Cüzdanı çalınan 'hırsız var' diyemiyor

Cüzdanı çalınan 'hırsız var' diyemiyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana'da halka seslendi. Kılıçdaroğlu, 'Operasyonun hesabını soracağım, 247 milyar lirayı geri alıp millete vereceğim' dedi.

ADANA’nın Kozan ilçesinde konuşan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunun hesabını soracağını belirterek, “247 milyar lirayı geri alıp millete vereceğim” dedi. Kılıçdaroğlu, AK Parti mitinginde yaşandığı öne sürülen bir hırsızlık olayını esprili bir dille anlattı.


CHP Genel Başkanı Kemal Kılçdaroğlu, Kozan ilçesinde düzenlenen seçim mitinginde konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

"12 yıldır ülkeyi yönetiyor. 1 kilo narenciye 1 litre benzin alınıyordu. Bugün 18 kilo narenciye 1 litre benzin alınıyor. CHP iktidarında çiftçi mazotu 1.5 liradan alacak.

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonunda götürülen paranın miktarı 85 mliyon Euro, 247 milyar lira. Halkın iktidarında kul hakkı yiyenlerden hesabını soracağım. 247 milyar lirayı geri alacağım, onu millete vereceğim. Kendilerine gelince, evlatlarına gelince para var. Yedi sülalelerine gelince para var. Oğlunun evinde çıkan para 1 milyar dolar civarında.

OĞLUMLA YAPTIĞIM KONUŞMAYI MONTAJLA

‘Kılıçdaroğlu’nun da sesini montaj yaparak yayınlayacağım' diyor. Adam gibi adamsan, dürüst adamsan, namuslu adamsan... Benim oğlum G.Kore’de doktora yapıyor. Oğlumla yaptığım konuşmayı montaj yap bakalım. Oğlum bana 'Babacığım 30 milyon kaldı' diyecek mi demeyecek mi, sor bakalım.

Kendi hırsızlığını kapatmak istiyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanlık koltuğunda şaibeli bir adam oturamaz. Siyasetçi örnek olmak zorundadır. Siyasetçi doğruları söylemek zorundadır. Siyasetçi malı götüremez. Ne diyordu; ‘ ben yürütme organının başıyım’. Senin yürütme organının başında olduğunu zaten biliyoruz. ‘Hırsız’ olduğunu sadece Kozan değil, bütün dünya söylüyor. Biz dünyaya rezil olduk.

TİB'İN KAYITLARINI YAYINLADI MI?

Diyor ki ‘montaj’. Bir bakan ‘Sen söyledin, ben de yaptım. ‘Eğer istifa edecek adam varsa senin istifa etmen lazım’ dedi. Bu da mı montaj?

Montajdır diyorsan, ‘TİB’in kayıtlarını yayınla’ dedim. Yayınladı mı? Yayınlayabilir mi? Ne demiştim? ‘Yalancıdan başbakan olmaz’. Hele hele hırsızdan hiç başbakan olmaz.

Bugün gazetelerde bir haber var. AK Parti mitingine katılan bir vatandaş bakmış cüzdanı yok. ‘Hırsız var’ diyecek ama korkuyor, söyleyemiyor. Söylese dövecekler. Şu ülkenin geldiği noktaya bakın.

Başçalan ve hükümetinden hesap sormazsam namerdim, her kuruşun hesabını soracağım.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.