Erdoğan: Gabar'daki petrolü vatandaşımıza uygun fiyatla vereceğiz

Erdoğan: Gabar'daki petrolü vatandaşımıza uygun fiyatla vereceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Bundan sonra Gabar terörle anılmayacak, bundan sonra Gabar, o bölgede ayrı bir petrol zenginliğiyle anılacak. Gabar'daki petrolü vatandaşımıza uygun fiyatla vereceğiz' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van Beşyol Meydanı'nda düzenlenen mitingde konuştu. 

 

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

 

'Her şeyden önce Van'ı terör örgütlerinden kurtardık. Terör örgütlerinin başını inlerinde de ezdik. Bize güvenin, kılınıza bile ilişemezler.

Kardeşlerim, devletinize güvenin, bize güvenin, huzurunuza ve namusunuza göz diken terör örgütü bir daha kılınıza bile ilişemeyecek.

Van depremini hatırlıyorsunuz değil mi? Burada o zaman belediye başkanı kimdir? Van'ı susuzluğa mahkum etti. Depremle ilgili bir adım atmadı.

 

GABAR PETROL ZENGİNLİĞİYLE ANILACAK!

 

Bundan sonra Gabar terörle anılmayacak, bundan sonra Gabar, o bölgede ayrı bir petrol zenginliğiyle anılacak.

 

DİYARBAKIR ANNELERİ

 

Diyarbakır annelerinin acısını biliyorsunuz değil mi? 15-16 yaşındaki kızlarımızı Kandil'e kimler kaçırdı?

Kürt kardeşlerimin de hakkını, hukukunu en geniş manada kullanabileceği demokratik zemini biz kurduk.

 

VAN'A YAPILAN YATIRIMLAR

 

Tüm şehirlerimiz gibi Van'ın da kalkınma eksiklerini yine biz tamamladık. 21 yılda, 96 milyar liralık kamu yatırımını Van'a yaptık. Şimdi bunu katlayarak artıracağız..

 

'DİŞE DİŞ KANA KAN' TEPKİSİ!

 

CHP burada miting yapabilir miydi? CHP'ye desteklerini "dişe diş kana kan" diye ifade edenin derdi Van olabilir mi? Bu ülkenin başına bir CHP'li getirmek için karşınıza geldiklerinde onlara bunun hesabını sormayacak mısınız?

AK Parti'nin kitabında LGBT yok. Çünkü biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz. Ailelerimize leke sürülmesini asla kabul etmiyoruz. Aile düzenlemesiyle leke sürülmesini kabul etmiyoruz. Cumhur İttifakı’nın kitabında LGBT yok.

 

KILIÇDAROĞLU'NA SERT TEPKİ

 

Hiç getirdikleri bir şey yok, hiçbir zaman da getirmeyecekler bunu bilin. Çünkü biz birileri gibi köken ve mezhep ayırımcılığı değil eser ve hizmet siyaseti yapıyoruz.

Onun görevi sadece mutfakta video çekmek. 

Masa müzakere masası olmaktan çıktı. Herhangi bir menzili olmadığı için ne tarafa iterseniz o tarafa gidiyor. Direksiyonda Kılıçdaroğlu gözüküyor ama değil. Görevi mutfakta video çekmek sahnede kalp yapmak.

85 milyon vatandaş, tarihinin en güvenli, huzurlu, rahat, müreffeh dönemini yaşarken, Türkiye'yi eski karanlık günlerine döndürmenin kime faydası var?

(Millet İttifakı) Geçmişlerini ve kendilerini inkar pahasına düşmüşler Kılıçdaroğlu'nun peşine, nereye doğru gittiklerini bile bilmiyorlar.

Bu iş Türk-Kürt meselesi değil, Alevi-Sünni meselesi değil, insanlık meselesi. Ancak biz iktidarda olduğumuz sürece adalet yerini bulacaktır. Ne zamanki biz demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla aradaki farkı kapattık. İşte o zaman bunları telaşa sardı.

Gabar'da keşfettiğimiz petrolü milletimize en uygun şekilde vereceğiz. 

Hastane yaparız, 'milleti hasta ettiniz' derler. Köprü yaparız, 'millet bunları mı yiyecek' derler. Köprü yenir mi? Onları Bay Bay Kemal'e bırakıyoruz, afiyet olsun.

Karadeniz'de gaz, Gabar'da petrol buluruz "Milleti kandırıyorsunuz" derler, uçak yaparız, helikopter yaparız "Ne gerek vardı" derler, takmadık kulp bırakmazlar. 

 

ERDOĞAN'DAN İMAMOĞLU'NA: BOL BOL BODRUM'A GİDİYOR!

 

İBB Başkanı’nın İstanbul’a uğradığı yok. Bol Bol Bodrum’a gidiyor. İstanbul’u sel alıyor. Nerede diye sorulunca Bodrum’da.

 

S-400'LER

 

S-400‘leri depoya alacağız diyor. Ya Bay Bay Kemal en güçlü savunma silahının depoya kaldırılmasına millet izin vermeyecek. Bizim son aşamaya getirdiğimiz projeleri bir yerlerden duyup proje diye millete yutturmaya kalkıyorlar.

Teröründen LGBT'sine nice sinsi niyetle evlatlarımıza göz dikenlere fırsat vermeyeceğiz.'

 

Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.