Devlet Bahçeli'den ‘Tokat’ gibi açıklama  Kaos deyince yüzleri güler

Devlet Bahçeli'den ‘Tokat’ gibi açıklama Kaos deyince yüzleri güler

MHP Lideri Devlet Bahçeli, CHP – İYİ Parti ittifakını eleştirerek, “İşleri güçleri yalandır, kandırmadık. Kaos dendi mi yüzleri güler, ekonomik sorunlarda bayram ederler” dedi.

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Tokat’ta vatandaşlara seslendi. Bahçeli, CHP – İYİ Parti ittifakını eleştirdi. Bahçeli konuşmasında; “Bunlar Malazgirt'teki asaleti tanımazlar, Hacı Bayram'ın izinden yürümez. Akşemsettin, Mevlana, Pir Sultan'dan, Hacı Bektaş'tan haberleri yoktur. İşleri güçleri yalandır, kandırmadık. Kaos dendi mi yüzleri güler, ekonomik sorunlarda bayram ederler.” dedi.

Devlet Bahçeli'nin açıklamalarının satır başları şöyle;

Tokatlıların her zaman doğrunun ve hakkaniyetin yanında durduğunu aktaran Bahçeli, “Tokat’ın yükselişi için elimizi taşın altına koyacağız. Tokat'ın hak ettiği, layık olduğu muhkem ve muteber seviyelere çıkaracağız. İradeniz irademizdir, istikbaliniz emin ve ehil ellere emanettir. Tokat için çarpan yürekleri yok sayamayız. Çamlıbel beldemizin ilçe yapılması emelimizdir.” İfadelerini kullandı.

HELALLEŞMEYE HAZIR OLDUĞUM KARDEŞLERİM DESTEK OLACAKTIR

Amaçlarının gönül kırmak değil gönül yapmak olduğunu belirten Bahçeli konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Aklımızda hep Türkiye, gönlümüzde Tokat bulunmaktadır. Üslubumuza dikkat edeceğiz. Çünkü biz Cumhur İttifakı'yız, Türkiye'nin parlak geleceğiyiz. AK Partili kardeşlerimizle beraber yürüyoruz. Cumhur İttifakı'nın başarısı için mücadele ediyoruz. CHP'ye oy veren kardeşlerim ümit ediyorum ki, bu mücadeleye destek vereceklerdir. Helalleşmeye hazır olduğum İP'e oy veren kardeşlerim de bu mücadeleye destek olacaktır. Gönül kırmak değil, gönüller yapmaktır maksadımız.”

BİZİM DURUŞUMUZ KARDEŞLİĞİMİZ ALAYINA YETER

“Varsın çıkarcılar güç birliği yapsınlar, zillete düşen çıkar birliği kursunlar.” diyen Bahçeli şöyle konuştu, “Bizim duruşumuz, kardeşimiz alayına yetecek, diz çöktürecektir. Bölünmede huzur yoktur, kutuplaşmada umut yoktur. Bir olalım, diri olalım, güçlü olalım, birlikte Tokat olalım. 31 Mart'ta üç hilalin altında toplanacak mısınız? Sizlerle övünüyorum, Tokat'la gurur duyuyorum. Bu evetler Tokat'ın güvencesidir.”

NEVRUZ TÜRK’ÜN BAYRAMIDIR

Bahçeli, bugün 21 Mart Türkün bayramı olduğuna dikkat çekerek, “Nevruz birliği, dirliği, barışı ve uyanışı sembolize eden tarihi bir gündür. Türk milletini ortak sevinç ve huzurda, ülkü ve dostlukta buluşturan kaynaşma vesilesidir. Bugün de en büyük dileğim milli bekamızın sonsuza kadar var olmasıdır. Bu gerçeğin ışığında tarihi, coğrafyası, şiiri ve şarkısı, gelenek ve görenekleriyle Türklüğün bayramını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin görevidir.” dedi.

