1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: Türkiye’yi terör örgütlerinin cirit attığı ülke haline getiremeyecekler
Erdoğan: Türkiye’yi terör örgütlerinin cirit attığı ülke haline getiremeyecekler

Erdoğan: Türkiye’yi terör örgütlerinin cirit attığı ülke haline getiremeyecekler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Buradan ilan ediyorum, bir daha hiçbir güç Türkiye’yi yeniden terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke haline getiremeyecektir" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin Van Mitinginde, "Buradan ilan ediyorum, bir daha hiçbir güç Türkiye’yi yeniden terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke haline getiremeyecektir. Bir daha hiçbir güç Türkiye’yi ekonomide altyapı da geldiği seviyenin gerisine düşüremeyecektir. Bir daha hiçbir güç Türkiye’yi herkesin birbirine şüpheyle kem gözle baktığı bir ülke haline dönüştüremeyecektir " dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin Van'da düzenlenen mitinginde çok önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle;

YILLARDIR MİLLETİN İÇİNE NİFAK SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR

Birileri yıllarca milletin içine nifak sokmaya çalıştılar. Nicelerinin hayatı karardı. Milleti birileri yıllarca sağcı solcu Türk Kürt Alevi Sünni diye bölmeye çalıştılar. Sonuçta gördük ki bunların hepsi ülkemizin üzerinde hesabı olanların oyunlarından ibaret. Ben depremin olduğu gece Erciş’e geldim. Bu terör örgütünün arkasında oldukları neredeydi onların böyle bir derdi var mıydı? Ama biz buradaydık.

TÜRKİYE’Yİ YENİDEN TERÖR ÖRGÜTLERİNİN CİRİT ATTIĞI HALE GETİREMEYECEKLER

Siz gözünüzün gördüğüne bizzat yaşadıklarınıza bakın. Burada Van’dan ilan ediyorum. Türkiye şu an bizi izliyor. Bir daha hiçbir güç Türkiye’yi yeniden terör örgütlerinin cirit attığı bir ülke haline getiremeyecektir. Bir daha hiçbir güç Türkiye’yi ekonomide altyapı da geldiği seviyenin gerisine düşüremeyecektir. Bir daha hiçbir güç Türkiye’yi herkesin birbirine şüpheyle kem gözle baktığı bir ülke haline dönüştüremeyecektir. Bundan sonra Türkiye sadece birliği beraberliği kardeşliği konuşacak.

BUNLAR BİTMİŞ TÜKENMİŞ

Ülkemizin kalkınması vurduğu darbelerle bilinen bu zihniyetlerin ittifakı ile böyle bir geleceğe ulaşamayız. Türkiye’nin bugüne kadar yaşadığı sıkıntılara yol açanlar 31 Mart’ta karşımıza çıkan o ittifakı kuranlardır. 31 Mart'ta sadece belediye başkanlarını değil, evlatlarımıza nasıl bir ülke bırakacağımızın da kararını vereceğiz. Ülkemizin kalkınmasına vurduğu darbeyle bilinen bu zihniyetlerin ittifakıyla geleceğe ulaşamayız. CHP, HDP, sözde İYİ Parti ve ne yazık ki adı Saadet ama kendisinin Saadet olmayan parti... Bitmiş tükenmiş bunlar. Öyle bir ittifak ki Van’da Diyarbakır’da İstanbul’da Ankara’da başka konuşuyorlar. Bu öyle bir ittifak ki bukalemun gibi Batı’da başka Doğu’da başka kılığa giriyor.

BİZ YIKMAYA DEĞİL İNŞA ETMEYE TALİBİZ

Biz yıkmaya değil inşa etmeye talibiz. Sadece yıkmayı vaat ediyorlar yapmayı değil. Bu ülkeye yıkım ekibi değil inşa ekibi lazım. Ecdadımız Süleymaniye’yi Selimiye’yi inşa etti. Biz de Çamlıca Camii’ni Külliye’yi inşa ettik. Biz inşa ve ihya için varız.

Birileri laf ola beri gele konuşuyor. Ben size sadece konuşmayacağım ben size bu dev ekrandan delillerle konuşacağım…Biz Van’ı sadece aşkla sevmekle kalmadık. Aynı zamanda eşi benzeri görülmemiş yatırımlarla donattık. Bay Kemal akşam yalan sabah yalan. Biz Van’a 17 yılda yaptıklarımızla konuşuyoruz. 17 yılda 27 katrilyon yatırım yaptık. Geçmişte hastane kapılarında perişan olan Vanlılar bugün Avrupa standartlarında hizmet alıyorlar. Depremin ardından seferberlik ilan edip Van’ın önemli bölümünü yeniden inşa ettik. 25 bin konutu Van’da biz yaptık. Van’ın suyu bile yoktu.”

SİYASETCAFE.COM

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.