraber olursa, bütün bir Türk İslam coğrafyası da, bir ve beraber olur. Bu birlik, coğrafyamızda yüzyıldır yaşanan ezilmişliğin, yoklukların, ölümlerin, katliamların, soykırımların sonunu getirecektir inancındayım" diye belirtti.

Ünye şunları kaydetti:

"Bu ülkenin hafızasından çalınan idealleri dillendirmek ve icraata geçirmek adına, nizam-ı âlem davasının temel dinamiği olan İslam ahkâmını bir icra makamına getirme adına yola çıkmışız. İnsanların bize olan teveccühü bu yüzdendir. Kendimiz birlik ve dirlik isterken, Sn. Cumhurbaşkanımızın birlik ve dirlik istemesine uzak kalmak, kendi felsefemize uymaz. Bu yüzdendir ki, bu davete icabet etmeyi bir görev telakki ediyorum. Ve umuyorum ki, bir gün davet sahibi, Osmanlıyla beraber tarihe gömülmeye çalışılan Hilafet makamını da, yeniden bir icra kuvveti olarak hayata geçirir de, bizim mücadelemizin yolunu kısaltmış olur."

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.