Devletin asil evlatlarından 30.Yıl Ülkücü memurlardan tebessüm hareketi

Devletin asil evlatlarından 30.Yıl Ülkücü memurlardan tebessüm hareketi

MHP’nin merhum lideri Alparslan Türkeş’in talimatıyla kamuda çalışan Ülkücülerin teşkilatlanması için kurulan TÜRKAV 30. yılını kutladı.

A+A-

Kamuda görev yapan Ülkücülerin oluşturduğu Türkiye Kamu Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) 30. Kuruluş yıldönümünü kutladı.

Üç gün süren kutlamalar duygusal anlara sebep oldu. Alparslan Türkeş’in seksen ihtilâli sonrasında ülkücü memurları bir arada tutmak amacıyla Ali Işıklar’ın başkanlığında bir grup ülkücü kamu görevlisine kurdurduğu Türkiye’nin en büyük ve en güçlü memur kuruluşu olan TÜRKAV bugün binlerce üyesi olan dev bir sivil toplum örgütü konumunda. Vakfın Genel Başkanlığını da Ebubekir Korkmaz yürütüyor.

vakif-30-yil-siyasetcafe-001.jpeg

Türk Milliyetçilerinin fikir babası Ziya Gökalp’ten yola çıkarak “Tebessüm Ülkücü Bir Erdemdir” parolasıyla hazırlanan 30. yıl kutlamaları, sekiz mart cuma günü vakfın tüm temsilcilerinin ve yöneticilerinin katıldığı istişare toplantısıyla başladı. Çeşitli video gösterileri ve protokol konuşmalarının ardından Fatih Kaya Kuzu ve Behzat Çiçek konser verdi.  

Kutlamaların 9 Mart’taki bölümüne ise Atatürk ve Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaretle başlayan TÜRKAV mensupları, daha sonra da MHP Lideri Bahçeli birlikte MHP Genel Merkezi Sergi Salonu’nda ziyarete açılan Alparaslan Türkeş’den Devlet Bahçeli’ye uzanan yolda Ülkücü Şehitlerin de yer aldığı “tebessüm” konulu fotoğraf sergisini gezdi. Fotoğraf sergisinde işlenen temayı çok beğenen lider Bahçeli daha sonra TÜRKAV Mensuplarıyla bir araya geldi. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen toplantıda “Ülkücü Memurlara” hitap eden Bahçeli, vakfın otuzuncu yıl kutlamaları ile ilgili olarak genel başkan Ebubekir Korkmaz ve yönetimine teşekkür etti.  Bahçeli ayrıca fotoğraf sergisinin on gün daha sürdürülmesi talimatını verdi.

vakif-30-yil-siyasetcafe1-001.jpeg

Devletin Asil Evlatları

İki günlük süren TÜRKAV 30. Yıl Kutlamalarında konuşan Genel Başkan Ebubekir Korkmaz, “Devlet’in Asil Evlatları olan ülkücü memurlar, var oldukları günden buyana temsil ettikleri inanç, felsefe ve misyonla hizmet etmektedir. Türk Devletinin binlerce yıllık tecrübelerini üzerlerinde taşıyan mensuplarımız, yakın tarihimizin hiçbir bölümünde devlete ihanet etmemiş, ihanet edenlere izin vermemiş ve ihanete karşı her daim mücadele etmiştir. Seksen öncesi, komünist yapılanmalar, seksen sonrası bölücü örgüt yanlılarına ve daha sonrada FETÖ’cü ihanet şebekesine karşı devlerini savunan ülkücü memurlar Türk Devletinin ve Milletinin “Asil Evlatlarıdır” bu sıfat ülkücü memurların hakkı ve onlara yakışanıdır.” Diyerek sözlerini sürdüren TÜRKAV Genel Başkan Korkmaz 30. Yıl kutlamalarının çok büyük bir mana taşıdığını da sözlerine ekledi.

vakif-30-yil-siyasetcafe4.jpeg

TÜRKAV Ülkücü Memurların Ocağı

Korkmaz, “TÜRKAV şubeleri Türkiye’nin her yerinde ülkücü kamu görevlilerinin ülkü ocaklarıdır. Geleneklerimiz, umutlarımız ve dualarımız Başbuğ Türkeş’in kurduğu ve Lider Bahçeli’nin yaşattığı bu kutlu mekânda sonsuza dek sürecektir. Bu vesileyle vakfımızın kurucu genel başkanı sayın Ali Işıklar Beyefendiye, çalışma arkadaşlarına ve bugüne kadar hizmeti geçen tüm dava arkadaşlarımıza huzurlarınızda teşekkür ederim. Bundan sonraki yolumuz dün olduğu gibi bugün ve yarın da liderimizin ardında ve gösterdiği hedeflere azimle yürüyerek devam edecektir. Çok şey başardık, mağduriyetleri, mahrumiyetleri ve mahkûmiyetleri yendik. Yine yeneceğiz, yine başaracağız 2023 yılına çok güçlü gireceğiz. Türkiye’deki tüm şubelerimizle üzerimize düşen görevi yerine getirecek devletin asil evlatları olarak hizmetlerimizi sonsuza kadar sürdüreceğiz. Vakıf binalarımız ülkücü devlet memurlarının ocağıdır. Tüm dava arkadaşlarımızı ocağımıza bekliyorum. Nice 30. yılları daha birlikte kutlayacağız. Hepimize kutlu olsun” dedi.

vakif-30-yil-siyasetcafe2-001.jpeg

Kutlama töreninde söz alan kurucu genel başkan Ali Işıklar yaptığı konuşmayla TÜRKAV Mensuplarına duygusal anlar yaşattı. TÜRKAV’ın 30. Yıl Kutlamalarına Türkiye genelin den 94 Şube'den 300 başkan ve sayısız yönetici nin katılımının yanında MHP Genel Merkezi üst düzey katılım sağladı. Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım, Erzurum Milletvekili, Kamil Aydın, Genel Başkan Yardımcısı Emin Haluk Ayhan, Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Gen Sekreter Yardımcısı Fatih Çetinkaya, Ülkü Ocak Genel Sekreteri Ömer Çağrı Özdemir, Taş Medreseliler Genel Başkanı Naim Yanık, Kamu-Sen Genel Başklanı Önder Kahveci ve  bağlı Sendika Genel Başkan ve Yöneticileri, İlk-San Genel Başkanı Tuncer Yılmaz ve çok sayıda yönetici katıldı.

SİYASETCAFE.COM

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.