1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan: Yeni bir İstiklal Harbi mücadelesi veriyoruz
Erdoğan: Yeni bir İstiklal Harbi mücadelesi veriyoruz

Erdoğan: Yeni bir İstiklal Harbi mücadelesi veriyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Açılış Töreni'ni gerçekleştirdi. Törende, ''Türkiye'nin verdiği mücadele kelimenin tam anlamıyla yeni bir İstiklal harbidir'' açıklamasını yaptı

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında şunları söyledi:

 

İzmir'in büyük sanayi tesislerinin bulundu Aliağa'yı ülkemizin en önemli limanlarından birini inşa edeceğimiz Çandarlı'ya bağlıyoruz. İzmir'den yola çıkan bir araç bu otoyol sayesinde 40 dakika içinde Çandarlı'ya ulaşabilecek.

Menemen - Aliağa - Çandarlı Otoyolu İzmir'e yakışan bir eser oldu.

 

255 MİLYON LİRA KATKI

Zamandan ve yakıttan sağladığı tasarrufla bu otoyolun ülkemize çok büyük katkısı olacaktır. Bu yolun ülkemize katkısı 255 milyon lira olarak hesaplanıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu aramızda yok. Oysaki biz hep vatandaşımız yanında olmaya çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki dönemde bu anlayışla İzmir'i daha iyi projelerle donatacağız.

 

İSTANBUL-İZMİR ARASI 3,5 SAAT

Alsancak Stadyumu'nun inşasını da bitirmek üzereyiz. İzmir'e iki millet bahçesi kazandırıyoruz. İzmir'in dört bir yanına spor tesisleri inşa ettik. Şehrimizde 35'i hastaneden oluşan 110 sağlık tesisi hizmete sunduk.

Son 17 yılda İzmir'de 19 bin 500 konut projesini TOKİ vasıtasıyla hayata geçirdik. İstanbul İzmir arasını 3,5 saate Bursa İzmir arasını 1 saate düşürdük.

İzmir'in yüksek hızlı tren hattının yapımı devam ediyor.

 

YENİ BİR İSTİKLAL HARBİ

Bu sene 26 milyon fidanı toprakla buluşturacağız. İzmir'e 14 baraj daha inşa ediyoruz. İzmir kısa bir süreye kadar susuzdu. Biz Gördes Barajını yaptık, İzmir'i su ile buluşturduk. Halbuki bu iş belediyenin işidir ama onu da biz yaptık.

İzmir'de son 17 yılda 547 bin dekar araziyi sulamaya açtık.

 

 

Türkiye'nin terörden ekonomiye kadar verdiği mücadele kelimenin tam anlamıyla yeni bir İstiklal harbidir.

Artık kimse öyle karşınıza dikilip sizinle öyle savaşmıyor. Sinsi yöntemlerle savaş veriliyor. Ülkemizde Gezi olaylarından sonra yaşanan hiçbir hadise kendi kendine olmamıştır. Hepsinin arkasında bir güç vardır. Dışarıda büyük mücadele verirken, bir anda içeride anlamsız tartışmalar başlıyor. Bu tartışmalarla Türkiye'nin enerjisi boşa harcanıyor. Bu oyunlara gelmeyeceğiz. Ortaya atılan her iftiraya gereken cevabı verirken asıl işlerimize de dört elle sarılacağız.

Biz bugüne kadar hep eserlerimize konuştuk, bundan sonra da böyle olacak. Varsa bizimle eser konusunda yarışacak birisi buyursun, 'hodri meydan' diyoruz. Hiçbir şey üretmeyenlere de meydanı boş bırakmayacağız. Hem onların ağzının payını verirken hem de icraatlarımıza devam edeceğiz.

Türkiye'nin Suriye ve Libya politikaları ne bir maceradır ne de keyfekederdir. Değişen güç dengelerinde ülkemizi doğru konuma oturtmazsak, bize ilerleyen yıllarda sorun çıkarırlar. Gerekirse tek başımıza adımlar atarak hedefimize ulaşacağız. Masada sahada olayların gidişatını değiştirmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz.

 

500 YIL ÖNCE DE ORADAYDIK BUGÜN DE

Bay Kemal Akdeniz'de olan ülkeleri saydı, sadece Türkiye yokmuş. Biz orada sondaj gemilerimizle sondaj gemilerimizle varız. Bay Kemal sen bunu söylediğinde 2 gemimiz vardı şimdi 3.'cüyü aldık haberin olsun. Biz doğu Akdeniz'de sadece gemilerimizle değil, uçaklarımızla fırkateynlerimizle oradayız. Biz 500 yıl önce oradaydık bugün de oradayız.”

 

siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.