Erdoğan hakkında talimat verdiği Akşener'e sert çıktı 'Sen ne utanmazsın'

Erdoğan hakkında talimat verdiği Akşener'e sert çıktı 'Sen ne utanmazsın'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Denizli'de utanmadan sıkılmadan benim terörist dediğimden bahsediyor. Utan utan sen ne terbiyeden muafsın ya. Şu anda avukatlarımı da görevlendirdim” dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nda düzenlenen Mardin mitinginde konuştu.

Erdoğan konuşmasında, “Şimdi bir yalan uydurdular ben güya HDP'ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum. Artık baktılar ki tutmuyor bir şey bu yalana başvurdular. Ama aynısını Meral Hanım da yapıyor. Dün Denizli'de utanmadan sıkılmadan benim terörist dediğimden bahsediyor. Utan utan sen ne terbiyeden muafsın ya. Şu anda avukatlarımı da görevlendirdim. Benim işim yöneticilerle halkımla değil” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları şöyle;

Tarihi camilerimiz asırlardır kimseye boyun eğmediğimizi anlatır. Bütün kavimlerin, inançların, renklerin birlikte yaşadığı Mardin'in gönlümüzde ayrı yeri var. Diyoruz ki gelin Mardin'in bu muhteşem geçmişini parlak bir gelecekle buluşturalım. 

MARDİN’E 8 BİN KONUT YAPTIK

Mardin'e aşkla hizmet ettik. Son 17 yılda Mardin'e 28 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde 3 bin 863 adet yeni derslik inşa etti. Artuklu Üniversitesi'ni biz kurduk.

Toplamda 1 bin 124 yataklı 14 hastaneden oluşan 34 tesisi şehrimize kazandırdık. 8 bin 781 konut projesini hayata geçirdik. İmar barışıyla 39 bin vatandaşımızın sıkıntısını çözdük.

"KAYYUM YÖNETİMİ İLE MARDİN’İN ÇEHRESİ DEĞİŞTİ”

Ulaşımda bölünmüş yol uzunluğunu 235 km ilave ile 364 km'ye çıkardık. Bu terörle olmuyor, HDP ile olmuyor. Kayyuma devrettikten sonra şu Mardin'in çehresi nasıl değişti görüyorsunuz. Çukur eylemleri sırasında 240 kilometrelik tahrip edilmiş cadde ve sokağı yeniden biz yaptık.

Örgütün enkaza çevirdiği yerleri ayağa kaldırdık. Hızlı trenle Mardin'i Ankara ve İstanbul ile buluşturmuş olacağız. Mardin Havalimanı'nda 3 milyon yolcu kapasiteli terminal yaptık.

Mardin'in 2040 yılına kadar içme ve kullanma suyunu karşıladık.

Mardinli çiftçilere toplam 2.2 katrilyon liralık destek verdik.

TERÖR ORTADAN KALKINCA ŞEHRE TURİST GELİYOR

Mardin'de geçen yıl 332 bin yerli ve yabancı turist konakladı. Terör ortadan kalkınca turist geliyor, daha çok gelecek.

Huzur ortamı sürdükçe Mardin'in otelleri sokakları turistle dolup taşmaya devam edecek. Yeter ki terör örgütünü şehrimize yaklaştırmayalım.

Mardin'in endüstri bölgesi olarak ilan ediyoruz. Yüksek katma değerli üretim gücüne güç katacak.

Hanım kardeşlerime çok güveniyorum. Kale içeriden fethedilir. Birileri ısrarla bölücülük fitnesini içimize sokmaya çalışıyor.

"AKŞENER İÇİN TALİMATI VERDİM"

Şimdi bir yalan uydurdular ben güya HDP'ye oy veren Kürtleri terörist ilan ediyormuşum. Artık baktılar ki tutmuyor bir şey bu yalana başvurdular. Ama aynısını Meral Hanım da yapıyor.

Dün Denizli'de utanmadan sıkılmadan benim terörist dediğimden bahsediyor. Utan utan sen ne terbiyeden muafsın ya. Şu anda avukatlarımı da görevlendirdim. Benim işim yöneticilerle halkımla değil.”

SİYASETCAFE.COM 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.