Erdoğan'dan Babacan'ın sözlerine tepki! 'Sen git George'dan 'Aferin' almaya devam et'

Erdoğan'dan Babacan'ın sözlerine tepki! 'Sen git George'dan 'Aferin' almaya devam et'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ali Babacan'ın 'Avrupa bize aferin diyecek' sözlerine tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, restorasyonu tamamlanan Aydos Kalesi ve Sultan Korusu Açılış Töreni'nde konuştu. 

 

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları: 

 

Bugün enteresan bir toplantı yapıyoruz. İlçemizi bugün her iki tarafta da büyük eserlere kavuşturuyoruz. Aydos Kalesi 11. yüzyıla kadar uzanan geçmişi ve fetih hikayesiyle milletimizin gönlünde ayrı bir yere sahiptir. Kalede 13 yıldır adeta iğne ile kuyu kazar gibi sürdürülen çalışmalarla ortaya böyle bir eser çıktı. Aydos Kalesi'ni ve Sultan Korusu'nun şehrimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Maziden atiye kurduğu güçlü köprüyle büyüyen Sultanbeyli'ye bu eserleri kazandıran ekibi tebrik ediyorum. İstanbul asla ihmale gelmeyen bir şehirdir.

 

"CHP ÇÖP, ÇUKUR, ÇAMUR DEMEK"

 

Bu şehri hak ettiği yatırımlara kavuşturmak için gece gündüz çalıştık. İstanbul'un her meselesine dört elle sarıldık. İstanbul'u biz yeniden ayağa kaldırdık. Biz gelmeden önce ne vardı İstanbul'da? Çöp, çukur, çamur vardı, CHP bu demek. Bay Kemal'e 14 Mayıs'ta ders vermeye hazır mısınız? Ben size inanıyorum. Boğazın her iki yakasında yaptığımız devasa yatırımları, denizin altından geçirdiğimiz Marmaray ve Avrasya Tüneli ile biz bu ülkede tarih yazık tarih. Fatih karadan kadırgaları yürüttü onun torunları olarak biz de denizin altından raylı sistemi yürüttük. Bay bay Kemal var mı böyle bir eseriniz? İstanbul susuz muydu? İstanbul'a suyu 110 kilometreden biz getirmedik mi? Bu bölgeler susuz değil miydi? Sakarya'dan bir getirmedik mi? Biz laf üretmedik, iş ürettik iş. Şehrin ihtiyaçlarını karşılayacak imkanları yüzlerce kilometreden buraya taşıdık. Şimdi düşünün nerelerden nerelere geldik. Belediye başkanlarımızın mücadelelerinin yakın şahidiyiz. 

 

BABACAN'IN SÖZLERİNE TEPKİ

 

Batı ne diyecekmiş? Vay vay vay yazıklar olsun. Avrupa'nın 'Aferin' demesine bunlar muhtaç. Biz ise işte karşımdaki milletimin 'Aferin' demesine ihtiyacımız var. 

Ülkemizin 14 Mayıs'ta gideceği seçimde küresel güçleri arkasına alarak tekrar tek parti dönemini başlatmak isteyenlere karşı meydan okuyoruz. Önümüzdeki seçimlerde 'Yeter söz de karar da milletindir' diyerek huzurunuza geliyoruz. Türkiye Yüzyılı'nı beraber inşa edelim diyerek desteğinize talibiz. Hanımlar hazır mısınız? Durmak yok, çok çalışacağız.

 

"BAY BAY KEMAL DİYECEĞİZ"

 

Kurdukları masanın altından birbirlerini tekmelemekten başka bir şey yapmayanlara eser ve hizmet siyasetini sandıkta bir kez daha göstermenizi istiyorum. Bay Kemal sıfatını terfi ettirdik, 14 Mayıs'ta Bay Bay Kemal'e çevireceğinize inanıyorum. Kardeşlerim unutmayınız, 14 Mayıs'ta sadece CHP'nin başındaki zata bay bay demekle kalmayacağız ve tek parti zihniyetini sandığa gömeceğiz. 

Sultanbeyli'den bugüne kadar hep olduğu gibi 14 Mayıs'ta tüm gücüyle yanımızda yer almasını bekliyoruz. Buradan her vatandaşımın ülkemizin dünden bugüne muhasebesini yaparak doğruya doğru demesi için davet ediyorum. 

 

"BAY KEMAL SEN Mİ YAPTIN?"

 

Ülkemize eser kazandırma, mazlumlara ve mağdurlara sahip çıkma dışında bir niyetimizi gören var mı? Utanmadan şunu söylüyorlar, işte adalet yok. Ey Bay Bay Kemal bugüne kadar şu ülkemizi muasır medeniyetler seviyesine siz mi çıkardınız? Bütün bu altyapıyı yapan kim? Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden Osman Gazi Köprüsü'ne bütün bu köprüleri yapan kim? Bay Kemal sen mi yaptın? Yoksa senin yanındakiler mi yaptı?

 

"SEN GİT GEORGE'DAN 'AFERİN' ALMAYA DEVAM ET"

 

Biz her şeyi tartışmaya varız ama asla bu topraklardaki bin yıllık varlığımızı oluşturan değerlere karşı tek bir işimiz gösterilemez. Sen git George'dan 'Aferin' almaya devam et. Bunlar bizim yanımızda adam gibi yürüdüler sonra kayboldular. Ne diyor? Ben Davos'a gideceğim, ne yapacaksın o Davos'ta. Davos'ta yanımda ve o zaman IMF'in başında olan zat var. Dedim ki buraya adamlarını gönderirsin taksitlerini alırsın ama Türkiye Cumhuriyeti'ne talimat veremezsin. IMF'e olan borcumuzu sıfırladık ve bir daha sokmadık. Ama bu CHP yine IMF ile görüşmeye devam ettiler. 

"Türkiye'de şunu yıkacağız bunu yıkacağız" diyorlar. Sen kimsin ya? Nasıl yıkacaksın? Türkiye'nin yapılanları yıkılarak durdurulacak bir yıkım ekibine değil, daha büyük eserler yapacak AK Parti'ye Cumhur İttifakı'na ihtiyacı var. 


Siyasetcafe.com

 

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.