Erdoğan'dan flaş Kaşıkçı cinayeti açıklaması Ses kayıtlarından şunu öğrendik

Erdoğan'dan flaş Kaşıkçı cinayeti açıklaması Ses kayıtlarından şunu öğrendik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yargı konferansında yaptığı konuşmasında öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı'ya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yargı konferansında yaptığı konuşmasında önemli açıklamalara bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan kısımlar şu şekilde:

'Bizim ülkemizde 'adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz' diye bir söz vardır. Bugün dünyada güçlü olanlar maalesef adaleti değil kendi çıkarlarının peşindedir.Tarih bize adalet çizgisinden sapan devletlerin yıkılışının kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.Zulümle payidar olunmayacağının sayısız örneği vardır. Maalesef bugün dünyanın pek çok yerinde özellikle de bölgemizde vicdanları kanatan zulümler yaşanıyor.'

SES KAYITLARINDAN ÖĞRENDİK Kİ...

Erdoğan, Kaşıkçı cinayetine de değinerek 'Bana göre fail de belli. 15 kişi içinde. Oradan çıkıp nişanlısını almadan gitmesi mümkün mü? Daha sonra 'biz bunu demek istemedik' dediler. 'Yerli işbirlikçi' kimdir diye sorduk 'biz böyle demedik' dediler.Ses kayıtlarından şunu öğrendik. Veliaht prensin en yakınında olanlar bu işin aktif rol üstlenicisi. İslam dünyasından bazı kesimler ve ülkeler doların ve riyalin kurbanı olanlar hakkı ve hakikatı adalet çerçevesi içerisinde söylemediler. Batı dünyasında da aynı şekilde birçok baronlar da söylemiyor.Hak yerini bulacak, işte dün Amerikan Senatosu'ndaki gelişmeleri duydunuz ve daha gelişerek devam edecek. Neden, zira biz Amerikalılara, istihbarat örgütüne, yetkililerine bütün bilgileri verdik. İngilizler istedi, onlara da verdik. Almanlar istedi, onlara da verdik. Suudi Arabistan'a verdik, Fransızlara verdik. Dedik ki kim isterse hepsine bunu vermeye hazırız. Neden, adalet mülkün esasıdır. Adalet yerini bulsun diye verdik.'açıklamasında bulundu.

GERİSİ GELECEK

Fırat'ın doğusuna gerçekleşen operasyon ile ilgili 'Dün akşam itibariyle operasyonumuzu yaptık. Bunun gerisi gelecek.' diye Erdoğan, 'Fırat'ın doğusundaki bölgeleri de huzura ve güvene kavuşturmakta kararlıyız. Orayı tamamen o terör örgütlerine vermiş durumdalar. Bize söz verdiler, Fırat'ın doğusuna göndereceğiz dediler. Çıkardınız, çıkardınız. Çıkarmadığınız takdirde Biz Münbiç'e de gireceğiz.' dedi.

siyasetcafe.com

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.