MİLLİ BEKAYA İNANMAYANLARLA 31 MART'TA HESAPLAŞACAĞIZ

Nevruz ruhuna aykırı bir şekilde gerginlik ve huzursuzluk aracı haline getirilmesine fırsat verilmeyeceklerini aktaran Devlet Bahçeli, “Toplumsal birliğimizi güçlendiren bu kültürel mirasını korumak ve gelecek kuşaklara aktarmak en büyük sorumluluğumuzdur. Nevruz'un barış ve kardeşlik duygularımızı, milli değerlerimize bağlılığını arttırmasını diliyor Tokatlı kardeşlerimin bayramını kutluyorum. Nevruz'u kundaklamayı hedefleyenler, kırık dökmeye, yakıp yıkmaya kalkışan odaklar Türk milletine düşmandır. Milli bekaya inanmayan, mesafeli ve tereddütle bakan kim varsa 31 Mart'ta sandıkta hesaplaşacağız.” İfadelerini kullandı.

CHP GENEL BAŞKANI YİNE BALTAYI TAŞA VURDU

‘Milli beka şaka değildir, varoluşumuzun kaynağıdır’ diyen Bahçeli konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bekamız yoksa vatanımız, geleceğimiz yoktur. Yeni Zelanda'da bir barbar, bir katil, bir haçlı artığı 50 Müslüman kardeşimizi iki ayrı camide şehit etti. Mesaj Müslüman Türk milletine verildi. Maalesef CHP Genel Başkanı baltayı yine taşa vurdu, İslam dünyasından kaynaklanan terörden bahsetti. Gafilliğe, kötü niyete, saptırmaya bakın. Hala Viyana, Kosova'yı unutmamışlar. Hala İstanbul'un fethini hazmedememişler. Biz de bu zalimleri unutmadık, bu haçlı kafilesini hafızamızdan silip atmadık. Tarih uyanıyor, Türk milleti yeniden doğruluşa geçiyor. Korkuları bundandır. Bu nedenle PKK'yı kullanıyorlar. Bu nedenle PYD-YPG'yi ülkemizin mücavir alanlarında kolluyorlar.” dedi.

KAOS DENDİMİ YÜZLERİ GÜLER, EKONOMİK SIKINTILARDA BAYRAM EDERLER

CHP – İYİ Parti ittifakını eleştiren Bahçeli konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Bunlar Malazgirt'teki asaleti tanımazlar, Hacı Bayram'ın izinden yürümez. Akşemsettin, Mevlana, Pir Sultan'dan, Hacı Bektaş'tan haberleri yoktur. İşleri güçleri yalandır, kandırmadık. Kaos dendi mi yüzleri güler, ekonomik sorunlarda bayram ederler. Zillet ittifakı Türkiye ve Tokat'a karşı tesis edilen beşinci kol faaliyetinin tetikçiliğine soyunuyor. Türk düşmanları kirli senaryo yazıyor, bunlar teşrifatçılık yapıyor.”

KILIÇDAROĞLU PKK’LILARI BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİNE HAZIRLIYOR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu’nun, YPG'ye terör örgütü diyemediğini aktaran Bahçeli konuşmasını şu şekilde tamamladı, “Üstelik PKK'lıları belediye meclis üyeliği için hazırlıyor. HDP'nin çürümüş bir eş başkanı, CHP'nin Ankara ve İstanbul büyükşehir belediye başkanlarına ayar veriyor. Seçilirlerse bunun HDP'nin desteğiyle gerçekleşeceğini söylüyor. Dün Çanakkale'yi geçemediler bugün de Tokat'ı geçemeyecekler. Mütecaviz emeller ağır bir tehdit döngüsü ortaya çıkarmıştır. Hıyanet yine fazla mesai yapıyor. Hainler darbe vurmak için açığımızı kolluyor. Bunların karşısında Cumhur İttifakı diyoruz. İşbirlikçilere, devşirmelere karşı Cumhur İttifakı diyoruz.”

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum