1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: Bu seçim tarihi bir değişim ve miladın başlangıcıdır
Erdoğan: Bu seçim tarihi bir değişim ve miladın başlangıcıdır

Erdoğan: Bu seçim tarihi bir değişim ve miladın başlangıcıdır

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “31 Mart belediyelerden başlayarak bölgemizde tarihi bir değişimin miladın başlangıcı olacaktır.” dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Şırnak mitinginde halka hitap etti.

Erdoğan'ın konuşmasının satır başlıkları şöyle:

HER TÜRLÜ BÖLÜCÜLÜK AYAKLARIMIZIN ALTINDA

"Bizler hep birlikte aynı kıbleye yönelen yan yana saf tutanlarız. Aynı beden aynı ruhuz. Doğu'da bizi Batı'da biziz. Biz bu ülkenin her şehrine sevdalıyız. Her türlü ayrımcılık bölücülük ayaklarımızın altındadır. Bu ülke, bu bayrak, bu ezan, bu devlet hepimizindir. Şrınak'ı Trabzon'dan Antalya'dan Bursa'dan ayrı düşünemeyiz. Bu ülke vatan, devlet hepimizindir. Bu bayrağa rengini veren şehit kanları, hepimizin ecdadının ortak mücadelesini temsil ediyor.

Bu ülkenin her bir karışı bizim vatanımızdır. Kimsenin el sürmesine izin vermeyiz. Kendine başka devlet arayan istediği yere gidebilir. Bu ülkenin 780 bin kilometrekaresinin her bir parçası bizim vatanımızdır. Hiç kimseye bu devlet üzerinde ameliyat yaptırmayız.

"ADAM DA BÖYLE BİR ŞEFKAT YOK"

Kobani'den gelenler nereye geldi? Türkiye'ye... Kobani'den gelen 300 bin kişiyi Türkiye'de ağırlıyoruz. Şu anda yaklaşık 4 milyon Suriyeli mülteci Türkiye'de. Biz bunları ayarlarken bay Kemal 'Suriye'den gelenler vergi ödüyor mu?' diyor. Bunlar katil Esad'ın bombalarından gelip sığındır. Biz bunlara bakmayacak mıyız? Ama adam böyle bir şefkat yok ki. Bir merhamet dininin mensupları olarak ihtiyaç sahiplerine her zaman merhametle, şefkatle muamele edeceğiz.

BU SEÇİM TARİHİ DEĞİŞİM VE MİLATTIR

31 Mart bir beka seçimidir. 31 Mart belediyelerden başlayarak bölgemizde tarihi bir değişimin miladın başlangıcı olacaktır. Türkiye'nin en kritik seçimlerinden biri diyoruz. Şimdi yeni bir Şırnak var. İstiyoruz ki terör örgütünün desteğindekilerle değil sizlere gerçekten sahip çıkacak AK Parti iktidarıyla yerel seçimlerde Şırnak'ta yeni bir dönem başlasın. Şırnak, 31 Mart'ta şehrine ve ülkesine sahip çıkıyor musun? Asla korkmak, yılmak yok. Çok çalışacağı. Durmak yok.

Biz Şırnak’a tarihinde görülmemiş hizmetlerle Şırnak’ı buluşturduk. 17 yılda Şırnak’a 10,5 katrilyon buraya yatırım yaptık. Eğitimde 3380 yeni derslik yaptık. Şırnak Üniversitesi’ni şehrimize kazandırdık. Şırnak’ın evlatlarının üniversiteyi ayaklarına getirdik.

ŞIRNAK'A 10 BİN SEYİRLİK STADYUM

Cizre Stadyumu kullanılamaz durumda. İlçemize 10 bin seyirci kapasiteli bir stadyum yapmak için çalışmalarımızı başlattık. Proje hazır. Şimdi ihaleye hazırlanıyoruz.

Gelelim diğer müjdeye. Şırnak ilimize şehir hastanesi standardında 500 yataklı muhteşem bir bölge hastanesi kazandırıyoruz. Son 17 yılda toplam 56 sağlık tesisi yaptık. Silopi Devlet Hastanesi'ni ilave yataklarla büyüteceğiz.

EVLERİNİN ALTLARINA TÜNELLER AÇTILAR

Evlerin bodrumlarında bunlar tüneller açmadılar mı? Milletimizi yoksulluğa esir etmek isteyenlerin oyunlarını boza boza şehrimizi geliştirdik. Şırnak'taki bölünmüş yollara 165 kilometre daha ilave ettik. Cudi viyadüğünü tamamladık.

İmar barışı ile yaklaşık 36 bin Şırnaklı kardeşimizin sorunlarını çözdük. Şırnak Şerafettin Havalimanı'nı şehrimize kazandırdık. Yolcu trafiği 422 bine ulaştı. İnşası süren 5 barajı bitirmek üzereyiz. Şırnak, Silopi, İdil ve Cizre'ye içme suyu temin ettik. Şırnaklı çiftçilerimize toplam 596 milyon lira tutarından tarımsal destek verdik."

Formun Üstü

ERDOĞAN HAKAERDOĞAN HAKKARİ’DE SESLENDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hakkari Cumhuriyet Caddesi'nde düzenlenen mitingde halka hitap etti.

Erdoğan, "Kamyonların, kepçelerin teröristlere silah taşımak yerine sizin için kullanılınca neler değiştiğini gördünüz mü?" şeklindeki sözleri vatandaşlar tarafından "Evet" diyerek yanıtlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasında şunları söyledi:

“1,5 yıl aradan sonra yeniden Hakkari'deyiz. Size Şırnak'ın selamını getirdim. Şırnak'ta da bir coşku, heyecan vardı. 20 gün var şöyle el ele vereceğiz inşallah kalkınma yolunda kısa zamanda büyük mesafe almış olan Hakkari'yi daha da ileriye taşıyacağız.

ÇUKUR TERÖRÜNÜN İZLERİNİ SİLMİŞ BİR HAKKARİ GÖRDÜM

Çukur terörünün izlerini silmiş geleceğe umutla bakan bir Hakkari gördüm bugün. Kayyumlarımız ve kamu kurumlarımız gerçekten Hakkari'ye güzel hizmetler ettiler. Teröristlerin adeta enkaza çevirdiği bu güzel şehri ayağa kaldırdılar. Hakkarili kardeşlerimin tüm ihtiyaç duyduğu hizmetleri yerine getirdiler. Hakkari uzun yıllar hasretini çektiği yatırımlara kavuştu.”

SİYASETCAFE.COM

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.