1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Erdoğan "sonunuz geldi" dedi ama...! Bu FETÖ'cüler nasıl beraat etti
Erdoğan "sonunuz geldi" dedi ama...! Bu FETÖ'cüler nasıl beraat etti

Erdoğan "sonunuz geldi" dedi ama...! Bu FETÖ'cüler nasıl beraat etti

Ülke genelinde FETÖ terör örgütü ile mücadele tüm hızıyla devam ederken beraat eden FETÖ’cüler tartışma konusu oldu. İşte detaylar;

A+A-

Gazeteci – Yazar Cem Küçük, geçtiğimiz günlerde tahliye edilen FETÖ’cüleri köşesine taşıdı ve kararı skandal olarak yorumladı. Cem Küçük, köşe yazısında bu tahliyelerin ve beraatların akıl ile izah edilemeyeceğini ifade etti.

‘FETÖ terör örgütünün iş dünyası yapılanmasındaki mahkeme sonuçları herkesi bezdirdi’ diyen Cem Küçük, uzun süre konuşulacak bir yazı kaleme aldı.

İşte Cem Küçük’ün ‘Bu yazıyı okuyunca "Allah'ım akıl sağlığımı koru" diyeceksiniz!’ başlıklı o köşe yazısı:

İzmir'de Ahmet Küçükbay, Denizli'de Aynes, Bank Asya ortağı Tacettin Negiş, Adana'da Karteks vb. skandal kararlar çıktı. Ne var ki en skandal karar Konya'dan geldi.

Konya'da herhangi birine en birinci FETÖ'cü kim deseniz akla "Ali Eğemen" geliyor. Konya iş dünyasını 2005-2016 arası FETÖ adına haraca kesen bu şahıs 2016 Ağustosu'nda tutuklanıyor.  05.08.2016 tarihinde şüpheli olarak alınan ifadesinin ilgili kısmında, “….mütevelliye seçilecek olan isimlerin yapının ideolojisini daha yakından benimsemiş, söz dinleyen, yorumlamayan ve itaat eden insanlardan seçildiğini ve bu seçilen kişilerin ekonomik anlamda daha büyük sorumluluk aldıklarını duyuyorum. Mütevelli oluşturulmasının amacı bence yurt, okul vs. gibi kurumların yapılmasının temin edilmesi kısmen finansı ve takibi içindir. …..” şeklinde beyan veriyor.

FETÖ mağduru iş adamı Nusret Argun'un ifadelerinden ve bu ifadelerden yola çıkılarak başka bilgi sahiplerinin de ifadelerine başvuruluyor. Nusret Argun himmet vermediği için FETÖ'nün kumpasları ve yalanlarıyla, yani Ali Eğemen öncülüğünde FETÖ'cü polis ve savcılarla hayatı karartılmak isteniyor.  Birçok malına mülküne el konuluyor. 66 ay gibi bir süre içeride haksız yere yatan Nusret Argun Konya'daki en büyük mağdurlardan.

nusret-004.jpg

(Nusret Argun.)

Ali Eğemen ve şirketi Referans YMM A.Ş. tabiri caizse iş adamlarını korkutuyor ve tehdit ediyor. Bu şirket Konya'da kurulduğu günden beri Maliye Bakanlığı'nda inceleme elemanları alanında büyük bir şebeke kuruyorlar. "Bizim şirketle çalışanlar Vergi Dairesi ve Maliye Bakanlığı sizi denetlemezler" algısını herkesin kafasına yerleştiriyorlar.  Konya Vergi Dairesi'nde bile, "Sizin işiniz Meram Yeni Yol'da Referans YMM A.Ş.'de çözülür" diyorlar.

Bu ara nottan sonra, Argun'un ifadeleriyle MASAK, Ali Eğemen ve şirketi Referans YMM A.Ş.'yi incelemeye alıyor. 93 sayfalık bir rapor yazıyor. TCK'nın 282. maddesi, "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerleri aklama"yla ilgilidir. Aklama suçu öncül suçu işleyen kişi tarafından işlenebileceği gibi bir başkası tarafından da işlenebilir. Aklama suçunun öncül suçun faili ile diğer kişilerce birlikte incelenmesi de mümkün. İşte MASAK, Ali Eğemen'in 2007-14 arası bütün hesaplarını inceliyor.

Ekte Ali Eğemen üzerine kayıtlı sayısız gayrimenkulün çizelgesini bulacaksınız. Yedi yılda Ali Eğemen'in gayrimenkul alım satımından elde ettiği Değer Artış Kazançları yüzlerce, hatta binlerce. Gayrimenkullerinin satın alma harç matrahı ne kadar biliyor musunuz? Sıkı durun, tam tamına 9.056.600 TL. Yazıyla dokuz milyon elli altı bin altı yüz lira.

MASAK raporun final kısmında aynen şöyle yazıyor: "2008-2014 arası Ali Eğemen TCK'nın 282. maddesinde tanımlanan aklama suçunu işlediği, kaynağında izah edilemeyecek kadar fazla artış olduğu ve aklanan toplam suç geliri ve bunun müsaderesi ile ilgili değerlendirmeyi Konya Cumhuriyet Başsavcılığı'nın takdirine bırakıldığı..." Aynı raporda, "6415 Sayılı terörizmin finansmanının önlenmesi hakkındaki kanunun 4. maddesinin 1. fıkrası kapsamında 2008 yılında Gevher Sultan Eğitim Kültür ve Araştırma Vakfı'na bağış yapmak suretiyle fon sağladığı..."

Peki, bu rapora, onlarca kişinin tanıklığına, Ali Eğemen'in kendi itiraflarına rağmen Konya'daki yargıçlar ne yapıyor? Gene sıkı durun. 2016 Ağustosu'nda tutuklanan Ali Eğemen itirafçı olduğu gerekçesiyle adli kontrol şartıyla 5 Mayıs 2017'de tahliye ediliyor. Bu arada tüm şirket ve mal varlığına kayyum atanıyor ve TMSF'ye devrediliyor. Ancak iş bununla da sınırlı kalmıyor.

FETÖ adına büyük sanayi kuruluşlarından himmet toplayan, topladığı paralarla FETÖ adına binlerce gayrimenkuller alan ve yüksek gelirler elde eden Referans YMM A.Ş.'nin sahibi yeminli Mali Müşavir Ali Eğemen Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 9 Ağustos 2018'de beraat ettirildi ve FETÖ adına aldığı bütün mülkleri ve parası iade edildi. Ayrıca Yeminli Mali Müşavirlik ruhsatı iptal edilmiyor ve mesleğini icra etmeye devam ediyor. Ali Eğemen elini kolunu sallaya sallaya, paşalar gibi Konya sokaklarında gezmeye devam ediyor.

Konya'da bu kararı alan yargıçlara iki şey soracağım. 15 Temmuz'da şehit olan 251 insanımız aklınıza geliyor mu? Gece yatarken vicdanınız rahat mı? Başka sorum yok. FETÖ'cüleri aklayan, kollayan, para karşılığı tahliye edilmesinde katkısı olanları da Allah'a havale ediyorum.

egemen1.pngegemen2-001.jpgegemen3.jpg

siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.