Erbakan-Kamalak kavgası büyüyor

Erbakan-Kamalak kavgası büyüyor

Saadet Partisi'nde bir süredir devam eden "liderlik" kavgası daha da büyüyor. Mustafa Kamalak'ın tekrar aday olduğu şeklindeki habere, parti içindeki Erbakan taraftarlarından itiraz geldi.

Yerel seçimlerde büyük bir hezimet yaşayan Saadet Partisi'nde seçim sonrası, yeni lider arayışı gündeme gelmişti.


Parti içinde Erbakan yanlıları olarak bilinen bir grup, Saadet Partisi lideri Mustafa Kamalak'ın Cemaat'e destek vermesinin seçimleri kaybetmeye neden olduğunu öne sürerek, "yeni lider" arayışında Fatih Erbakan ismini öne çıkardı.

Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan'ın geçtiğimiz günlerde adaylığını resmen açıklamasının ardından bu kez de Kamalak'ın da tekrar aday olduğu şeklinde açıklama yapılması, tartışmaları iyice alevlendirdi.

Saadet Partisi Kurucular Kurulu ve GİK Üyesi Suat Pamukçu, dün Saadet Partisi Genel Merkezi kaynak verilerek yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

GENEL MERKEZİN AÇIKLAMASI GERÇEĞİ YANSITMIYOR
 
Milli Görüş içinde Erbakan yanlısı olarak bilinen İvedi Haber sitesinin haberine göre, Saadet Partisi tarafından yapılan “Saadet Partisi 5. Olağan Büyük Kongresi için Genel Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Kamalak Beyin Genel Başkanlığında tek liste ile seçime gidilmesini Saadet Partisi İl Başkanları, İl Müfettişleri, Gençlik Kolları ve Kadın Kolları olarak teklif ediyor ve kongremizin hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyoruz.” şeklindeki açıklamanın gerçeği yansıtmadığını belirten Suat Pamukçu, yaptığı yazılı açıklamada 8 kişilik Yüksek İstişare Kurulu'nun 3 kişi ile toplandığını, söz konusu kararın da bu sebeple ittifakla alınmadığını söyledi.

GENEL MERKEZ’İN "KAMALAK KARARI" İTTİFAKLA ALINMADI
 
Suat Pamukçu, 4 Mayıs 2014'te yapılacak olan kongre için yapılan "aday açıklaması"nın gerçeği yansıtmadığını belirterek "Zira aday konusunda, YİK (8 kişilik YİK 3 kişi ile toplanmıştır) ve İl Başkanları, İl Müfettişleri, Gençlik Kolları ile Kadın Kollarının ittifakı bulunmamaktadır. İstişaresiz, çok acele alınmış kongre kararı gibi Genel Başkan adayı ilanı da istişaresiz ve çok acele alınmış bir karardır. Bu durumu Milli Görüşçülerin tasvip etmesi mümkün değildir." ifadelerini kullandı.

İSTİŞARENİN ADAYI ERBAKAN
 
Pamukçu, Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyeleri, Kurucular Kurulu Üyeleri, Genel İdare Kurulu (GİK) Üyeleri, İl ve İlçe Başkanları ile Genel Kurul Delegelerinin geçtiğimiz hafta 5. Olağan Kongre'de Genel Başkan Adayı olarak Fatih Erbakan'ı aday gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Saadet Partisi içindeki liderlik kavgasının daha uzun süre tartışılacağı görülüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.