Erdoğan'dan emekli maaşına zam açıklaması! Seyyanen zam mı geliyor?

Erdoğan'dan emekli maaşına zam açıklaması! Seyyanen zam mı geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Emekli maaşlarını arzu ettiğimiz düzeye hep birlikte çalışarak yükselteceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kütahya'da düzenlenen mitingde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

"Kütahya, milli iradeye olan bağlılığıyla Türkiye'nin beylerbeyliğini hak ediyorsun. Öncelikle sizlere geçtiğimiz mayıs ayındaki seçim sonuçları için bir teşekkür borcumuz var. Onu ifade edelim. Cumhur İttifakı'na milletvekilliğinde verdiğiniz yüzde 68, cumhurbaşkanlığında şahsıma verdiğiniz yüzde 70 oranındaki destek için sizlere şükranlarımı sunuyorum. 31 Mart'ta da aynı oyları vermeye hazır mıyız? Şimdi sizden yerel seçimler için destek bekliyorum. Hanımlar bu konuda en çok size güveniyorum. Kaleyi sizler düşüreceksiniz. Hanımlar çok iyi çalışırsa bu iş olur. Biz kadının iradesinin üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk tanımıyoruz. Beyler, sizlerin de onlardan aşağı kalmamanız lazım.

Eser ve hizmet siyasetinde yarışmak için ayrı adaylarla yarışa girdik. Şehrimiz için en iyi şekilde neticelenmesini diliyorum. Her Kütahyalı vatandaşımızın gönlümüzde ayrı bir yeri var. Seçimler gelir geçer ama muhabbet baki kalır. Rabbim birliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin. Ülkemizin güvenliğine, istikrarına göz dikenlere asla fırsat vermeyeceğiz.

Bu millet tarihine saldırarak, sırtını terör örgütüne dayayanlara en güzel dersi sandıklarda verdi. Şu anda emniyetten resmi rakamlar geldi. Aldığım rakamlar 35 bin. Sandıklara da bunun yansıması lazım. Kütahya'da böyle bir sıkıntımız yok. Şehirlerimizin belli bir kısmında yapılan kirli ittifakları görüyorsunuz.

Listeler geç veriliyor, aday isimleri değişiyor. Sahnelenen Ali Cengiz oyunları milletimiz çok iyi görüyor. 31 Mart'ta milletimizle omuz omuza verip meydanı kirli ittifaklara bırakmayacağız.

"EMEKLİ MAAŞI" AÇIKLAMASI

Hayat pahalılığı ile de mücadele ettik. Gönlümüz emeklilerimizin hayatlarını daha iyi şartlarda sürdürmesini istiyor. Ekonomi dediğiniz hesap kitap işidir. Gelir gider dengesini tutturamazsınız, sosyal, siyasi ve ekonomik çalkantıların pençesine düşmeniz kaçınılmazdır. Enflasyonla mücadele ediyoruz.

Biz harcadığımız her kuruşu devleti ve milleti ile birlikte çalışıp kazanmak mecburiyetindeyiz.

Birileri kendi akıllarınca emeklilerimizi tahrik ediyor. 16 milyon emeklimiz var. Elbette en düşüğü 10 bin TL olan emekli maaşı yeterli değil. Emekli maaşlarını arzu ettiğimiz düzeye daha fazla çalışarak çıkaracağız."


Siyasetcafe.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.